Jump to content

Złuszczona powłoka kokpitu , zarysowana. Czym odnowić?

kochin1

Recommended Posts

Witam 

Mam pytanie w sprawie renowacji kokpitu , części plastikowych . Pod palcem można bardzo łatwo zedrzeć ten lakier,gumę ochronna. Chciałbym prosić o pomoc . Na wstępie chcę powiedzieć że auto jest z 2003 r , ma już swoje lata . Nie chcę części zdejmować lakierować malować .

1.Czym i jak mogę zdjąć tą powłokę lakierową\gumowa?

2. Jakimi preparatami i czy w ogóle można ładnie odnowić takie tworzywo bez lakierowania ?

3.poszukuję dobrego efektu , nie na chwilę 

Dziękuję za odpowiedzi 

received_397757821237596.jpeg

received_1674792259362787.jpeg

To Renówka, zdemontuj, wyrzuć i kup nie skatowane. A nie, czekaj..... To Renówka, nie skatowane nie istnieją. Ten typ tak ma. Już w kilku widziałem to samo. Gumowane to jest czy cuś.

https://prentki-blog.pl/poradnik-jak-odnowic-plastiki-wnetrza-w-bmw-e46/

Polecam Ci ten poradnik. Gumowane tworzywo jest dość podobne w większości samochodów, niezależnie od marki. Różnica pewnie będzie polegać na trudności starcia tego z powierzchni. 

Widziałem efekt sposobu z poradnika na żywo i nie zauważyłem, że to "samoróbka". 

• Moderator

Znajomy w alfie miał podobny plastik to wziął i kupił specjalny zmywacz do tych gumowych rzeczy oczyścił i zamontował niepolakierowany plastik, wygladał o niebo lepiej a pracy przy tym miał pół godziny 😉 Jak chcesz to moge zapytac znajomego jaki dokładnie zmywacz użył