Skocz do zawartości

Ręczne polerowanie lakieru przy mikroryskach


Rekomendowane odpowiedzi

Rok temu robiłem profesjonalną polerkę u specjalisty. Niestety 2 dni temu dzieci wpadły na pomysł by zmiotką do podłogi pozamiatać mi samochód 😀 No i na jednym boku auta i  z tyłu na klapie potworzyły się takie pasy z mikroryskami/pajęczyny, które nie czuć palcem i trzeba przystawić głowę blisko blachy żeby zobaczyć . Czy jakoś mogę to usunąć sam bez użycia maszyny do polerowania tylko ręcznie? Lakier jest UNI czarny - detailer mówił, że jest on miękki i podatny na zarysowania.  Czy tego nie usunę w ten sposób - nawet jakby usunąć 60%/70% tych powstałych rysek to byłbym zadowolony. Czytałem o jakichś pastach polerskich i mleczkach, ale czego dokładnie użyć i jak przeprowadzić taki zabieg? Nie narobię sobie przy tym więcej rys/ nie uszkodzę lakieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proces polerowania jest taki sam w obu przypadkach. Jedyną zmienną jest zastąpienie maszyny siłą mięśni i stawów.

Czy dasz radę to zrobić? Nie wiemy dopóki nie spróbujesz. Przy zachowaniu ostrożności nic sobie nie napsujesz. Pasta polisz/finiszowa, średni lub miękki pad w dłoń i jazda.

Jak nie uda się w taki sposób to zleć to komuś z forum- myślę, że jeżeli mieszkasz niedaleko kogoś stąd to może ci pomóc zrobić to maszynowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RoBee napisał:

Proces polerowania jest taki sam w obu przypadkach. Jedyną zmienną jest zastąpienie maszyny siłą mięśni i stawów.

Czy dasz radę to zrobić? Nie wiemy dopóki nie spróbujesz. Przy zachowaniu ostrożności nic sobie nie napsujesz. Pasta polisz/finiszowa, średni lub miękki pad w dłoń i jazda.

Jak nie uda się w taki sposób to zleć to komuś z forum- myślę, że jeżeli mieszkasz niedaleko kogoś stąd to może ci pomóc zrobić to maszynowo.

Czy Menzerna 400 Heavy Heat Compound byłaby odpowiednia czy agresywna? Czy użyć tylko pasty na drobne zarysowania Menzerna Super Finish 3000 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy w ogóle warto robić tą polerkę bo tak czy siak auto z czasem będzie się delikatnie rysować a i tak miało robione 2x polerkę  więc lakier będzie coraz bardziej osłabiany i cieńszy. Poza tym nie mam pojęcia i czasu w dobraniu odpowiednich past i padów i samym wykonaniu więc boję się, że może narobię więcej szkód niż pożytku. U mnie drogi do jazdy ciężkie - dużo brudu, żwiru, kamyków. W zimie śniegu sporo bo góry. Jeśli samochód brudny to i tak tych rys nie widać. Jeśli pada deszcz to również nie widać a jak sucho i pogodnie to zazwyczaj używam Quick detailera i właśnie zastanawiam się czy regularnie używany  np. wosk Soft99 Dark&Black lub Dodo Juice zakrywałby takie delikatne ryski ? Czy są lepsze woski od tych? Czym się różni quick detailer od takiego wosku właśnie? Czy wybierać wosk twardy czy miękki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.