Skocz do zawartości

EGO LB5800E 56V EGO POWER+ | Dmuchawa akumulatorowa


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Dmuchawa akumulatorowa LB5800E 56V EGO POWER+

 

obraz.png.73d4f5868843d2f9027ae3d01691482c.png

 

Cytat

Ta nowa wysokowydajna dmuchawa bezszczotkowa EGO w 2019 roku oferuje technologię turbiny strumieniowej i rurę o dużej średnicy, aby zapewnić maksymalny przepływ powietrza. Dzięki projektowi funkcji zmiennej prędkości zapewniającej kontrolę nad maszyną, wyposażona jest również w tryb Turbo Boost, który może wydać 977 m3 powietrza na godzinę. Więcej niż większość ręcznych dmuchaw benzynowych dostępnych na rynku, to wystarczająca moc, aby oczyścić nawet największe tereny.

  • - 986 M3 / H Turbo Boost
  • - Zmienna kontrola prędkości
  • - Silnik Bezszczotkowy
  • - duża dysza dmuchawy
  • Czas Pracy 2.5Ah - Boost 9 minut
  • Czas Pracy 2.5Ah - wysoka 15 minut
  • Czas Pracy 2.5Ah - Low 100 minut
  • Czas Pracy 5.0Ah - Boost 18 minut
  • Czas Pracy 5.0Ah - High 30 minut
  • Czas Pracy 5.0Ah - Low 200 minut
  • Czas Pracy 7.5Ah - Boost 27 minut
  • Czas Pracy 7.5Ah - High 45 minut
  • Czas Pracy 7.5Ah - Low 300 minut
  • Prędkość powietrza - wysoka 270 km / h
  • Objętość powietrza - Boost 986 m3 / h
  • Siła - Boost 18 N
  • Ustawienie prędkości Zmienna prędkość z blokadą + wzmocnienie
  • Waga bez baterii 2,2 kg
  • Typ silnika Bezszczotkowy
  • Ocena hałasu (LpA) 78,4 lPa
  • Ocena hałasu (LwA) 95 LwA
  • Wibracja 0,18 M / S

Bateria Akumulator EGO BA2800 56v 5AH

obraz.png.4abe1602a0f009db37a6b85d39e620ca.png

 

Cytat

Innowacyjność. Nie mówimy tutaj tylko o wielkim pomyśle. Mowa jest o wysiłku jaki wkładamy w stworzenie nowego produktu, szczególnie pasjonuje nas praca nad efektem końcowym czegoś, czego nie było do tej pory na rynku. To właśnie EGO. To siła przekraczająca ludzkie wyobrażenie – THE POWER BEYOND BELIEF. Technologia zastosowana w EGO POWER+ łamie dotychczasową formułę. A zaczęło się od zastosowania pierwszej w branży 56V baterii litowo-jonowej. Innowacyjne w porównaniu do znanych już baterii w kształcie cegły, które szybko się nagrzewają, nasza podąża za opatentowanym nowoczesnym, a jednocześnie luksusowym wzornictwem zwanym „arc” design. W środku baterii zaprojektowaliśmy najbardziej zaawansowany system zarządzający jaki kiedykolwiek został stworzony i zastosowany do użytku w kosiarce i innych produktach ogrodowych domowego użytku. Zastosowana przez nas technologia chłodzenia komórek „KEEP–COOL” dotyczy każdej komórki baterii oddzielnie, aby zapewnić długą żywotność poszczególnych komórek, a tym samym uzyskać najlepsze wyniki. EGO POWER+ wyróżnia się także rewolucyjnym systemem ładowania baterii. Wystarczy 30 minut, a wyczerpana bateria znów będzie w pełni naładowana, co podkreśla kolejną jej zaletę na tle innych narzędzi ogrodniczych. Moc urządzeń EGO POWER+ wyznacza nowy, wyższy poziom w branży ogrodowej.

