Skocz do zawartości

DETAILINK Leather Quick Detailer


smerf91

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przy okazji małych zakupów wpadł QD do skór @DETAILiNK Leather Quick Detailer. 
Informacje od producenta: 


image.png.3c4827d90ff78b7a3968b849e37dee20.png
 

Leather Quick Detailer jest preparatem na bazie naturalnych olejków oraz wosków z dodatkiem delikatnych środków czyszczących, przeznaczonym do szybkiego czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni skórzanych. Odżywia, odświeża oraz zabezpiecza powierzchnie skórzane nie pozostawiając tłustego filmu. Nie wysusza czyszczonych powierzchni.

Sposób użycia:
-  wstrząśnij przed użyciem
- nanieś niewielką ilość preparatu na ręcznik z mikrofibry
- rozprowadź preparat na czyszczonej powierzchni
- ewentualny nadmiar produktu dotrzyj czystym ręcznikiem z mikrofibry, pozostaw do wyschnięcia na około 15- 20 minut

 

Uwagi:
-  zalecane niebarwione ręczniki z mikrofibry.

-  przed użyciem wykonać próbę w mało widocznym miejscu.
-  nie używać w słońcu.
-  przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.
Cena: 16zł 

Produkt dostajemy w 150ml buteleczce, fajnej, poręcznej z atomizerem dającym fajną mgiełkę. Zapach przyjemny coś w stylu męskich perfum, fajnie umila prace nie jest męczący. Rzut oka na etykietę:
IMG-7203.jpg
IMG-7204.jpg
IMG-7205.jpg
Duży plus za brak piktogramów!
Qd wrzucam na skóry mojego daily, jak widać są drobne plamki
IMG-7206.jpg
IMG-7208.jpg
IMG-7209.jpg
Aplikacja zgodnie z zaleceniami na mikrofibrę i przecieramy. 
Lewa strona po / prawa strona przed:

IMG-7212.jpg
IMG-7215.jpg
Produkt bardzie szybko się wchłania i odparowuje. 
20200430-160804.jpg
20200430-160847.jpg
20200430-161034.jpg
20200430-161249.jpg
Lewa po / prawa przed
20200430-161335.jpg
A tutaj biała plama na zagłówku 
20200430-161418.jpg
20200430-161531.jpg - zeszło ładnie
20200430-161722.jpg
20200430-161902.jpg
20200430-162242.jpg
20200430-162303.jpg

To tyle jeśli chodzi o zdjęcia 🙂 

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o QD do skór więc nie mam porównania, ale jak dla mnie fajny produkt na szybkie akcje i do bieżącego dbania o skóry. 
Bezproblemowa aplikacja, psik na fibrę przecieramy i gotowe. Bardzo szybko odparowuje, zapaszek przyjemny, wydajność, cena - ogólnie nie ma się do czego przyczepić. 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest się do czego przyczepić 😁

Czy to jedyna możliwa pojemność?  Ogólnie spory plusik za istnienie takiej pojemności bo widać że przeznaczenie jest do ciągłego bycia w aucie. Ale może warto pomyśleć o takim zestawie np. 500ml + mała butelka z atomizerem? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
7 godzin temu, Tomas-sg napisał:

Jest się do czego przyczepić 😁

Czy to jedyna możliwa pojemność?  Ogólnie spory plusik za istnienie takiej pojemności bo widać że przeznaczenie jest do ciągłego bycia w aucie. Ale może warto pomyśleć o takim zestawie np. 500ml + mała butelka z atomizerem? 😉

@Tomas-sgCo do pojemności 500 ml nie widzimy na tę chwilę problemów z wypuszczeniem lecz już dodanie dodatkowej butelki za atomizerem może być sporym problemem w obecnej sytuacji na rynku 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DETAILiNK chodzi mi o tą malutka 150 ml. Czy mamy pojemnik w butelce do której możemy dokręcić atomizer i używać do "gruntownego" czyszczenia w garażu czy gdzieś tam i kieszonkowe 150 ml gdzieś w schowku w razie jakieś awaryjnej akcji 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
8 godzin temu, smerf91 napisał:

Leather Quick Detailer jest preparatem na bazie naturalnych olejków oraz wosków z dodatkiem delikatnych środków czyszczących, przeznaczonym do szybkiego czyszczenia i zabezpieczenia powierzchni skórzanych. Odżywia, odświeża oraz zabezpiecza powierzchnie skórzane nie pozostawiając tłustego filmu. Nie wysusza czyszczonych powierzchni.

