Jump to content

Błekitne plamy na lakierze

Pinaa
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie, 

Czy ktoś moglby mi pomóc. Dwa tyg temu na mojej panterze :) IMG_20211002_171755.jpg.8d139b9a4c062da3a1f8d06fe29b0dbc.jpgIMG_20211002_171749.jpg.7155446d4caf53b908f3ea83ce6c92e8.jpgHyundai i30 zobaczyłam dziwne plamy, sądziłam, że to brud, jednak po umyciu go wczoraj plamy pozostały... Czy jest na to jakiś sposób? 

Ogolnie myty jest na myjce samoobslugowej, a zdarzało się też mycie ręczne przy użyciu mieszanki wody z płynem do naczyn i płynu do okien

Mi to wygląda na jakąś reakcję chemiczną z klarem. Biorąc pod uwagę, że nie do końca wiesz co na niego wylewasz, to ciężko coś tu pomóc. Będzie to trzeba spróbować wypolerować żeby się przekonać jak poważna to sprawa.

• Moderator
10 godzin temu, Pinaa napisał:

Dziękuję, też podejrzewam, że może być to reakcja chemiczna,niestety. Dam go do polerowania i zobaczymy co dalej. Dziękuję! 

Znajomy miał podobny efekt na czarnych dekorach, przepolerowałem je i wyszły na igłe a myslałem ze trzeba bedzie to lakierować a to ładnie zeszło. 

• Okay 1

Jest to opad/zanieczyszczenia z komina. Ludzie różne rzeczy wypalają i osadza się na lakierze. Zapewne jest tego najwięcej na dachu, klapie i masce? 

Dokładnie umyj i ręcznie cleanerem lekkościernym zejdzie.

• Okay 1

W dniu 4.10.2021 o 21:18, Dante05 napisał:

Jest to opad/zanieczyszczenia z komina. Ludzie różne rzeczy wypalają i osadza się na lakierze. Zapewne jest tego najwięcej na dachu, klapie i masce? 

Dokładnie umyj i ręcznie cleanerem lekkościernym zejdzie.

A czy moglbys polecić mi sprawdzony cleaner lekko ścierny z aplikatorem? 

@analyzator takie zabrudzenia jak na zdjęciach wyżej, one są na całym aucie, szybach i plastikach, plastik gładki, polmat 🙂 z lakieru zejdzie za pomocną cleanera, a co do szyb i plastikow mam zagwozdkę..