Bateria i ładowarka EGO 56V są pionierami technologicznymi w branży sprzętu ogrodniczego, które jako jedyne pozwalają uzyskać odpowiednią moc eliminując szum, hałas i toksyczne spaliny. Bateria oraz technologia jej ładowania znacząco rewolucjonizuje dotychczasowy charakter kosiarki i innych urządzeń ogrodniczych. Zasilanie 56V baterią litowo-jonową EGO pod każdym względem podkreśla postęp jaki został uczyniony. Ta sama bateria ma uniwersalne zastosowanie we wszystkich produktach EGO POWER+, EGO kosiarce, EGO dmuchawie do liści, EGO nożycach do żywopłotów, EGO podkaszarce oraz EGO pile łańcuchowej. Baterie EGO umożliwiają bardzo długi czas pracy, a jednocześnie są całkowicie naładowane i gotowe do pracy już po 30 minutach. Baterie są dostępne w wariantach 2.0 Ah lub 4.0 Ah. Do tego EGO POWER+ oferuje dwa rodzaje ładowarek: ładowarki standardowe oraz szybkie ładowarki - 30 minutowe.

Cechy baterii EGO BA2800

OPATENTOWANA TECHNOLOGIA CHŁODZENIA BATERII “KEEP–COOL“ - utrzymuje każdą komórkę baterii w optymalnej temperaturze, przedłużając jej żywotność i umożliwiając pracę urządzeniem w najbardziej ekstremalnych warunkach

SYSTEM INTELIGENTNEGO ZASILANIA - zabezpiecza obudowę baterii przed najbardziej szkodliwymi czynnikami jakim musi sprostać bateria od przegrzania do wyładowania się baterii

ZINTEGROWANY WSKAŹNIK POZIOMU ENERGII - wskazuje ile zostało mocy w baterii

BATERIA KOMPATYBILNA ZE WSZYSTKIMI URZĄDZENIAMI I ŁADOWARKAMI EGO POWER+

Pojemność baterii 5.0 Ah

IMG-5600.jpg


IMG-5606.jpg


IMG-5607.jpg


IMG-5608.jpg

 

Cześć 🙂

Dziś zaprezentuje wam mój niedawny nowy nabytek na którego czekałem ponad 8 miesięcy - ponieważ międzynarodowe łańcuchy dostaw towarów są albo przerywane albo bardzo nieregularne ostatnio.
A jest to dmuchawa akumulatorowa EGO LB5800E EGO POWER+

Firma Ego produkuje narzędzia akumulatorowe do ogrodu a ta dmuchawa od kilku lat ma ogromną renomę w świecie detailingu ze względu na swoją jakość, trwałość i przede wszystkim ogromną moc potrzebną do osuszania auta.

W swoim arsenale mam dwie inne dmuchawy - PAWHUT na 230V czyli budżetowy MetroVac - suszarka dla psów - dmucha pięknie ciepłym powietrzem oraz BOSH'a ALB 18 LI. Bosch jest fajny i mobilny ale ale zbyt wolny i nie efektywny w osuszaniu auta.

Opis i testy urządzeń dostępne są na forum kosmetykaaut.pl

Dmuchawa EGO w osuszaniu auta to jak "Niesamowity HULK" w świecie Marvela.

Akumulator który ja zakupiłem 56v bateria o pojemność baterii 5.0 Ah i waży około 2.2 KG - Koszt samego akumulatora to 1200pln a dmuchawy 1000PLN

Z mojego wieloletniego doświadczenia już w obcowaniu z urządzeniami akumulatorowymi radzę nie kupować zestawów OEMowych z bateriami o małej pojemności no 2AH bo zazwyczaj jak np w przypadku odkurzaczy są w tedy słabsze i działają krócej.
Polecam kupić od razu zestaw z większą bateria i w moim przypadku była to bateria 5ah - są jeszcze baterie 7.5 i 10ah
Taka większa bateria starcza na 30 minut ciągłej pracy.

Sama dmuchawa jest lekka waży nie całe 2kg
Wymiary bez lufy to około 56 cm długości
Z lufą około 93 cm
A z końcówką zwężającą strumień powietrza około 103cm długości.

Wiem, że OG pracuje nad krótszą lufą specjalnie do detailingu i będzie drukowana na drukarkach 3D.

