Skocz do zawartości

Niewidzialna wycieraczka Glaco roll on - problem


wojtecki

Rekomendowane odpowiedzi

Dramat jakiś. Miał ktoś podobny problem z nw ? Przygotowanie - szyba umyta, potem standardowo AutoGlym CGP, potem odtłuszczona Gyeon Prep. Aplikacja glaco, dotarcie (chociaż już przy dotarciu sie to mazało i musiałem się wspomóc ECh2o.) Jak szyba sucha to jest ok, nie widać mazów, jest przejrzyście. Ale jak tylko się ją zmoczy to takie plamy, że to aż niemożliwe. Wrzuciłem na szybę ponownie AutoGlym CGP i w sumie nie widzę różnicy, plamy jak były tak są dalej. Ciężko o dobre zdjęcie ale chyba widać, że coś tutaj nie zagrało. 

Ps. Szyba od środka umyta, czysta, jest ok. 

IMG_9191.jpg

IMG_9192.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, wojtecki napisał:

Aplikacja glaco, dotarcie (chociaż już przy dotarciu sie to mazało i musiałem się wspomóc ECh2o.

Wilgotne Glaco docierane polimerowym Ech2o ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie samym AutoGlym CGP nie jest wystarczające - to wg mnie mocniejszy płyn do szyb w postaci mleczka - charakter tych "mazów" wskazuje na osady na szybie - pozatym tak jak Domel napisał docieranie Glaco Echem też dołożyło mazów (to chyba nie do końca zgodne ze sztuką). Musisz to sciągnąc - można się też posiłkować Aqua Sour ale szybko spłukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Te mazy idą tak jak szła rolka. Wyglądają jak przysypane cukrem pudrem wilgotne ścieżki

image.png.8826421174a9a69620a1e2bd3f5baf22.png

 

Trzeba to ściagnąć to cleanerem i re-aplikacja wedle instrukcji na opakowaniu Glaco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Maiłem ostatnio takie dwa małe trójkątne mazy po aplikacji Glaco w miejscach, które widocznie pominąłem przy czyszczeniu Compound Z.

CGP nie nadaje się do idealnego wyczyszczenia szyby pod NW, jest za słabe. Co prawda sam kładłem NW po CGP ale to były inne produkty i siadły. Glaco jest widać dość wymagające  w kwestii przygotowania powierzchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Streat napisał:

zastanawia mnie po co wspomagałeś sie ech20 przy docieraniu glaco? Nigdy nie mialem problemu z dotarciem glaco 

juz sam nie wiem. Generalnie to po odczekaniu kilku minut dotarcie glaco to byla jakas masakra, ech2O mialem 1:20 i użyłem doslownie 3 strzałow z atomizera i wtedy bez problemu dotarlem, szyba byla mega przejrzysta, docierałem w dobrym świetle + wspomagałem się latarką inspekcyjna. No nic, dzieki za wszystkie sugestie, skończył mi sie akurat tlenek ceru, spróbuje to h8 zdjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update: Zdjąłem glaco z szyby, nie miałem tlenku ceru ale po h8 szyba wróciła do stanu przed.

Teraz tak: Tylna szyba tym razem. Umyłem, wyglinkowałem, przejechałem h8, znowu umyłem, odtłuściłem, nałożyłem powłokę. Równo, bez pośpiechu, temperatura 17 stopni. Nie mam tego nagranego ale po 5 minutach powłoka praktycznie nie do dotarcia na sucho (spróbowałem w rogu i prędzej bym dziurę w szybie zrobił niż to dotarł)  i już przed docieraniem było widać, że będzie powtórka z rozrywki. Po około 8-10 minutach zwilżyłem mikrofibrę (nową) wodą zgodnie z instrukcją i zacząłem docierać. Powłoka niby znikała ale byłem prawie pewien, że tylko na chwile. Szyba po dotarciu kiedy jest sucha wygląda super. Po spryskaniu wodą jak na filmie, jest jak by matowa plus wszędzie mazy. @Soft99 co robię źle ? Używam od kilku lat Ultra glaco i nigdy nie mialem najmniejszych problemów z dotarciem nw. Glaco roll on albo mnie przerasta albo coś jest nie tak. 

 

Link do video: https://photos.app.goo.gl/NgHEP9euNHZVt5SB8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na połowie szyby jeden strzał na mikrofibre z prepa. Efekt ten sam. Przed chwilą zszedłem do garażu sprawdzić przednią szyby po ponownym nałożeniu i to samo. Szyba krystalicznie czysta a po zmoczeniu takie mazy, że nic przez nią nie widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.