Skocz do zawartości

Jaka powłoka do ciemno-szarego lakieru?


FR86

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję powłoki dla ciemnego szarego lakieru do BMW F36. Problem w tym, że nie mam czasu dbać o powłokę. Auto będzie raz na 1-2 tyg myte na myjni bezdotykowej. Raz na 6-12 miesięcy mogę odświeżyć powłokę. Chciałbym, żeby wytrzymała około 24 miesięcy. Wytypowałem sobie trzy produkty:

- GYEON Q2 Syncro 50 ml

- Gtechniq Crystal Serum Light + EXO 50ml

- FX Protect Glass Coating S-4H 30 ml + VISION COATING C-12

- FX Protect Evolution Coating 9H 30ml + VISION COATING C-12

 

Czy do tego auta do dwóch warstw wystarczy baza 30 ml? Czy Gyeon Mohs Q2 można stosować na felgi? Czy lepiej powłoka specjalna do felg? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

S4h to fajna powloka i łatwo ja sie aplikuje na to mozesz visiona dac ale tez nie trzeba od razu. Mozna dopiero podczas jakiegos serwisu i 30 ml ci starczy na 2 warstwy bez problemu. Mozesz tez kłaść na koła, plastiki i nic sie nie dzieje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. IPA 100%

2. CarPro Essence z plusem czy bez plusa?

3. Ipa 50%

4. AQUA Coating 9H

5. Aqua Coating Booster czy FX Protect Vision Coating C-12? (co 6 miesięcy)

 

W tych krokach będzie ok? Czy lepiej cały zestaw FX Protect?

Jeszcze bym prosił o pomoc odnośnie niewidzialnej wycieraczki. Czy CarPro DLUX nadaję się do felg w czarnym połysku? Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię testować nowe powłoki, Nie miałem ani jednej ani drugiej. Proszę o pomoc w wyborze między tymi produktami:

1. CarPro Essence z plusem czy bez plusa?

2. AQUA Coating 9H czy FX Protect Glass Coating S-4H?

3. Aqua Coating Booster czy FX Protect Vision Coating C-12?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod powłokę zawsze Essence bez plusa. Z + jest do regeneracji.

Osobiście jeśli lakier nie jest trudny w wykończeniu odpuściłbym Essence (choć to dla mnie produkt sztos).  Jeśli nie to:

Po essence 2 metody:

- odczekaj 4h i potem Eraser CarPro (lub wygrzanie promiennikiem) na to możesz kłaść co chcesz

- odczekaj 12 h i po przetarciu mikrofibrą aplikuj powłokę.
Ja wyznaję zasadę, że jak już robię primer do powłok to używam powłoki tego samego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Zrobię tym pierwszym sposobem i pójdę raczej AQUA Coating 9H + Aqua Coating Booster. Niedawno ten mój kolega robił szary lakier właśnie Essence i na to szła  powłoka CarPro Cquartz. Wyszło dobrze i kolor lakieru również był szary, tylko trochę jaśniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.