Może ktoś porównać w przyszłości niedalekiej do Cleantech Leather QD - ale na jasnych, beżowych skórach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam pytanie co do takich qd . Czy one cokolwiek czyszczą czy tylko matowią i przyciemniają powierzchnie skórzana?? Bo szkoda by bylo zostawiać minimalny brud i go tylko przykrywać 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, BiałyGTi napisał:

Mam pytanie co do takich qd . Czy one cokolwiek czyszczą czy tylko matowią i przyciemniają powierzchnie skórzana?? Bo szkoda by bylo zostawiać minimalny brud i go tylko przykrywać 

@BiałyGTi A oglądał zdjęcia? Czy tylko napisał post żeby napisać? Panie moderator wstyd trochę...
Jak widać na załączonych zdjęciach  wstępny brud usunięty.  Wiadomo, że to nie jest produkt który usunie 100% zanieczyszczeń bo to nie cleaner  tylko QD  więc usunie powierzchowne zabrudzenia, a do gruntownego czyszczenia są dedykowane produkty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, smerf91 napisał:

@BiałyGTi A oglądał zdjęcia? Czy tylko napisał post żeby napisać? Panie moderator wstyd trochę...
Jak widać na załączonych zdjęciach  wstępny brud usunięty.  Wiadomo, że to nie jest produkt który usunie 100% zanieczyszczeń bo to nie cleaner  tylko QD  więc usunie powierzchowne zabrudzenia, a do gruntownego czyszczenia są dedykowane produkty. 

Patrząc z drugiej strony to pytanie bardzo słuszne. Od QD do skór raczej nie powinno się wymagac żadnego zabezpieczenia... Tak na "skórzaną"  logikę. Jedynie szybkie czyszczenie w miarę skuteczne. 🤔 Ot taka rozkminka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@smerf91 jak bym nie czytał i nie oglądał to bym nic nie napisał. Te pytanie było bardziej do producenta bo widziałem ze sie wypowiadał wiec śledzi temat. Równie dobrze ten QD mógł zamaskować brud a nie go usunąć.

37 minut temu, smerf91 napisał:

Jak widać na załączonych zdjęciach  wstępny brud usunięty.

kładzac jakis dressing do plastików na skory (bo znam i takich) tez częściowo  usuniesz bądź przykryjesz zanieczyszczenia

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@smerf91 szybko znalazłeś czas na zabawę z  qd.  Ja planuję po majówkowych wycieczkach potestować. Dziś np przewoziłem z tyłu dwa rowery, wprawdzie kanapa złożona ale coś tam na pewno i na skóry się przedostanie.

Moje pytanie  co do stosowania środka na kierownicy. Jeździłeś po użyciu? Nie klei się do rąk, bo wiadomo fotele to jedno ale na kierownicy skóra bardziej dostaje po d...e. Jak szybko się wchłania? A może @DETAILiNK coś więcej od siebie na te konkretnie pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi dokładnie podobne pytanie sobie zadawałem gdy miał się pojawić w sprzedaży Leather QD. Dlatego specjalnie zamówiłem też białe fibry WaxPro by zobaczyć ile i czy potrafi zebrać brudu. Skóry miałem czyszczone gruntownie Strongiem  w grudniu.  Ale kanapa tylna jest u mnie używana mega sporadycznie więc będzie idealnym miejscem takiego testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał82 napisał:

@smerf91 szybko znalazłeś czas na zabawę z  qd.  Ja planuję po majówkowych wycieczkach potestować. Dziś np przewoziłem z tyłu dwa rowery, wprawdzie kanapa złożona ale coś tam na pewno i na skóry się przedostanie.

Moje pytanie  co do stosowania środka na kierownicy. Jeździłeś po użyciu? Nie klei się do rąk, bo wiadomo fotele to jedno ale na kierownicy skóra bardziej dostaje po d...e. Jak szybko się wchłania? A może @DETAILiNK coś więcej od siebie na te konkretnie pytania?

Akurat miałem trochę urlopu i  czas na zabawę był więc wziąłem "na warsztat" nowości w arsenale  i się dzielę moimi spostrzeżeniami.  Ogólnie qd aplikowałem w cieniu ale przy temperaturze zewnętrznej ok 20 'C  i produkt bardzo szybko się wchłaniał. Nie było konieczności docierania go po 15 min od aplikacji tak jak to zaleca producent. Kierownica nie była śliska czy klejąca.

