Skocz do zawartości

Zestaw początkującego Detailera


Gate4u

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć chcę zacząć swoją przygodę z detailingiem, skomponowałem taki zestaw:

-Soft99 Kiwami Extreme Gloss Black Hard Wax 200g-

-BrazersWhite normal glinka 100g

-ADBL T&G Tar PRO remover 500 ml

-Good Stuff Iron Remover 1000 ml

-Meguiar's Gold Class Car Wash 473ml

Zastanawiam się nad woskiem, zależy mi na jak najlepszym wydobyciu koloru z mojego cossmosszchwarz metalic i żeby wytrzymywał te 2-3 miesiace, dostanę coś lepszego w okolicach 100zł? Potrzebuję w tym zestawie czegoś jeszcze? Czy glinka wystarczy, a jeśli nie jaki cleaner będzie odpowiedni? Witam i pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Jeśli chodzi o twardy wosk na początek to ja bym spróbował Bilt Hamber Finis. Próbki można znaleźć za 70-80 zł.  Jeśli już jakiś porządny twardy wosk to cleaner np. Dodo Juice Prime. 

Co do glinki jeśli nie będziesz robić samochodów hurtowo ja bym się zainteresował Clay Towel od ADBL albo Liquid Elements

Co do szamponu to dla mnie fajny jest (i tańszy) Shiny Garage Sleek Shampoo.

A co z resztą akcesoriów? Wiadro z separatorem, rękawica do mycia, APC, pędzelki, mikrofibry, ręczniki do osuszania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gate4u 

Szampon zdaje się z jakimś zabłyszczaczem. Pod wosk się nie nada. Do tego ten megs to niska koncentracja z pamięci. Carchem 1:1900, tanio i dobrze

Wosk 50ml powinien wystarczyć na 5-15 smarowań. Finis jest kozak.

Glinka, ogólnie. Jeśli będziesz robił korektę, lub wiesz co robisz i zrobisz delikatnie i potem przelecisz cleanerem ściernym. Jeśli zamierzasz glinkować całe auto i na to kłaść wosk to szczególnie na czarnym możesz mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

House of wax 3 dyszki za 30ml, przekonuje mnie ta cena, ktoś jescze wstawi sie za HoW lub Biltem? Co do tej glinki, jaki problem na czarnym, co zrobić w takim razie?

Mam zamiar umyć auto, spryskać deironizerem potem tar and glue remover, potem glinka, jakiś cleaner, korekta lakieru następnie wosk. Po korekcie jakie trzeba zrobić kroki przed nałożeniem lakieru? Ponowne mycie, odtłuszczenie? Czy szampon Shiny Garage Sleek premium będzie odpowiedni? 

Przy okazji. Nie zauważył działu z zestawami proszę o przeniesienie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adbl tar pro jest do punktowego usuwania smoły, jeśli całe auto masz zamiar poleciec nim to  polecam wziąsc albo zwykle tar&glue adbla albo prickborta, albo szarpnąć się na nowość od be pro 😅 Szampon tez bym zmienił na Sg sleekpremium bardzo się z nim polubiłem,jest bardzo wydajny na długo Ci wystarczy, ja swój głos oddaje również za finisem.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@397 Ma rację, nie zwróciłem uwagi ale wg ADBL wersja PRO jest do usuwania punktowych zabrudzeń. Alternatywa to wersja zwykła, Prickbort, albo Vasco. Ja ostatnio bawiłem się też Tarem od SG. Z plusów tego ostatniego to np fajny niedrażniący zapach.

Co do szamponu jak chcesz taki do resetowania/odtłuszczania to najtańsza chyba opcja to Autoland Aktywny. SG sleek jest neutralny do bieżącego mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gate4u Wiesz Kiwami też nie jest zły, te 2 miechy spokojnie poleży. Jak nie 3😁. Możesz użyć cleaner dedykowany soft99 albo Dodo . Saphir raczej też spoko, chodź nie używałem ale ludzie piszą tu j na forach  na Facebooku dużo dobrego. Taniej znajdziesz na pewno How. Co do Tara to jak zaczynasz to kup coś co nie zrobi kuku bo żeby ci plastików nie rozpuścił Tar Pro jak sprykasz obficie. Więc Vasco lub Prickbort będzie jak najbardziej ok. Co do szamponu niestety dosyć drogi ale bardzo fajny. Ale polecany przez kolegów wyżej Shiny Sleck też mega lajtowy. A do ostłuszania to najlepszy i najtańszy  wybór ten Autoland.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ten tar remover, mogło być nieciekawie 😁 

Czy jeśli zamierzam robić korektę lakieru to muszę w ogóle bawić się tym wszystkim czy wystarczy szampon, a pady same zrobią robotę? Już po korekcie mogę nałożyć wosk od razu czy muszę poczekać i nałożyć coś jeszcze?

Na ile wystarczy mi cleaner dodo juice 250 ml? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przejedziesz padem po lakierze, to może i on ściągnie z niego syf, ale jednocześnie potem będziesz go tym padem rozprowadzał po każdym elemencie, więc cały zabieg mija się z celem. Chodzenie na skróty to nie w tej branży 😉

Po korekcie myjesz auto, odtłuszczasz lakier i jedziesz z tematem. Skoro i tak polerujesz auto, nie ma konieczności używania cleanera, ale zapytałeś, więc odpowiem - generalnie jedno auto to zazwyczaj kilka ml cleanera, więc 250 powinno na dłuuugo wystarczyć, chociaż z tym konkretnym nie pracowałem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gate4u napisał:

Do odtłuszczania IPA albo zwykła benzyna ekstrakcyjna?

Nie słyszałem, żeby ktoś odtłuszczał lakier benzyną... IPA albo Wipeout.

3 minuty temu, Gate4u napisał:

Mogę tego używać zamiast cleanera po glinkowaniu przed nałożeniem wosku?

Temat wałkowany setki razy: cleaner bez IPy - można. IPA bez cleanera - definitywnie nie. IPA tylko odtłuszcza lakier, cleaner usuwa resztki zanieczyszczeń, wygładza lakier, ewentualnie maskuje ryski. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gate4u a tak zapytam czym będziesz robił ta korektę ? 
Moj tata ostatnio jak sie zorientował ze zmywacz  silokonu mu skończył to odtłuscil reszte auta benzyna i na to leciał clenerem maszynowo i wosk 😁 i siedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.