Skocz do zawartości

Podstawowe środki do wnętrza dla laika


atyde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, zakupiłem ostatnio stosunkowo wiekowe auto do worzenia dzieciaków które uwielbiają pacać łapkami wszystko co popadnie, przynosić masę piachu i pyłu ze sobą, chciałbym zmienić mój zestaw  do wnętrza ( o zgrozo zwykły płyn do szyb i plak) na coś bardziej "zawansowanego" niestety czym więcej czytam a czasu mam bardzo mało coraz bardziej jestem zagubiony dlatego proszę o jakieś podstawo środki przede wszystkim do czyszczenia i konserwacji (najlepiej mat) plastików, szyb i co jeszcze będzie niezbędnym minimum  do szybkiego czyszczenia auta. 

Sory że tak idę na łatwiznę ale obecnie nie mam praktycznie czasu na nic sam ten temat zakładałem jakieś 2 tygodnie.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@atyde O ile nie przeszkadza Ci zapach malinowego soku to polecam Good Stuff Interior Cleaner. Jak na Interior cleaner to jest dobrze wyważony, nie jest zasadowy (a wiele Interiorów to po prostu rozcieńczone APC), a do tego na butelce brak piktogramów. Psikasz na mikrofibrę i przecierasz jak nie masz czasu na pędzelki. Też wożę dwójkę dzieci więc staram się patrzeć na ewentualną szkodliwość produktów. Płyn do szyb mam tej samej firmy, nie robi mazów, szybko się nim pracuje. 

Jako dressing wykorzystuję FW Gentleman / Mademoiselle - nada się też do przetarcia deski z kurzu. 

Albo uderz po prostu w jakiś Interior Quick Detailer, jest fajny wątek na forum o tych produktach gdzie kolega @Tomas-sg odwalił kawał dobrej roboty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Notcon napisał:

@atyde O ile nie przeszkadza Ci zapach malinowego soku to polecam Good Stuff Interior Cleaner. Jak na Interior cleaner to jest dobrze wyważony, nie jest zasadowy (a wiele Interiorów to po prostu rozcieńczone APC), a do tego na butelce brak piktogramów. Psikasz na mikrofibrę i przecierasz jak nie masz czasu na pędzelki. Też wożę dwójkę dzieci więc staram się patrzeć na ewentualną szkodliwość produktów. Płyn do szyb mam tej samej firmy, nie robi mazów, szybko się nim pracuje. 

Jako dressing wykorzystuję FW Gentleman / Mademoiselle - nada się też do przetarcia deski z kurzu. 

Albo uderz po prostu w jakiś Interior Quick Detailer, jest fajny wątek na forum o tych produktach gdzie kolega @Tomas-sg odwalił kawał dobrej roboty. 

Zamieniłbym płyn do szyb Good Stuff na K2, o wiele tańszy a równie dobry. 

Good Stuff jako interior cleaner słabo się pieni (mimo to go lubię cena/jakość fajnie wypada), jest znacznie słabszy od np. Cleantech Inside Cleaner, natomiast nie wiem jak pod względem bezpieczeństwa, pH, możliwości uszkodzenia słabszej jakości plastików itp. wypada clenatech względem good stuff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie od znajomego o cos do czyszczenia i konserwacji skór.

i pytanie czy idzie na "skróty" zadbać o lakier? W sensie umyć na dwa wiadra i położyć wosk i mieć spokój na kwartał? czy trzeba trochę bardziej pokombinować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, atyde said:

Jeszcze pytanie od znajomego o cos do czyszczenia i konserwacji skór.

i pytanie czy idzie na "skróty" zadbać o lakier? W sensie umyć na dwa wiadra i położyć wosk i mieć spokój na kwartał? czy trzeba trochę bardziej pokombinować ???

Ja korzystałem z cleanera i mleczka do zabezpieczenia od Good stuff. Cleaner ma taką "średnią" moc, mleczko zostawia fajny zapach. Polecam Teraz na bieżąco przecieram skóry Carpro Ech2O (1:20). 

Najszybciej do porządny pre-wash, mycie i jakiś quick wax który poleży "chwilę", np. Quick Wax od ADBL. Pytanie co to znaczy "spokój na kwartał"? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, atyde said:

To znaczy że pojadę na myjkę co jakiś czas i za 5 opłucze auto i będzie git.

Możesz co jakiś czas podjechać zrobić prewash i opłukać, ale lakier na pewno nie będzie czysty w pełni po takim myciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa:) A jechanie za każdym razem np jakimś TFRem też nie jest wyjsciem. Bezdotykowo to sobie można z kurzu spłukać na myjni. Będziesz miał wosk to i zaschnięte krople wody po deszczu - tego też raczej korzystając ze środków z myjni nie ruszysz.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Saczi napisał:

Ja dodatkowo korzystam z uniwersalnego APC.

Do zapuszczonych wnętrz jak najbardziej to dobry wybór. Jedyna wada, że apc mususz wymyć. Do w miarę zadbanych i regularnie czyszczonych wnętrz w zupełności wystarczają wszelkiego rodzaju ic lub wspomniany wyżej S99 WM, który dla mnie jest takim must have, bo przetrę nim wszystko od ekranu, przez plastiki po skórę jak zajdzie taka potrzeba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.