Skocz do zawartości

Naprawa felgi rant


bobek1976

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Zostawiam na dniach auto na korektę i zobaczyłem na jednej feldze uszkodzony rant. W mieście u mnie nikt nie robi więc pomyślałem że jedno koło sam zrobię może. ilIdzie to samemu zrobić we własnym zakresie jakimś zestawem.  Auto będzie kilka dni stało to skorzystałbym z okazji.

IMG_20210131_115218.jpg

IMG_20210131_115232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, KUBA46 napisał:

Ten typ felgi jest prawie nie do zrobienia w domowych warunkach. Tu potrzeba obrabiarki CNC.

Tylko co tu zrobisz samą obrabiarką? stoczysz pół felgi 🤪 

@bobek1976 jedynie co sam możesz zrobić aby nie rzucało się tak w oczy to zarównać wszystkie nierówności i spróbować to lekko zapolerować, ale i tak będzie się odznaczać. Gdybyś chciał to robić gdzieś w jakimś warsztacie to koszta wyjdą trochę spore, bo tam trzeba częściowo uzupełnić ubytki i później przetoczyć o ile felga jest idealnie prosta, a jak nie to dochodzi jeszcze prostowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Romanek11 to poczytaj po co ta obrabiarka do regenracji tego typu felg 😉

Nie napisałem, że po samej obróbce felga będzie jak nowa. 
 Taka regeneracja u specjalisty kosztuje dość sporo, bo ok 400-500zł od sztuki. Co przy tak złożonym procesie ma swoje uzasadnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KUBA46 ale po co mi czytać coś, skoro wiem jak to wygląda w praktyce 🙂 jedynie z czym się z Tobą zgodzę to cena za taką regenerację, ale i tak obstawiam że ta felga po naprawie może jednak trochę się różnić od pozostałych. Najprościej spróbować zrobić samemu jak napisałem, ale efekt i tak będzie znikomy. Czasami warto poszukać takiej felgi na znanych portalach i wyjdziemy na tym lepiej jak na regeneracji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakierowanie wszystkich odpada bo reszta jest dobra bez sensu. Ok zobaczę jakimś naprawczymzestawem albo zostawię i poszukam nowej.
Ale jak polakierujesz tylko jedną to będzie się odróżniać- dlatego trzeba wszystkie, albo minimum dwie/stronę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co malować dobrą felgę??? Poza tym to jest chyba malowane aluminium, więc samemu i tak tego dobrze się nie zrobi, najlepiej będzie poszukać używanej lub spróbować tą naprawić, ale osobiście na spokojnie szukałbym drugiej felgi (lub samemu spróbował załagodzić i zapolerować uszkodzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 31.01.2021 o 14:33, Romanek11 napisał:

Tylko co tu zrobisz samą obrabiarką? stoczysz pół felgi 🤪 

Znasz takie cos jak napawanie? Najpierw napawa sie ubytki które powstały i dopiero toczy felgi. Na szybko to tak jak pisza wyzej przelecieć papierem delikatnie tak aby wyrównać ubytki i mozna jeździć, idealnei to nie bedzie wygladać ale juz tak w oczy sie nie bedzie rzucac 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat tak znam i dokładnie o tym pisałem na samym początku 🙂 kilka lat temu miałem to samo robione na rancie (felga Dezent C 16 j9) ale jak się dokładnie przyjrzałeś to i tak było widać. Osobiście spróbowałbym to samemu tylko załagodzić aby tak nie rzucało się w oczy,. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Romanek11 to słabo zrobił ten co to robił. Mój kolega zajmuje sie taką naprawą felg i po zrobieniu cnc nie znajdziesz miejsca z ubytkiem a takie szroty niekiedy do niech przyjeżdżają że sam sie dziwie jak to wyglada po zrobieniu 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat tylko jak pisałem, miałem w tych felgach polerowane aluminium i później palakierowane, oczywiście ktoś inny tego raczej by nie zauważył, ale ja wiedziałem co było robione i minimalnie to widziałem. Zakład też miałem sprawdzony, bo wiem że tam akurat lipy nie robią, zastrzeżeń absolutnie nie miałem bo jak pisałem wcześniej było to lakierowane aluminium a felgę wyprostowali idealnie 😁

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.