Skocz do zawartości

Pierwsza powloka, przygotowanie nowego auta


maciekx87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich milosnikow detailingu. 
wczoraj odebralem z salonu piekne biale Bmw M135i 🥰 chcialbym zabezpieczyc od razu lakier. Auto ma obecnie 200km przebiegu. Zakupilem powloke CarPro cquartz 3.0 uk ( zestaw z reload). Chce polozyc to dwa razy i na to jeszcze gliss topcoat. Pytanie bardziej odnosnie przygotowania auta- czy musze usuwac smole, lotną rdze, glinkowac auto? I jak w ogole sie zabrac za to aby usunac to co jest na aucie- nie wiem czy cokolwiek jest i jak tam nowe auta salony wydaja a sprzedawcy nie pytalem. Ktos podpowie jak to ogarnac zeby przygotowanie mialo rece i nogi?  Myslalem zeby umyc aktywna piana, pozniej apc, prewash i mycie normalnie szamponem. Wiadomo pozniej odtluszczenie Ipa lub eraser. Ktos sensownie odpowie jak i czym przygotowac to auto??? Dzieki i piona 

 

0467BDE9-1D1B-4134-8C8A-D7D144352584.jpeg

0777AFC2-6C91-410C-881B-71566675B729.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alexander.p napisał:

Glinka rysuje lakier, w mniejszym lub większym stopniu.

A przed powłoka należy chociaż trochę liznąć lakier.

Pewnie masz racje ale juz pomijajac ten fakt, czy wielkim bledem bedzie jesli korekty nie zrobie? Zdaje sobie sprawe ze beda mikroryski ale to az tak mi nie przeszkadza, korekty wykonac nie potrafie a do nikogo auta nie chce oddawac bo tu nikogo polecanego nie znam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, alexander.p napisał:

Błędem nie będzie.

Ale jaki to ma sens?! Zrobisz jak uważasz 🙂

Taki sens ze mi mikroryski ktore sa na aucie nie przeszkadzaja bo normalnie na bialym lakierze ich nie widac a nie latam z lampa wokol auta. Bardziej chodzi mi o zabezpieczenie lakieru zeby latwiej sie mylo itd. 
wiec tak moze konkretniej- czym usunac istniejacy wosk czy cos co tam jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciekx87
Coś chcesz zrobić ale nie do końca wiesz co. Położyć coś żeby było. Bo mówili gdzieś że lepiej się myje. Nie oceniam, ale jak już zabierasz się za takie prace przy nowym aucie nie ważne czy swoim czy kogoś to warto by było zrobić to porządnie. Jak chcesz na odpierd... To spłukaj na bezdotyku, odtluść i kładź powłokę. Na jedno wyjdzie w sumie. Jeżeli nie masz wiedzy i doświadczenia to dobrze poczytaj co koledzy radzą i wtedy się za to zabierz albo oddaj to osobom które działają w tym na co dzień.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Patryk14 napisał:

@maciekx87
Coś chcesz zrobić ale nie do końca wiesz co. Położyć coś żeby było. Bo mówili gdzieś że lepiej się myje. Nie oceniam, ale jak już zabierasz się za takie prace przy nowym aucie nie ważne czy swoim czy kogoś to warto by było zrobić to porządnie. Jak chcesz na odpierd... To spłukaj na bezdotyku, odtluść i kładź powłokę. Na jedno wyjdzie w sumie. Jeżeli nie masz wiedzy i doświadczenia to dobrze poczytaj co koledzy radzą i wtedy się za to zabierz albo oddaj to osobom które działają w tym na co dzień.

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka
Z czym masz problem?! Robie tak jak chlopaki poradzili wszystko tak jak trzeba tyle ze bez korekty lakieru. Mozesz wskazac co poza tym robie zle? Czy tak sobie zatrolowales byle sie dojebac? 

Godzinę temu, alexander.p napisał:

A może powłoczka 😀

Wyglada jakby wszystko bylo czyms spsikane. Nawet stelaz od pior wycieraczek w ten sposob kropelkuje. Opony, felgi… teraz po konkretnym umyciu   I przy wycieraniu bardzo sie maże jakby tluste bylo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MMCzysci napisał:

Może po prostu jakiś spray wax. IS brata też wyjechał z salonu potraktowany czymś, ale długo nie wytrwało.

Wyryte w skale z S20 FE 5G
 

W zeszlym roku odbieralem tez nowe auto z salonu. Byl to master. Podobnie jak tu wszystko jakby czyms zapsikane i bardzo szybko to zeszlo. Wiec pewnie powloka zadna to nie jest, dowiedzialbym sie o tym po dodatkowym rachunku z salonu 😝🤑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, alexander.p napisał:

Ostatnio przyjechało auto po korekcie u lakiernika. Miałem tylko umyć, patrzę, sprawdzam palcem, coś się marzę na lakierze 

Pasta kompletnie nie wymyta ! 😎 i nie bylo to aio, tylko menzerna 

To u mnie sie tez tak maze jakby tluste bylo. Sprobuje przemyc eraserem i zrobie test woda, zobaczymy jaki bedzie efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie nowe auta powinno sie chociaz cleanerem przejechac maszynowo zeby usunąć jakies spraywaxy itp, no bo chyba nie chcesz żeby ta Twoja zakupiona powłoka siedziała miesiąc, 2, lub 6 miesięcy zamiast 2 lat. Nikt nie odpowie ile powłoka posiedzi na takim nie przygotowanym aucie, według mnie akcja bez sensu, jeśli się nie znasz poczytaj lub poszukaj informacji co zrobić jak i czym i dopiero poźniej to rób a nie iść drogą na skróty czy coś ma sens robić czy nie. Jeśli chcesz iść na skróty to kup sobie jakies quickwax lub detailer i po myciu poprostu obleć tym auto...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, robcok napisał:

Dlatego własnie nowe auta powinno sie chociaz cleanerem przejechac maszynowo zeby usunąć jakies spraywaxy itp, no bo chyba nie chcesz żeby ta Twoja zakupiona powłoka siedziała miesiąc, 2, lub 6 miesięcy zamiast 2 lat. Nikt nie odpowie ile powłoka posiedzi na takim nie przygotowanym aucie, według mnie akcja bez sensu, jeśli się nie znasz poczytaj lub poszukaj informacji co zrobić jak i czym i dopiero poźniej to rób a nie iść drogą na skróty czy coś ma sens robić czy nie. Jeśli chcesz iść na skróty to kup sobie jakies quickwax lub detailer i po myciu poprostu obleć tym auto...

Ludzie czy wy czytacie ze zrozumieniem?! Chce oczyscic ze smoly, metali, wyglinkowac, dac cleaner i na to powloke. Co robie zle???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.