Skocz do zawartości

CarLab De-Iron HD czyli jak z litra zrobić 2 :)


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Od czasu kiedy mega polubiłem CarLab APC Inside bawię się trochę ich produktami mając nadzieję, że wyłapię kolejną perełkę. I chyba mi się udało. Ale do rzeczy.

 

CarLab De-Iron HD to koncentrat płynu do deironizacji lakieru i felg. Zalecane jest stężenie 1:1 przy czym zalecane jest również rozrabianie z wodą demineralizowaną

Producent pisze o nim tak:
 

Cytat

 

Najbardziej skoncentrowany, profesjonalny preparat o zbilansowanym pH przeznaczony do usuwania zanieczyszczeń metalicznych z lakierowanych elementów karoserii samochodu, oraz felg. DE-IRON HD rozpuszcza drobiny metalu powodując zmianę koloru płynu w miejscu wystąpienia zanieczyszczenia na charakterystyczny kolor purpury. Dzięki wysokiej koncentracji preparat jest niezwykle wydajny, a w odróżnieniu od wielu innych – posiada przyjemny zapach.

CARLAB DE-IRON HD to nowość na rynku chemii samochodowej. Charakteryzuje się najwyższą jakością wśród podobnych preparatów, co przekłada się na wydajność i skuteczność mycia.

Produkty CARLAB dostępne są wyłącznie bezpośrednio od producenta, co gwarantuje najlepszej ceny za produkty jakości premium.

Marka CARLAB jest produkowana przez wyspecjalizowane laboratorium badawczo-rozwojowe firmy NOLEXIM Sp. z o.o. Firma specjalizuje się w opracowywaniu i wdrażaniu produktów chemii samochodowej.

 

 

Produkt wrzuciłem na niezbyt brudne felgi ale przecież w deironach nie chodzi o mycie tylko o to jak radzą sobie z usuwaniem zanieczyszczeń metalicznych. Postanowiłem więc sprawdzić jak De-Iron HD sobie poradzi z tym do czego jest przeznaczony. Żeby nie było nudno to zestawiłem go naprzemiennie ze znanym i lubianym SG D-Tox.

Niestety nie bardzo mogę się zgodzić z tym przyjemnym zapachem. Przy przelewaniu wali jak złoto choć nie tak mocno jak D-Tox. Przy pracy faktycznie nie czuć go tak bardzo jak D-Toxa także plus dla CarLab'u.

Konsystencja jest raczej wodnista ale o dziwo nie przysycha dużo szybciej niż żelowy konkurent. Trzymałem go po 4 minuty i pod palcem nadal było "mokro".

 

Jak działa i moje wnioski można zobaczyć na poniższym filmie.

Dla mnie bardzo udany i fajny produkt.

 

 

 

  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Używałem, mogę potwierdzić szybko działa w rozcieńczeniu 1:1. Przyjemny zapach przy aplikacji ala poziomkowo truskawkowy.
Nie zasycha jak ironX, długo pracuje. Dla mnie jeden z lepszych deironów obecnie na rynku do 200zł za 5l wyżej tylko korosol.

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotona Pro do ręki już nie wezmę. Wersja, którą miałem od producenta pluła glutem i nie zamierzam się z nim męczyć. Nawet jak coś poprawili to ja już jestem zniechęcony. 
poza tym niska cena nie jest żadnym wyznacznikiem jakości produktu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Strus napisał:

Rotona Pro do ręki już nie wezmę. Wersja, którą miałem od producenta pluła glutem i nie zamierzam się z nim męczyć. Nawet jak coś poprawili to ja już jestem zniechęcony. 
poza tym niska cena nie jest żadnym wyznacznikiem jakości produktu. 

Cena nie jest wyznacznikiem jakości ale stosunek jakość/cena jest już wyznacznikiem opłacalności.

 

2 minuty temu, rygryss napisał:

Jak ja go nie lubię 😉

Sam środek nie jest zły w swojej cenie, jedynie aplikacja sprawia problemy. Ja np. trafiłem na wersję z dobrym triggerem i nie miałem żadnego kłopotu chociaż i tak wolę D-Toxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, vlodek2532 napisał:

Cena nie jest wyznacznikiem jakości ale stosunek jakość/cena jest już wyznacznikiem opłacalności.

No to nic na rynku nie ma pod tym kątem podejścia do CarLab. 
 

Teraz jest cena promocyjna chyba 39zł. Normalna cena to 56zł co daje 28zł za litr. Przy bańce za 170zł za litr wychodzi 17zł. No nie ma bata żeby coś miało lepszy stosunek cena/jakość. 
 

Jak napisał @Gozdziu23 to obecnie na polskim rynku jeden z najlepszych deironów. Ja się z tym zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zamówiłem sobie testerki przy okazji zamówienie kwaśnego szamponu i chciałem testować ... cholerny śnieg mi przeszkodził 😡Na razie użyłem płynu do szyb , inside apc i mleczko na kokpit i produkty wydają się OK . 

Są w zestawie oba deirony wiec sobie porównam , a w zasadzie to sprawdzę czy ten silniejszy koncentrat zrobi 3x lepszą robotę (np. krócej czasowo zejdzie mi na tym procesie).   Dostałem też jakiś WSR i jakiś dodatek alkaliczny do pian aktywnych ale na razie czekam na info od nich bo ulotek nie dołączyli i nie wiem jak to użyć.  

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Strus napisał:

Sprawdzałem. Jest przepaść pomiędzy nim a wersją HD

W sensie co masz na myśli ? Kończy mi się właśnie prawie każdy z deironow z D-toxa jak najbardziej zadowoooony tajnie cenowo ale coś bym sprawdził innego. Używane sporadycznie bo felgi myje zasada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@powalla Daj znać zatem jak wrażenia. Ja w zasadzie miałem/mam większość ich produktów. Na razie De-Iron HD i APC Inside czyli interior cleaner wyparły inne tego typu produkty z mojego użytkowania. Jakoś/cena są dla mnie mega.

 

@ValiooX Spokojnie bierz CarLab w wersji HD. Będziesz zadowolony

 

 

6 minut temu, powalla napisał:

jakiś dodatek alkaliczny do pian aktywnych

Mieszasz go z pianą Alka w zależności od mocy. Sama Alka nie zawiera wodorotlenków i jest takim normalnym neutralem. Z Alkalizerem sprawa się diametralnie zmienia. Niestety nie pamiętam stosunku mieszania bo zrobiłem sobie mix raz i tak stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.