Skocz do zawartości

W jakiej temperaturze woskować samochód


sloniu

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, sloniu napisał:

 QD od funky posiadam.

Umyj auto za jakiś czas. Jak coś zostanie jeszcze to właśnie fw botox będzie Ok .

6 minut temu, sloniu napisał:

polecacie może jakąś fajną torbę na chemię detailingową?

Akurat mam na sprzedaż torbę work stuff 🙂

 


jakby wpadła w oki to zapraszam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, D@ViD said:

Akurat mam na sprzedaż torbę work stuff 🙂

Jakie toto drogie, za tyle to spodziawałbym się nówki nieśmiganej 😄

Szukam raczej czegoś bardziej budżetowego, niekoniecznie brandowanego jako "do detailingu", pewnie to działa jak "do gamingu", czyli +50% do ceny. Z drugiej strony nie znam się, więc może faktycznie ze względu na jakość jest warte swojej ceny, w szczególności że teraz to wszystko wrzucam do wiadra, bo i ono potrzebne (nawet dwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Dawid napisał, jak jest dziś u Ciebie bez deszczu umyj auto. Powinno zejść.

Generalnie po woskowaniu jak się coś wypaca a auto stoi to mikrofibra tylko pod warunkiem, że auto stoi i to w garażu. Jak mały przebieg np z myjni do domu to koniecznie mikrofibrę spryskujemy QD. 

Ja nie mam torby do kosmetyków, kupiłem sobie w mrówce taką plastikową skrzynkę składaną bez wieczka i w nią pakuje graty, które mi potrzebne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2021 o 15:42, sloniu napisał:

Na koniec wosk Tonyin Ceramic Crystal Coating Wax. Szybko wysychał, elegancko się docierał. Po godzinie od zakończenia woskowania wybrałem się do domu (50km). Po powrocie, zauważyłem dziwne odcienie na masce i nie tylko. Załączam zdjęcie. Miejscami lakier był ciemniejszy. Bardzo ciężko to dotrzeć, rozumiem że wosk się wypocił?

Ja woskowałem w weekend 2-letnią Hondę Civic woskiem Uber, więc to ten sam wosk. Temperatura ok. 9-10st., brak wiatru ,brak słońca, aczkolwiek po pełnym procesie "odszczurzania" spróbowałem cleaner Sonus i trochę się mazał. Nie miałem czasu więc tylko RRC WipeOut i na to wosk. Smarowanie banalnie, żadnych problemów przy tej temperaturze. Zrobiłem całe auto i powoli docierałem.

Nic się nie wypociło, żadnych smug, ciemniejszych miejsc. Praca z tym woskiem to przyjemność.

PS.  FK 1000hp nakładałem kiedyś w 5-7st. i też siedział, ale na IPA, nie na cleaner i zostawiłem wosk na kilka godzin, po czym dotarłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.