Skocz do zawartości

HECKMANN 1200 KRAUSS P7 vs. NTools RP 180E


Lukas_10000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

chciałem Was prosić o pomoc w doborze rotacji. Dodam, że jestem amatorem, przygodę z polerką dopiero zaczynam. 

Na pierwszy ogień poszedł K2 Masner, ale nie radzi on sobie z utrzymaniem najniższych obrotów zupełnie. Musi pracować minimum na 2. biegu, by to jakoś wyglądało. Na 1. cały czas startuje i traci na prędkości. Nie wiem czy to tylko ten mój egzemplarz tak ma, czy ogólnie - napisałem do K2, zobaczymy co odpowiedzą. Tak czy inaczej, zacząłem się rozglądać za czymś lepszym i finalnie zastanawiam się nad dwoma modelami:

HECKMANN 1200 KRAUSS P7 (ma podwójne przełożenie, co powinno się przekładać na większy moment)  Cena: ~450zł

NTools RP 180E - (ma dość dobre opinie na forum, kilka wpisów o stabilności obrotów też się przewinęło) - jest o stówkę tańsza: ~350zł

Zależy mi też na niskich wibracjach, choć mam za mało doświadczenia, by stwierdzić w jakim stopniu zależy to od samej maszyny, a w jakim od umiejętności, niemniej mam wrażenie, że przy Masnerze drgania są bardzo duże, proporcjonalnie do zwiększających się obrotów, do tego stopnia, że już przy 4. biegu nie jestem w stanie pewnie prowadzić maszyny polerując szybę.

Początkowo zastanawiałem się jeszcze nad tańszymi modelami Hackmana (np. HECKMANN 920 KRAUSS P7), ale ze względu na wspomniane wyżej podwójne przełożenie, myślę, że warto dorzucić tę stówkę, by mieć dobry sprzęt.

Doradźcie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tych 175 stronach HECKMANN 1200 jest wspomniany raz, a NTools może ze dwa, więc postanowiłem założyć ten temat, by poznać opinie o tych dwóch konkretnych modelach. Powinno to też pomóc innym osobom, szukającym konkretnych informacji na temat tych dwóch modeli.

Niemniej, dzięki za linka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Lukas_10000 napisał:

HECKMANN 1200 KRAUSS P7 (ma podwójne przełożenie, co powinno się przekładać na większy moment)  Cena: ~450zł

Tylko zwróć uwagę, że przesyłka w sklepie, z którego wstawiłeś link wynosi 67,65 zł. Czyli realna cena z przesyłką to około 521 zł

Ja też zastanawiam się nad polerką dla siebie Albo wybiorę jakieś niedrogie DA: BASS 5119, YATO, Hamron, albo rotację, ale nie chcę żeby była zbyt ciężka, więc myślałem o Heckmann 800.

A tu wątek o Heckmann 1200:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie rotacji:

Niskobudżetowy K2, jest lepiej wykonany niż szajs od Heckmana.

 

Lepiej poszukaj Krauss albo Evoxa.

Albo DeWalt, stara konstrukcja nie do zajechania w domowych warunkach.

Te trzy mają bardzo wysoki stosunek jakości do ceny.

 

 

Droższe typu niebieski Bosch, Milwaukee, Flex, Festool pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym lak-auto, bo z tego co widzę, to wysyłka przy przedpłacie, to 15zł: (https://sklep.lak-auto.pl/content/1-platnosc-i-wysylka). Natomiast po dodaniu produktu do koszyka, z automaty nalicza się te 67zł o których wspominasz. Wysłałem maila z zapytanie do nich. Dam znać jak coś odpiszą.

