Skocz do zawartości

Garażowa przygoda z detailingiem


torran100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Chciałbym zrobić korektę lakieru swojego samochodu. W garażu posiadam troszkę sprzętu past i padów, które zostały wymienione poniżej. Chciałbym się dowiedzieć czego mi brakuje aby wypolerować autko, czy dobrze będzie to ze sobą współgrać np. pad z pastą.

Oto co posiadam:

*maszynę polerską rotacyjną (chińska z allegro za 100zł),

*komplet padów RUPES BigFoot (3 szt. - niebieska, zielona,biała)

*Pasty Menzerna (1 Heavy Cut Compound, 2Medium Cut Polish, 3 Final Finish)

*Pastę polerską 3M zielony korek,

* Jakieś futerko 

* mikrofibry

*zmywacz silikonu 

W głównej mierze chodzi mi o to czy można łączyć system padów RUPESa z np pastą 3M? Co brakuje, co się przyda, co się nie przyda, co można ze sobą łączyć, a czego się nie powinno?

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Doświadczenia u mnie nie za wiele ale z tego co widzę to wymieniłeś materiały do polerowania a jak z chemią do dekontaminacji? Jeżeli chodzi o korektę to na Twoim miejscu zaczął bym na początek od One Stepa. Czyli średniej twardości pad i jakaś średnia bądź finiszowa pasta. Może być odwrotnie, miękki pad i medium/polish pasta. Ogólnie to niczego nie wiemy. Co to za auto, jaki lakier o co chcesz osiągnąć. Mówisz że masz rotacje za stówkę. Zakładam że nie ma stabilizacji obrotów więc troszkę lipa ale na początek żeby zobaczyć co się z czym je da radę. Polecam dział podstawy detailingu i czytać, czytać i jeszcze raz czytać.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chemię do mycia posiadam. Mam pianę aktywną K2 i ją wykorzystuje do wstępnego umycia samochodu. Później szampon samochodowy również firmy K2 i mycie na dwa wiadra. 

W tym temacie chodzi mi głównie czy można ze sobą wykorzystać cokolwiek z materiałów, które posiadam. Pady Rupesa BigFoot są takie specyficzne. Nie wiem czy będzie dobrze stosując jakąkolwiek z past w/w. Jeśli onestep to co należy byłoby dokupić? Moja polerka ma regulacje obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 13:49, torran100 napisał:

Chemię do mycia posiadam. Mam pianę aktywną K2 i ją wykorzystuje do wstępnego umycia samochodu. Później szampon samochodowy również firmy K2 i mycie na dwa wiadra. 

W tym temacie chodzi mi głównie czy można ze sobą wykorzystać cokolwiek z materiałów, które posiadam. Pady Rupesa BigFoot są takie specyficzne. Nie wiem czy będzie dobrze stosując jakąkolwiek z past w/w. Jeśli onestep to co należy byłoby dokupić? Moja polerka ma regulacje obrotów. 

możesz wszystkie systemy ze sobą mieszać, kto zabroni 🙂 rupes + opti, 3m + menzerna i tak dalej i tak dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@torran100 nie wiemy jakie auto, jaki lakier, jaki stan lakieru, co chcesz osiągnąć

rotacja za 100zł 🙂  to może być problem

zaczyna się od przygotowania auta - dekon, pewnie glinka

samo polerowanie - zależnie co chcesz osiągnąć. algorytm zaczyna się prosto - najsłabsza sensowna kombinacja i sprawdzasz co działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bmw e46, stan lakieru jest przedstawiony na poniżej załączonym filmiku. Myślę, że jest w ładnym stanie, chociaż na filmiki nie widać niektórych wzdłużnych rys, więc filmik nie odzwierciedla tego w 100%. Chciałbym usunąć niektóre większe ryski oraz wszystkie te takie mikro zarysowania, które są cały czas widoczne na lakierze. Powiem, że już próbowałem robić pasta polishowa od menzerny nr3 + pad Rupesa biały. Nadało to jedynie połysku i nic więcej 🤣🤣

Posiadam dokładnie polerkę Ripper - popularna na allegro. 

Polerka ripper

Filmik ze stanem lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.