Skocz do zawartości

Grube dylematy - wybór zestawu do skóry


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

do czyszczenia i pielęgnacji skóry wykorzystuje Zymola już od 5 lat i jestem ogólnie nimi zachwycony - jednak jest dość drogi, szczególnie że kładę dużo i szybko schodzi. 
 

Nastawiłem się na przesiadkę na Kocha, bo za te same pieniądze dostaje litr pojemności... a dokładnie Pol Stat oraz Leather Star. 

Kiedy już stwierdziłem że biorę na pewno i tak czytałem dalej forum to odkryłem Kecav Wax i Gliptone 13, które co prawda są droższe od Zymola ale mają tu rewelacyjne opinie, a Koch podobno śmierdzi pastą do butów. Czytam wszystko już drugi raz i jeszcze bardziej nie wiem niż wcześniej. 
 

Planuje też zmianę do plastiku mimo, że jak w przyoadku skory jestem bardzo zadowolony, ale chyba napisze to samo w innym dziale.... 😉

 

doradzicie? Korzystał ktoś ze wszystkich? Lubię ogólnie wykończenie Zymola, taki lekki połysk, satyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jeśli satyna to Manufaktura Wosku, z tego co pamiętam mają kilka nut zapachowych. 😉

Produkty Kecav dają efekt typowo matowy. 

GT13 nie wiem 🤭

Co do plastików powiem Ci ze Angelwax AnGel jest niesamowity 😉

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
35 minut temu, dejnasm napisał:

Panowie,

Uprzejmie proszę o zamianę tematu tego posta na jakiś "bardziej mówiący" w czym problem. Bo dostaje powiadomienie " Grube dylematy" i nie wiem czy to tytuł tematu na forum psychologicznym czy problem detailingowy 😉

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 minut temu, marco80 napisał:

Co do czyszczenia i zabezpieczenie skór -fajny jest jeszcze FX

FX Protect Leather Cleaner ?

Dobrze Ci się sprawdza ? Ja używałem go na dwóch czarnych tapicerkach Mercedesów tylko i odniosłem wrażenie, że bliżej mu do "QD" niż typowego "cleanera" do skór. Jak u Ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, fotele są zupełnie nowe obecnie, będę je czyścił co 3-4 miesiące. Chodzi o coś co zachowa ich dobry stan jak najdłużej. 
 

I tak btw, za każdym razem przed conditionerem trzeba je dokładnie czymś czyścić? Chodzi o to że z tylu nikt prawie nie jeździ, zakładam że się specjalnie nie brudzą. Wystarczy odkurzyć i Conditioner czy tak jak robię zawsze, najpierw czyszczenie szczotka z cleanerem a potem krem?  

Godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Plastiki to klasyk natural look z PB. Siada na każdym pieknie 

Poczytałem o tym i wyglada to dobrze- planowałem również Kocha. Co byś dobrał do czyszczenia bo widzę, że od nich nic nie ma do zestawu? I niekoniecznie APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
21 minut temu, dejnasm napisał:

Co byś dobrał do czyszczenia

CleanTech - Inside Cleaner

 

23 minuty temu, dejnasm napisał:

za każdym razem przed conditionerem trzeba je dokładnie czymś czyścić? Chodzi o to że z tylu nikt prawie nie jeździ

mozesz dac produkt na mikrofibre i tylko przetrzec skory jak nie sa brudne

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Chodz zauwazylem ze jak plastik dobrze wyczyszczony to te plamy sa bardzo minimalne badz nie ma ich wcale. 

Ja nie wiem od czego to zależy. Ale moje spostrzeżenia są takie, że swego czasu w cabrio na boczkach często zostawały białe ślady. Nawet jak aplikowane było po konkretnych porządkach gdzie było grane APC (najczęściej 1:20). Za to teraz w Xie nie mam kompletnie z tym problemu. Jedyne co to teraz zawsze przed nałożeniem jest przetarte  S99 Wash Mist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dejnasmczyścisz skóry regularnie, więc całkowicie wystarczające i polecane są cleanery typu soft. Tu pewnie nie jeden poleci Colourlock Soft lub Kecav Light. Oba sprawdzone i bezpieczne dla skóry i co ważne, również dla Ciebie. Jeśli chodzi o odżywkę typu GT 13, to również dobry zawodnik, ale … nie każdy jest w stanie wytrzymać  intensywność jej zapachu. Dla jednych jest mega, dla innych koszmar. Z kolei woski, to jak niektórzy majstry twierdzą, to taki raczej kwiatek do kożucha. Są one raczej tylko impregnatami i nie dają specjalnie żadnej ochrony przed wycieraniem, co wydaje się przecież podstawowym celem zabezpieczenia. Osobiście polecił bym raczej stosować jakieś zabezpieczenie polimerowe np.versiegelung, niż jakiekolwiek woski.

2 godziny temu, dejnasm napisał:

Dodam jeszcze, fotele są zupełnie nowe obecnie, będę je czyścił co 3-4 miesiące. Chodzi o coś co zachowa ich dobry stan jak najdłużej. 
 

I tak btw, za każdym razem przed conditionerem trzeba je dokładnie czymś czyścić? Chodzi o to że z tylu nikt prawie nie jeździ, zakładam że się specjalnie nie brudzą. Wystarczy odkurzyć i Conditioner czy tak jak robię zawsze, najpierw czyszczenie szczotka z cleanerem a potem krem?  

teraz doczytałem, że masz nowe skóry. Nie wiem jakiej są jakości, ale ostatnio wielu fachowców, twierdzi, że skóry w aktualnie nowych autach są bardzo słabe. Faktem jest również, że nowe skóry nie potrzebują żadnych odżywek przez pierwsze 3-4 lata, gdyż to co jest w nich zawarte, wystarcza im swobodnie do dobrego funkcjonowania. Natomiast, poza regularnym czyszczeniem, niezbędne jest używanie zabezpieczenia typu versiegelung, które będzie chronić skóry przed przedwczesnym ich wycieraniem. A tak apropo siedzeń z tyłu. To że nikt tam prawie nie jeździ, nie oznacza że się nie brudzą. Zapewniam, że brudzą się również jak cholera. Pewnie, że mniej niż fotel kierowcy, ale jednak.😀

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi  Czy Natural Look który polecałeś na górze zostawi taki efekt jak ze zdjęcia, czy bardziej matujący?

 

Co do skóry to na ten moment widzę to tak:

- do czyszczenia dogłębnego Kecav Light

- do odświeżenia okresowego FX Cleaner

- do smarowania spróbuje Kocha LS

- do zabezpieczenia Versiegelung

kolejność taka jak wymieniłem. 

0B665B95-41E5-4250-AA8B-0629D96ED2BF.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@dejnasm PB NL to klasa sama w sobie i zostawia w zależnosci od radzaju plastiku satyne a połysk jest to jeden z moich ulubionych dressingód do plastikó i póki co nie znalazłem dla niego godnego konkurenta 😄 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, BiałyGTi napisał:

Natural look. Ale jest to moj top 1 w dresingach mimo ze mialem tego bardzo duzo 

Coś tam z tym zapachem zmienili ? Czy to była jakaś wadliwa partia czy tam wersja limitowana ?

Mój szwagier go uwielbia i muszę go uświadomić jeśli coś pozmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Domel zapach zmienili (moim zdaniem na gorszy) lekko kolor sie zmienił ale z tego co wiem to rok temu po jakies fali hejtu Za granica. Wróciło to co bylo czyli stary kolor stary zapach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.