Skocz do zawartości

Odświeżenie lakieru w 15 letnim aucie


brtk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam 15 letniego forda. Lakier wygląda w nim ok wg mnie to 4/5. Chciałbym go odświeżyć niewielkim kosztem.
Nie oczekuję cudów. Po prostu chcę wziąć szmatkę w łapę i ręcznie przelecieć lakier z odpowiednim środkiem powiedzmy za 50-100zł.
Domyślam się, że wśród profesjonalistów to może brzmieć jak żart ale tak pisałem chodzi mi o lekkie odświeżenie.
Czy możecie polecić jakiś środek w tej cenie?

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Znajac ta branże i auta to uwierz mi lakier nie wyglada ok. Ręcznie nic nie zdziałasz jedynie nabłyszczyć możesz, ale rys nie usuniesz 

 

jesli chcesz zamaskować to black hole możesz oblecieć auto ale cudów sie nie spodziewaj, bez maszyny i porzadnej korekty nie bedzie ladnie a to juz większe koszta jak 50-100 zl   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Domel napisał:

Pokaz ten lakier pls pod ledem.

Nie wiem czy za bardzo nie wchodzimy w szczegóły. Lakier wygląda pewnie jak każdy w tym wieku.

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Znajac ta branże i auta to uwierz mi lakier nie wyglada ok. Ręcznie nic nie zdziałasz jedynie nabłyszczyć możesz, ale rys nie usuniesz 

 

jesli chcesz zamaskować to black hole możesz oblecieć auto ale cudów sie nie spodziewaj, bez maszyny i porzadnej korekty nie bedzie ladnie a to juz większe koszta jak 50-100 zl   

Wydaje mi się, że chyba źle to ująłem słowa więc spróbuję raz jeszcze 😉

Co moglibyście zaproponować najlepszego dla lakieru samochodowego który ma 15lat. Nie spodziewam się cudów, po prostu chcę by wyglądał odrobinę lepiej niż po umyciu 😉

Kolor auta to granat - nie wiem czy to ma znaczenie ale jakbyście mogli polecić konkretny produkt to byłoby super. Na początku przeczytałem w internecie o produktach k2 ale wiele osób pisało żeby unikać tego jak ognia, później jeszcze jakąś markę opisywano, że ma dobry marketing ale w praktyce to syf. Dlatego trafiłem tu, liczę, że nawet jeśli ktoś z Was pracuje z jakąś marką to i tak będzie się starał doradzić coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz ręcznie to klasyk. Aplikator tricolor. Mguiars ultimate compound.

Jak chcesz więcej zamaskować to bilthamber cleanser polish. Aplikator może być tricolor.

Fajnie byłoby zobaczyć zdjęcia.

Rys nie usuniesz natomiast wybłyszczenie lakieru będzie spoko. Połowa tego forum zaczynało pod machania ręcznie tricolorem 😉 pod led dalej będzie widać wady natomiast już z odległości 1 m zupełnie inne auto.

Przed takim machaniem auto trzeba solidnie doczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brtk Zrób tak jak pisze @analyzator, możesz ewentualnie też kupić gąbkę od NAT do ręcznego polerowania (żółta, twarda). Ważne jest porządne umycie i dekontaminacja lakieru czyli usunięcie wszystkich zanieczyszczeń (smoła, żywice, opiłki metalu etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.