Szerokość dmuchawy to około 16cm w najszerszym punkcie więc generalnie dmuchawa nie jest mała.

Szybka ładowarka ładuje moją baterię - żeby nie skłamać - chyba w 30 minut.

Najważniejszy parametr dmuchawy oprócz pojemności baterii to przepływ powietrza.
986 Metrów sześciennych na godzinę [m³/h]

Czyli w jednostce anglosaskiej ok  580 Cubic foot per minute [cfm].

Wyobraźcie sobie domowy wentylator on wytwarza przenosi dużą objętość powietrza ale wolno nie osuszymy takim urządzeniem auta, za to np podmuch powietrza z kompresora olejowego przenosi małą objętość powietrza ale z ogromną prędkością ale osuszanie potrwało by kilka kwadransów  więc żeby osuszyć wydajnie i efektywnie auto potrzeba połączyć właśnie te dwa współczynniki - czyli przemieścić jak największą objętość powietrza z jak największą prędkością.

Dlatego dmuchawa EGO to nie pokonany od kilku lat lider dmuchaw akumulatorowych ze względu na jakość baterii, długość pracy na akumulatorze, mocy, trwałości i jakości wykonania.
Używam jej dokładnie już 5 miesięcy od 1 czerwca i nie wyobrażam sobie wizyt na myjni bez dotykowej bez tej dmuchawy.

Uważam, że jest warta tych pieniędzy 🙂

 

Zapraszam na film 🙂

https://youtu.be/EwtY6Mgq5X0 

 

 

 

Pozdrawiam 🙂

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
15 minut temu, Streat napisał:

Swoja droga jakby dac krutsza rure troche i zwęzić ja na koncu to byłaby jeszcze mocniejsza i mobilniejsza 😄  

Dokładnie 🙂 Nie chce ciąć tej poczekam jak skrócona wersja będzie w sprzedaży 😉

OG już zrobili swoją:

obraz.png.888defb38a124a9d87e503eefbe3a8b0.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

PARKSIDE PERFORMANCE® Akumulatorowa dmuchawa do liści z turbiną, 40 V, PPTLBA 40-Li A1 (bez akumulatora i ładowarki)

Z serii PARKSIDE X 20 V Team

Prędkość strumienia powietrza: maks. 250 km/h

Silnik: bezszczotkowy

5-stopniowa regulacja obrotów z przyciskiem turbo dla maksymalnej wydajności

Potrzebne są 2 aku X20 V Team

Ale cena 369 i robi robotę, więc jak ktoś ma sprzęt parkside tak ja Ja np klucz udarowy i odkurzacz to może zaszaleć.

gcpa5285fd8d34a4dc4a5f952ec67c3bf12.jpeg

gcpcc7bc9804bdb4f93ab9ed0e305df9605.jpeg

gcp40bab1e3d3e44a0d8ebd8c4edd54d58b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 minut temu, marcinm76 napisał(a):

PARKSIDE PERFORMANCE® Akumulatorowa dmuchawa do liści

Wydajność 800 m³/h = czyli około 470 CFM

Może brakuje z 200 aby dogonić EGO ale 470CFM to już można spokojnie sobie na myjni osuszyć.

W tej cenie bardzo dobra alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcinm76  Też ostatnio wychaczyłem ten sprzęcior na stronie lidla i się nad nim zastanawiałem jako tańsza alternatywa dla EGO, krótsza lufa tutaj i sprzęt idealny na szybkie akcje na bezdotyku. Daj znać jak to się sprawuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, zapakowałem 2 baterie 4Ah i zrobilem 2 mycia w 2 dni i za pierwszym razem starczył taki zestaw na całego dużego sedana spokojnie 4 razy obleciałem i dodatkowo kola wcześniej 4 suszyłem az padly baterie. Ladowanie i na drugi dzień duzy suv  spokojnie starczyło i jeszcze zostało baterie po jednej kresce ale bez dachu bo wysoko i po dawce carpro ech2o sealant na mokro.  Jednym słowem polecam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.