Jump to content

Brama garażowa - jaka wybrac


Recommended Posts

Yo! Stoję przed dokonaniem wyboru, odnośnie bramy do mojego garażu. Garaż będzie mieć około 7x6m. 
W garażu maja stać dwa auta, w tym jedno do pracy, a drugie raczej weekendowe. 
i tutaj pytanie...? Jaka bramę wybrać? 
Myślałem nad brama segmentowa, z dodatkowymi drzwiami, w rozmiarze 5m. Ale czy taka jest konieczna? Taki rozmiar? 
moze coś ktoś?:) 

 

Zapraszam do rozmowy 🙂

Link to comment
Share on other sites

Hej, u mnie w garażu 6x7m mam segmentówke 5m i nie jest za duża, drzwi w niej bym nie montował, ponieważ nie są trwałe, przy takich bramach zawsze dawaliśmy drzwi obok w ścianie.

 

Przez brame 5m i tak nie jest lajcikowo wrzucić dwa auta 🙂

Link to comment
Share on other sites

@dioniz na dwa auta o szerokosci nie przekraczających 2m z lustrkami, mówisz ze 5m to mało?🤔 spodziewałem się, ze 5m to będzie za duzo, a tu mi dałeś gwóźdź do wbicia 🤔 a jakiej firmy polecasz taka segmentowke?

Link to comment
Share on other sites

Osobiście mogę polecić bramy Hörmann. Jeśli brama ma być często używana ( kilka razy dziennie ) to zastanowił bym się nad wersją przemysłową, z silnikiem FU. Ewentualnie w wersji Vitraplan. Tylko tutaj już trochę spore koszty. Ale za to wygląda super 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

@KudlatyEOS Raczej 2x dziennie będzie używana 😅 przy wyjeździe do pracy, i powrocie 🙂 Weekendami czasami częściej. 
Najbardziej interesują mnie te drzwi w bramie... ale czy to osłabienie bramy, drzwiami, jest aż tak „wadliwe”?🤔

Link to comment
Share on other sites

Ja mam brame Wisniowski, przy aucie weekendowym zastanowiłbym się nad dwiema bramami np 2,5m, bo jednak brama 5m to już kawa\lek dziury w ścianie.

 

Co do drzwi w bramie to nie jest to osłabienie bramy ale drzwi są nietrwałe.

Link to comment
Share on other sites

Montuję bramy przeważnie przemysłowe od 4,5 do 7-8 metrów szerokości ( wysokość 4,5 do 8-9 metrów ) i z ich trwałością nie ma problemu. 2x 2,5 jest bez sensu bo trzeba jeszcze zagospodarować miejsce na prowadzenie, dodatkowo dochodzi koszt montażu i automatyki ( jeśli ma być ). Przy bramach przemysłowych Hörmann praktycznie nie mamy serwisu drzwi w bramie ( oczywiście, zdarza się, że ktoś mechanicznie uszkodzi element ), sama konstrukcja paneli jest inna. Dochodzi wzmocnienie poprzeczne na panelach z drzwiami. Powiem tak, bardzo ważny jest dobry montaż i regulacja bramy. Gdy to zawiedzie zaczynają się problemy. 

Jeśli miała by to być wersja garażowa, polecał bym jednak drzwi osobno. Mniejszy koszt, większa trwałość, i przede wszystkimi wygląd.  

Ps. z powodzeniem montowałem bramę 15,4 m szerokości. Co prawda miała tylko 1,2 metra wysokości ale działa. Cała konstrukcja wykonana z kolegą. 

 

Link to comment
Share on other sites

Macie jakieś sprawdzone rozwiązanie dla garażu gdzie nie mam nadproża? Wiśniowski ma bramy rolowane, mechanizm można dać na zewnątrz na ścianę a same prowadnice prowadzić po ścianie. Niestety taka brama (2700x2100) to koszt 7500 zł.

Czy inni producenci mają jakieś rozwiązania dla braku nadproża?

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie potrzebujesz super izolacji i wstrzelisz się z wymiarem, to brama uchylna N80 montowana w otworze nie potrzebuje nadproża.

Najlepiej i najtaniej wstawić pod sufitem profil zamknięty lub kątownik 100x100 na całej szerokości otworu i zamontować bramę segmentową 2750x2000 - ocieplaną i szczelną. W Hormannie takie bramy potrzebują właśnie 10cm nadproża, czyli wyjdzie Twoja wysokość 2100. Niestety nie wciśniesz już wtedy napędu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.