I może to głupie pytanie, ale Hackman i Krauss to nie jest to samo? W końcu ta polerka to "HECKMANN 1200 KRAUSS P7". Czy może Hackmann to taka budżetowa linia Kraussa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz - czegoś się dowiedziałem, bo do tej pory żyłem w błogiej nieświadomości 😉 

Czyli spośród tych dwóch, myślę, że zostaje w takim układanie NTools. Na forum był pare razy porównywany do LARE LR10-125

 

Również komentarz @box515, też mnie utwierdza w tej kwestii: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ghost napisał:

Tylko bez takich bajek

Z moich informacji dystrybutorem na PL firm Krauss i Heckmann  była  ta sama firma , czyli  LAK-AUTO Łukasz Orkiszewski   Aniołka Pierwsza 9  63-620 Trzcinica  ale czy jeszcze jest to głowy nie dam i musiałby może jakiś sklep partnerski potwierdzić lub zaprzeczyć 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, powalla napisał:

Z moich informacji dystrybutorem na PL firm Krauss i Heckmann  była  ta sama firma , czyli  LAK-AUTO Łukasz Orkiszewski   Aniołka Pierwsza 9  63-620 Trzcinica  ale czy jeszcze jest to głowy nie dam i musiałby może jakiś sklep partnerski potwierdzić lub zaprzeczyć 😉 

Pytanie kolegi brzmiało: 

 

21 godzin temu, Lukas_10000 napisał:

I może to głupie pytanie, ale Hackman i Krauss to nie jest to samo?

Bliźniacze obudowy do niemieckiej firmy z Winsen, ma masa innych polerek produkownych w azji np Shinemate i no-name z aliexpressu, więc trochę za mało. 

 

Miałem w rękach to "coś"  😄 i na podsumowanie  tylko dodam ostatnie zdanie w tej dyskusji: cieszę się, że już nie mam 😉

Szit.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ghost napisał:

Porównywać Kraussa z "januszową" firmą, gdzie sprzedawca jest miły tylko do momentu aż sprzeda "chińszczyznę", jest trochę nie na miejscu.

Ja odniosłem się do powyższego wpisu, czyli jak sprzedawca/dystrybutor był "niemiły" przy reklamacji Heckmanna , to liczysz że przy reklamacji Kraussa zachowa się inaczej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, powalla napisał:

Ja odniosłem się do powyższego wpisu, czyli jak sprzedawca/dystrybutor był "niemiły" przy reklamacji Heckmanna , to liczysz że przy reklamacji Kraussa zachowa się inaczej? 

Wyjątkowo pozwolę sobie odpowiedzieć pytaniem na pytanie. Kto jest producentem produktów o nazwie handlowej Heckmann? Chodzi mi o podmiot odpowiedzialny, nie fabrykę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
23 godziny temu, powalla napisał:

Ja odniosłem się do powyższego wpisu, czyli jak sprzedawca/dystrybutor był "niemiły" przy reklamacji Heckmanna , to liczysz że przy reklamacji Kraussa zachowa się inaczej? 

w mojej S8 padł mi przycisk blokady klawisza na gwarancji, to bez problemu go wymienili mi na gwarancji, 2 tygodnie i maszyna była u mnie 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ghost, zdradź więcej szczegółów dlaczego tak odetchnąłeś z ulgą, jak się pozbyłeś tego hackmana. Rozumiem, że to był ten model 1200W z podwójnym przełożeniem? 

A odnośnie Lak-auto, nie wiem jak mają z gwarancją, ale jeśli chodzi o zwroty, to, pan w bardzo uprzejmy i zdecydowany sposób wyjaśnił mi, że będzie robił wszystko, by takiego zwrotu mi nie przyjąć, więc prosi o przemyślane zakupy, albo wizytę w innym sklepie. Przynajmniej rzeczowo.
Z resztą, później sobie tak myślałem i trudno też się im dziwić, jeżeli ludzie biorą maszyny, spolerują co mają spolerować i potem odsyłają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
10 godzin temu, Lukas_10000 napisał:

będzie robił wszystko, by takiego zwrotu mi nie przyjąć

kupując na odległość prawo stoi po stronie konsumenta i ma 14 dni na zwrot bez podania przyczyny, wiec on moze sobie robić co mu sie podoba no chyba że chce miec dalej sprawe w sądzie konsumetna która przegra z palcem w nosie. 

Co do samej maszyny to z tego co pamietam to @ghost miał problem z utrzymaniem obrotów. Maszyna stawała w miejscu i nawet po wymienaie na inny egzemplarz problem nie ustapił, ale moglełm cos przekręcić. 

