Skocz do zawartości

Mój daily driver, czarna strzała :)


powerf

Rekomendowane odpowiedzi

5 letni Hyundai i30 codziennie eksploatowany, od 10 miesięcy myty metodą rinseless (ECH2O), regularnie raz w tygodniu.

Prewash stosuję jeśli auto było dużo jeżdżone po trasie (robale, kupy) lub było jeżdżone w mocnym deszczu.

W przypadku delikatnego, świeżego brudu czy kurzu myję od razu metodą rinseless, bez zbędnych ceregieli.

Jako zabezpieczenie stosuję obecnie wyłącznie mix BSD + ECH2O, wcześniej stosowałem Collinite 476 i Fusso 99 ale nie mam cierpliwości i czasu do zabawy z woskami - wolę szybsze akcje.

Jako pre-wash stosuję SG Fruit Snow Foam do w miarę lekkich zabrudzeń, do szczura używam SG Citrus Oil Prewash, czasem mieszam oba preparaty. Do tego celu używam pianownicy Marolex Axel Foamer 2000.

Citrus Oil aplikuję TYLKO jako pianę, w moim wypadku oprysk daje gorsze rezultaty.

IMG_20200623_195725077.jpg

IMG_20200623_195731103.jpg

IMG_20200623_195740650.jpg

IMG_20200623_195747246.jpg

IMG_20200623_195831813.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czester Woda demineralizowana / BSD: 1:1 + dodatek ECH2O do stężenia 1:20, ewentualnie BSD 1:2 + ECH2O 1:20.

Rinseless polecam, każdy mówi że rysuje lakier a ja mówię że nie rysuje - nawet na czarnym ciężko cokolwiek dostrzec.

Od 10 miesięcy tak myję, nie robiłem żadnej korekty ani nawet delikatnego finiszu od tego czasu.

Moja rada na początek jeśli zaczynasz z rinseless - zaczynaj od dobrego prewasha - po to aby poznać produkt, dobrać technikę, mikrofibry, stężenia solucji do rinselessa przed narobieniem bałaganu itp. 

Ja obecnie mam tak wypracowaną technikę że na mycie takiego Hyundaia w zupełności wystarcza mi 4 mikrofibry 40x40 320gsm.

W opryskiwaczu (atomizer od kwazara) mam 500ml roztworu ech2o 1:100 a ostatnio nawet 1:200, do tego około 1 litr roztworu 1:200 w wiaderku w którym moczą się fibry. 

Ważne aby używać wody deminieralizowanej.

I to wszystko.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 troche nie rozumiem jak rozpisałeś ten mix ech2o+bsd. O ile woda/bsd to jest dosyć logiczne to jaki jest ten dodatek czystego ech2o? Weźmy przykład 200ml bsd : 200 ml woda to ile mam dać ech20?

@powerf jeśli jesteśmy w temacie mixów to spróbuj sobie mixu reload/ech20/woda 1:1:10. Ostatnio mixowałem i wyszło petarda... Gloss na wpełni zadowalającym poziomie. Dlatego zaciekawił mnie mix z bsd. Jak lubisz mixy wolfgang też jest spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moniak Lord Masło Rozrabiasz najpierw wodę demin z BSD np 1:2 lub 1:3 - powiedzmy że takiego roztworu masz sumarycznie 500ml.

Więc wtedy do tych 500ml dodajesz taka ilość Ech2o, aby wyszło ci odpowiednie jego stężenie - dla 1:20 musisz dodać 25ml.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.