Skocz do zawartości

Fiat Panda (koala) 1 raz


SZyBA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Koledzy pytanko minęło 7 dni jutro zrobie foto może pod jakim drzewem auto jest parkowane i niestety nie ma możliwości zmiany bo miejsce wykupione :| Jedynie jeszcze po tych od kilku dni deszczach padający zauważyłem że kropelkują jeszcze tylko maska przednia i boki samochodu nadkola natomiast na dachu już cała plama tylko wody. Czego to oznaki i wyniki coś źle zrobiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może spróbuj kupić tester FK i zaaplikować( na zime ci wystarczy)? a tego PB zostawić na lato?

albo rzeczywiście jakoś ten wosk sie nie przyjął bo niedługo (z tego co pisałeś) po nałożeniu spadł deszcz na niego?

Ja jutro zrobie fotke jak trzyma sie FK po tych 3 dniach ciągłej ulewy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec panowie i panie. Od czyszczenia które miało miejsce 25 sierpnia minęło dzisiaj 14 dni. Auto w dzień parkowane na parkingu podziemnym natomiast wieczorami i nocami pod drzewem pod chmurką. To foto drzewa jak by ktoś chciał, nie wiem co to za rodzaj. Auto robi dziennie po 50 km więc troszkę się już tak ubrudziło jak to wiadomo jazda po Stolicy. Oceńcie jak się trzyma PB nattys. Według mnie trochę słabo ale może się myle.

Pod takim drzewem auto stoi.

68801771.jpg

 

Dach po psiknięciu wodą

17053177.jpg 63273975.jpg

 

Maska:

29548615.jpg 94323144.jpg

 

Jednak moim zdaniem najładniejsze kropelki na klapce od wlewu paliwa ale oceńcie sami co i jak czekam na rady

47434590.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drozsze nie znaczy lepsze :P

sasiad ma na aucie jakiegos sonaxa za 35 zł w takiej puszce i po miesiacu ma lepsze kropelki jak ja po glinkowaniu, srp+ egp ;-/

czasami sie zawodze na tym detailingu ;) no moze poza mechaniczna korekta lakieru bo wtedy to kazde auto wyglada super ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wosk nie kropelkuje ladnie bo auto jest przykurzone ewentualnie lakier jest zanieczyszczony tym co leci z drzewa i nawet po myciu powierzchnia nie jest gladka. SZyBA, sprawdzales moze czy mimo wosku lakier nie jest po prostu szorstki?

W pracy parkuje pod topolami :/ to jest taki rodzaj drzewa ktory pyli jakims bialym syfem przez co po jednym dniu auto wyglada jak by ktos je przysypal maka. Nawet jak deszcz to obmyje to i tak nie ma mowy o ladnym kropelkowaniu a lakier wyglada na tak matowy jak by byl niezle utleniony. Co do samego wosku to Natty's Red zaskoczyl mnie trwaloscia, wieksza niz oczekiwalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy no napewno autko już trochę brudne. Jednak od mycia itp procesu minęło 14 dni a auto cały czas jeżdżone więc brudne pewnie jest. Lakier nie jest raczej szorstki po myciu i glinkowaniu był gładziutki wiec wosk był dobrze kładziony na gładki lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach jak aktualnie wyglada sytuacja u mnie po tygodniu deszczowej pogody oraz parkowania pod topolami. Auto woskowane w niedziele - Natty's Red na lezacy juz od pewnego czasu ale w super stanie FK 1000p. Takze wosk na pewno jest z tym, ze patrzac na kropelkowanie na brudnym dachu zupelnie jak by go nie bylo, drzwi na ktorych nie ma tyle osadu wygladaja ok.

W weekend mycie i QD i bedzie :good:

b.jpg.ee334f6ba9fbc42b1531cba8d7ecf05c.jpg

a.jpg.052263305f06e8c5291de395bc50cd58.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądając zdjęcia dochodzi sie do wniosku że duzo zalezy od tego gdzie autko parkuje i jaki brud jest na lakierze .

jeżeli sam kurz i trochę brudu z wilgotnej drogi to wosk PB Red trzyma sie dzielnie i ładnie kropelkuje po umyciu .

Dzisiaj umyłem bo juz była bardzo zakurzone i nie mogłem na to patrzeć , jazda głównie miejska , parkowanie na noc w podziemnym garażu .

Wosk PB Red nakładany był 10 dni temu , 3 tygodnie temu nakładany był EX-P , na moje amatorskie oko nie jest źle . Przepraszam za jakość zdjęć , na myjni było ciemno i trochę mnie inni poganiali , więc zdjęcia wyszły poruszone :/ ...

 

e4a958c23070be8em.jpg

e25503231cab5c89m.jpg

 

d68b401472cabd7dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakikwap e , no na myjni bezdotykowej ( Ehrle ) , jakieś tam 3 programy , bez woskowania ( autko nie było bardzo brudne , mocno przykurzone i nadkola od kół ) , niemniej jednak dużo zależy co spadnie/przyklei się do lakieru i chyba sporo daje trzymanie autka pod dachem ( ale to taki mały luksus w dużym mieście )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yacek _b, szkoda troche na ciśnieniówce jechać tym mikroproszkiem bo pewnie zmywa sporo wosku, ale cóż zrobić. Inna opcja to gąbka i szampon/waidro ze swoją wodą a z myjki tylko płukanie wodą, fajna sprawa ale czasochłonna i do tego trza w nocy żeby cie nie wyrzucili.

ciekawi mnie jeszcze czy byłby sens tylko opłukać autko wodą z myjki, teoretycznie do wosku powinien sie mocno nielepić wosk..

No z tym garażem to naprawde fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tym garażem to naprawde fajna sprawa.

 

No fajnie , często robię tak że jadę na myjkę , myję , osuszam , a samo woskowanie robię już w garażu , chociaż muszę ci powiedzieć że coraz częściej robię to późno w nocy bo sąsiedzi trzymający tam autka patrzą na mnie jak na wariata ( picuje i picuje :lol: ) a bryki mają niezłe . :idea:

 

Ale będę musiał niedługo zaopatrzyć się w rękawicę i nocą będę sam już mył ( o ile mnie nie pogonią )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SZyBA, ja mam takie doświadczenia, że jedna warstwa wosku dosyć krótko trzyma. Ja jak tylko mogę to po np. tygodniu myję i powtarzam wosk i wtedy trzyma się znacznie dłużej. W maju 2x nałożyłem gold class magsa, potem w czerwcu ze szwagrem zużyliśmy próbkę cleaner wax megsa (ten z zestawu z ich glinką) i przez całe lato się trzymał.

U mnie te brzydkie plamy po deszczu spływają jak jadę gdzieś w deszcz, po prostu kurz spływa z wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.