Skocz do zawartości

Sposób na pozbycie się widocznych rys/przebarwień


Me_how

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za szybką odpowiedź. Pod paznokciem nie jest wyczuwalne raczej. Zmatowienie jest widoczne gołym okiem i jest dość mocno zmatowiona ta plama i wydawać by się mogło że jest "namacalne"  ale pod palcami też zbytnio nie czuć innej struktury lakieru. Jak mokry to raczej znika 

IMG_20201110_093255.jpg

IMG_20201110_093300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem problem. Albo to da.się wyciągnąć polerką, albo trzeba lakierować. Spróbuj więc wypolerować, a jak nie przyniesie to pożądanego efektu to pozostanie lakierowanie. Nic nie ryzykujesz, bo gorzej raczej nie będzie.

I'm back motherlovers!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Już odpowiadam. 

Są osoby, udzielające się na tym forum, które widziały już sporo różnych przypadków i może na rzut oka są w stanie rozpoznać stopień uszkodzenia powloki i coś doradza. 

Dopiero po tych poradach chciałem podejmować dalsze kroki typu "jaka polerke kupic (ponieważ nie posiadam)  jaka pastę na takie uszkodzenia  zastosować.

A jeśli ktoś napisałby "tego ubytku polerowaniem nie zniwelujesz" dałbym sobie spokój z traceniem czasu i  inwestycją w sprzęt, środki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Me_howjakbyś napisał skąd jesteś, to może odezwałby się ktoś z Twojej okolicy i byście się jakoś dogadali - jeżeli nie na usługę, to na podpowiedzenie co dalej.. Tak, to pozostaje tylko szklana kula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 10.11.2020 o 17:15, Streat napisał:

Jezeli po planiu woda tego nie widac to jest szansa usunąć to polerka jednak po tych zdjeciach ciezko ocenić 

W dniu 10.11.2020 o 10:31, RoBee napisał:

Nie bardzo rozumiem problem. Albo to da.się wyciągnąć polerką, albo trzeba lakierować. Spróbuj więc wypolerować, a jak nie przyniesie to pożądanego efektu to pozostanie lakierowanie. Nic nie ryzykujesz, bo gorzej raczej nie będzie.

I'm back motherlovers!
 

 

 

W dniu 10.11.2020 o 15:56, krzygaj napisał:

@Me_howjakbyś napisał skąd jesteś, to może odezwałby się ktoś z Twojej okolicy i byście się jakoś dogadali - jeżeli nie na usługę, to na podpowiedzenie co dalej.. Tak, to pozostaje tylko szklana kula.

 

W dniu 9.11.2020 o 23:59, analyzator napisał:

Wyczuwalne pod paznokciem? jak lakier jest mokry to widać

 

Dziękuję Wam za podpowiedzi.

Żeby nie okazać się tylko wymagającym świeżym forumowiczem z hasłem tylko "pomozta mi!" 😉 podzielę się również tym jak sprawa się ma na tą chwilę. Może akurat ktoś podobny problem posiada i naswietli czy warto postąpić tak jak ja (tu zostawiam do własnej oceny :). 

Kupiłem polerke, pasty i postanowiłem sam uporać się z problemem. 

Zaniedbana maska, ubytki w lakierze były bardzo widoczne: głębokie rysy, mocno przwbarwione plamy, wszystko widoczne gołym okiem, nawet z dalszej odleglosci. Wrzucam zdjęcia żeby zobrazować. 

Sprawdziłem na początek menzerne 2500 i średni pad, nie sciagalo zbytnio ubytków. Przerzucilem się na pastę cuttingowa- menzerne 1000 i tu już widać było efekty, ale tylko na twardej gabce. 

Po przejechaniu maski menzerna 1000 (trzeba było kilka przejazdów), przerzucilem sie na 2500 i po dwukrotnym przelocie pojawił się kolor lakieru na padzie. W sumie można było się spodziewać, bo żeby dojsc do tak głębokich rys, sporo bezbarwnego trzeba było ściągnąć. 

Nie płacze, bo tak czy siak, jak wspomniał kolega RoBee, albo zdejmiesz polerka, albo czeka Cię lakiernik 😉

W tym momencie tylko nasuwa się pytanie, czy jest sens męczyć jeszcze sfatygowany lakier finiszowa menzerna 3000, czy dać sobie spokój i zabezpieczyć tylko  Menzerna Liquid Carnauba Protection i już dziury w masce nie robić 😉

Bo tak czy siak w przyszłości wizyta u lakiernika pewnie mnie czeka. 

IMG_20201125_211741.jpg

IMG_20201125_212151.jpg

IMG_20201125_184502.jpg

IMG_20201125_184459.jpg

IMG_20201125_184217.jpg

IMG_20201125_184222.jpg

IMG_20201126_122242.jpg

IMG_20201125_212315.jpg

IMG_20201126_122206.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.