Skocz do zawartości

Fiat Panda (koala) 1 raz


SZyBA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy drodzy :D

W związku z pytaniami itp postanowiłem się w końcu zabrać troszkę za doprowadzenie pandy do wyglądu. Tutaj na wstępie podziękowania dla wszystkich za rady itp :D

 

Samochód Wyglądał tak stał 2 tyg brud i błoto ogólnie było nie za ciekawie.

83706370.jpg

18819945.jpg

87275930.jpg

 

Najpierw wstępne mycie szamponem Turtle Wax Platinum Series Car Wash następnie wytarcie do sucha. Po samym myciu samochód prezentował się tak

68137336.jpg

 

Lecz niestety było widać po tylu latach bez wosku drobne ryski i lakier aż stawał się chropowaty. Po myciu (niestety glinki nie posiadałem), użyłem pasty Surf-ACE Rapide Ultra, następnie po nałożeniu i wypolerowaniu ręcznie przyszedł czas na wosk użyłem Turtle Wax PTFE Premium Car Wax.

Na koła nałożyłem Autolandu Czernidło a na plasiki zewnętrzne Autolandu bamp do zderzków.

Teraz auto się prezentuje tak

19758083.jpg

53737597.jpg

16206957.jpg

50481498.jpg

98364704.jpg

77313252.jpg

 

poszło trochę czasu ale jestem w miare zadowolony. Wiadomo nie są to środki dobre ani markowe które będa się długo utrzymywały ale na 1 raz przygody własnej z kosmetykami chyba może być. Czekam na plusy miniusy wsparcie krytyke :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 184
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Lecz niestety było widać po tylu latach

To ile to auto ma lat ?

Myślałem że prawie nowe.

Bębny i nadkola nawet jeszcze czyste - jesteś pewien że wcześniej nie robiłeś żadnego detailingu ? :mrgreen:

 

Swoją drogą ja bym nie wytrzymał 2 tyg. ze świadomością błota na drzwiach :D

Autko zdecydowanie odżyło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko 2003 rok 61 tys km przejechanych. Wcześniej było myte przez poprzednią właścicielke raz na 2 -3 mce samą wodą albo jakimś zwykłym szamponem.

Akurat auto dostało nowe opony nowe felgi i pomalowane zaciski i bębny są. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj mając trochę wolnego czasu po paru tyg tylko wsiadania i jeżdżenia pandą zaczęłem przygotowania i mycie. Nie było czasu na fotki przed chyba że może jakieś później znajdę na sesje też nie było ogólnie taki wynik uzyskałem przy pracy ręcznej. Czekam na opinie pozytywną krytyke itp :ad:

 

s6000606.th.jpg s6000607i.th.jpg s6000610.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj jako że miałem dzień wolny troszkę spędziłem przy autku.

Od dłuższego czasu nie było myte itp fotek brak jedynie mam po zakończeniu bo nie było czasu.

Jako że auto nigdy nie miało glinki i dobrego wosku wkońcu użyłem to co zakupiłem. Najpierw dokładne mycie aktywną pianą, następnie pędzelkiem wszystkie uszczelki zakamarki progi, do felg niezastąpiony Attack. Następnie umycie jeszcze raz dokładne szamponem. Następnie przyszedł czas na glinke jednak auto nigdy nie glinkowane było sporo syfu na glince. Później przyszedł czas na odżywkę i wosk. Po zakończonym etapie po odczekaniu 30 min przetarłem całe auto Spray & Gloss.

Użyte środki to:

1. Mycie aktywną pianą Tenzi

2. Mycie szamponem Turtle Wax Platinium

3. Autoland Atack do Felg

3. Glinka Bilt Hamber

4. PB White diamond

5. PB WORLD NATTY'S WAX

6. PB Spray & Gloss

 

Oceniajcie i czekam na uwagi co i jak jeszcze można poprawić

 

61460102.jpg

88940950.jpg

54793586.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.