Ja mam krauss'a P7 i jestem z tej maszyny bardzo zadowolony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Lukas_10000 napisał:

odnośnie Lak-auto, nie wiem jak mają z gwarancją, ale jeśli chodzi o zwroty, to, pan w bardzo uprzejmy i zdecydowany sposób wyjaśnił mi, że będzie robił wszystko, by takiego zwrotu mi nie przyjąć, więc prosi o przemyślane zakupy, albo wizytę w innym sklepie

Mistrzowie marketingu, normalnie wzór biznesu 😂😂😂

 

W dniu 16.11.2020 o 18:44, powalla napisał:

sprzedawca/dystrybutor

Nazwa towarowa Heckmann nawet nie ma własnej strony. 

Nie odpowiedziałeś na pytanie, kto jest producentem (odpowiedzialny za branding). 

Za niską jakość obsługi można obwinić sprzedawcę,

za niską jakość towaru odpowiada producent.

Najgorzej jak by sie okazała kumulacja w takim przypadku i sprzedawca był jednocześnie producentem

 

9 godzin temu, Streat napisał:

miał problem z utrzymaniem obrotów. Maszyna stawała w miejscu i nawet po wymienaie na inny egzemplarz problem nie ustapił, ale moglełm cos przekręcić. 

Ten przypadek to ktoś inny, nie u mnie. Ciekawe, ciekawe 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ghost napisał:

Ten przypadek to ktoś inny, nie u mnie. Ciekawe, ciekawe 🙂

To co u Ciebie, Ghost - nie daj się prosić 😉

 

Swoją drogą, zamówiłem tego Ntoolsa, i powiem Wam, że zupełnie bez obciążenia, bez tarczy, wyraźnie słychać jak mu falują obroty, szczególnie na niskich biegach. Ja nie wiem, czy to ja mam takiego farta, czy może za dużo chce od tego typu budżetowych konstrukcji.

 

Swoją drogą, mogę się jeszcze wypowiedzieć na temat obsługi w K2 i tego Masnera, który też nie umiał obrotów utrzymać (ale to już pod obciążeniem) - bez problemu zaproponowali serwis door-to-door, stwierdzili, że regulator będzie do wymiany i taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Kontakt bardzo sprawny i bezproblemowy, niemniej - zdecydowałem się na inną maszynę, a K2ke oddałem. Ale jak widać na załączonym obrazku, chyba nie jest mi pisane 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejną jaką wziąłem na tapet to Yato YT-82196 i powiem Wam, że z niej jestem zadowolony. Bardzo fajnie się nią robi, obroty trzyma jak skała. Regulacja jest co 200 obrotów (z wyjątkiem przeskoku między 600, a 1000, potem idzie co 200), co jest rzadkością w tej klasie cenowej. Nie wiem na ile jest to kopia DeWalt DWP849, bo środka nie widziałem, ale sami przyznacie, że wyglądają bliźniaczo. Z testów, które oglądałem w necie, też się podobnie zachowują, w sensie podobnie działa włącznik, soft-start itd. O wiele więcej jest nt. DeWalta, bo o Yato prawie nic nie znalazłem, ale ten pierwszy zbiera bardzo pozytywne recenzje. Co do samego soft startu warto tu dodać, że nie jest on taki jak w pozostałych maszynach. Tutaj jest zastosowana regulacja na włączniku, tzn. jak obroty są ustawione powiedzmy na 2000, to naciskając powoli włącznik, możemy stopniowo zwiększać obroty. Trochę trzeba się do tego przyzwyczaić, ale ogólnie uważam, że jest to in plus. 

Jestem naprawdę mega zadowolony z tej polerki, tym bardziej, że już doktorat mógłbym napisać o tych poprzednich. Uważam, że w tej cenie nie znajdzie się nic lepszego. Serio. A porównywać tego z K2, czy NToolsem też nie ma co.

productimages_b5c0cbc7-1949-4d95-9203-6b0e14fe1a08-yt-82196_c.jpg.1bf719273f3611135190c77158c7c195.jpgScreenshot_75.png.129180031a62cc2016fe3c91bf289876.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.