Skocz do zawartości

Zmniejszenie widoczności/ukrycie wytarcia kierownicy


Wojtas87

Rekomendowane odpowiedzi

Z tej racji, iż jest to mój pierwszy post chce się przywitać ze wszystkimi 🙂 Nie ukrywam, że temat kosmetyki uzależnia mnie z dnia na dzień 🙂

Mam pytanie, co można zrobić z tak wytartą kierownicą? Nie chciałbym jej obszywać i malować. Chodzi bardziej o ukrycie lub zmniejszenie widoczności tego wytarcia? Jest na to jakiś sposób?

127232433_1316647098705038_8502413547147668800_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wojtas87 napisał:

Ok, chciałem się właśnie upewnić, że pozostaje tylko malowania. Liczyłem na jakąś magię 😛

cze Wojtek, za mocno to je  zebane, nima rady, trzeba abo malowac, albo na nowo obszyc, wybierz, co tansze !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Wojtas87 napisał:

Ok, chciałem się właśnie upewnić, że pozostaje tylko malowania. Liczyłem na jakąś magię 😛

Wcale nie trzeba od razu malować. Do takich wytarć spokojnie można zastosować krem Sapphire. Jeśli nie masz rąk o fakturze papieru ściernego, to spokojnie wytrzyma te 6-12 miesięcy w zależności od tego ile i gdzie jeździsz.
Tu masz nr aukcji: 9353723467

Pamietaj, żeby przed użyciem dobrze wyczyścić i odtłuścić kierownicę. Wcieraj go szmatką, płatkiem kosmetycznym, cienkimi warstwami. Kolejną warstwę nakładaj dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktm950 dzięki za pomysł

U siebie mam podobne przetarcia ( może nie aż tak duże jak u kolegi wyżej) i długo biłem się z myślami co tutaj pomoże poza malowaniem.

Poczytałem jeszcze troche o tym produkcie i faktycznie wychodzi na to, że naprawdę daje radę. Zakup zrobiony - zobaczymy 😉

 

1 godzinę temu, ktm950 napisał:

Pamietaj, żeby przed użyciem dobrze wyczyścić i odtłuścić kierownicę.

Czyszczenie rozumiem zwykłym cleanerem do skór typu Colourlock, Kecav, ADBL, a czym bezpiecznie odtłuścić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzechu23 ja tuż przed malowaniem jeszcze delikatnie przecieram płatkiem kosmetycznym nasączonym 25% roztworem ipy. 
No i po malowaniu trzeba bardzo delikatnie podchodzić do czyszczenia takiej kierownicy.

Namawiali namawiali namówili! Tez kupię! Ale nasuwa mi się kilka pytan:
1. Można później zakonserwować to versigelung-iem? czy jakoś może wejść w reakcje z farbka?
2. Zamiast IPY co sądzicie żeby czystej benzyny ekstrakcyjnej użyć delikatnie?
3. Jeśli chodzi o późniejsze delikatne podchodzenie do czyszczenia to kecav light na miękkiej szczoteczce? Czy raczej delikatne przetarcie mikrofibra z jakimś qd do wnetrza ewentualnie jednym paskiem kecav lighta z pianowniczki?

Ps. Jeśli chodzi o wyrównanie papierem ściernym nierówności to jaka gradacja? Nie mam kompletnie doświadczenia z tym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.