Moim zdaniem jako qd spisuje się bardzo dobrze chociaż  porównania do innych tego typu produktów nie mam. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, BiałyGTi napisał:

Mam pytanie co do takich qd . Czy one cokolwiek czyszczą czy tylko matowią i przyciemniają powierzchnie skórzana?? Bo szkoda by bylo zostawiać minimalny brud i go tylko przykrywać

 

2 godziny temu, Tomas-sg napisał:

Patrząc z drugiej strony to pytanie bardzo słuszne. Od QD do skór raczej nie powinno się wymagac żadnego zabezpieczenia... Tak na "skórzaną"  logikę. Jedynie szybkie czyszczenie w miarę skuteczne. 🤔 Ot taka rozkminka

Nie chciał bym być malkontentem, tym bardziej, że środka nie znam, ale pisałem już coś w tym stylu przy cleanerze FX, który czyści i odżywia jednocześnie. Nie bardzo wiem, jak preparat jednocześnie czyści i odżywia (chyba, że chodzi o odżywienie wyglądu). Zresztą producent pisze, że należy jedynie nanieść preparat i ewentualny nadmiar (jeśli jest) dotrzeć. Dla mnie to wygląda tak: zwilżyć powierzchnię, ewentualnie zebrać nadmiar i zostawić do wyschnięcia. Czyli ten lekko namoczony brud pozostawić do zakonserwowania olejkiem i woskiem zawartym w QD. Może przesadzam, ale nijak nie pasuje mi takiego rodzaju produkt. Wygląda również na to, że ten produkt jedynie wysycha (odparowuje), bo nie bardzo wiem, jak w 15 minut może przebić się swoją cieniutką warstwą poprzez top na skórze. Zresztą jeśli nawet się przebije, to rozumiem, że z zawartym w nim  brudem. 

Wiem, że się czepiam, ale piszę to świadomie, aby móc zrozumieć działanie takiego preparatu na skórze. Może zwyczajnie źle myślę i ktoś wytłumaczy to w logiczny sposób. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

@Tomas-sg @smerf91 @Michał82@BiałyGTi @Pkubalak

Leather QD posiada w swoim składzie delikatnie środki czyszczące, które usuną lekkie zabrudzenia z powierzchni mi.: kurz, odciski palców, pot czy też plamy po jedzeniu. Powierzchnia nie jest tłusta w dotyku. LQD usuwa delikatnie zabrudzenia a nie je maskuje. Produkt według instrukcji należy nanieść na ręcznik z mikrofibry i zebrać/przetrzeć czyszczoną powierzchnię a ewentualny nadmiar zebrać w kolejnym kroku. W sposobie użycia nie mam mowy o zwilżaniu powierzchni. Preparat odżywia powierzchnię skórzane zarówno wizualnie jaki i w niewielkim stopniu wpływa na strukturę skóry. LQD jest produktem do bieżącej/codziennej pielęgnacji/odświeżenia pomiędzy właściwym czyszczeniem oraz zabezpieczeniem. Do czyszczenia oraz zabezpieczenia polecamy: Leather Cleaner Medium lub Max i Leather Conditioner 😎

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DETAILiNK dzięki za wyjaśnienie. Traf chciał że akurat w tym wątku zaczęła się dyskusja na temat QD do skór / czyszczenie&zabezpieczanie w jednym kroku. Jedno jest pewne że nie powinno łączyć się tych dwóch działań w jednym kroku ( przynajmniej tak wskazuję logika) 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tomas-sg niby tak, aczkolwiek mam taki LQD z nielsena z kótrego jestem bardzo zadowolony, do szybkich akcji sprawdza sie bardzo dobrze i fajnie nawilża skóre, nie jest to co prawdza wyczyszczona skóra na 100% i zakonserwowana, ale tak na logike to w sumie lepiej jest skóre wyczyścić takim środkiem niz jechać cleanerami do skór co tydzien, fakt takim LQD nie wyczyścimy skóry tak jak zwykłymi Cleanerami ale też nie powinny takie LQD działać negatywnie na skóre. Ostatnio czyściłem czerwone skóry w porshe i zrobiłem mały test LQD od Nielsen i skubaniec zebarał sporo brudu, a w dodatkow skóra zsrobiła sie przyjemnie miekka i nawilżona 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat chodzi o sam temat "zabezpieczenia" czy odżywienia skóry po LQD. Skóra to bardzo delikatny element wyposażenia i jeśli nie  wyczyści się do końca i na to zostanie coś po LQD co ma się w nią wchłonąć to może wchłonąć razem z brudem? Mogę się mylić. Ale jeśli coś ma się wchłaniać, zabezpieczać, odżywiać, to tylko na wyczyszczonej skórze 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@Tomas-sg możliwe że tak, ale żeby sprawdzić czy lepiej jest myc i odzywiać skóre raz na 3-6 miesiecy czy np. myc i odzywiac co 6 miesiecy a raz w miesiacy przelecieć takim LQD to by trzeba było zrobić spooro testów co na pewno jest czasochłonne, i czy lepiej żeby zebrało ten najwiekszy brud a to co pozostanie sie ewentualnie wchłodnie, czy brud ma sie wbijać w skóre przez 3-6 miesiecy, osobiście wolałbym na biorzaco zbierać ten brud który sie gromadzi na skórze i ja nawilżać niż mam co 6 miesiecy myc i zabezpieczać skóre, brud też nie konserwuje a takie zabezpieczenie tez wieczne nie jest. Temat jest dość cieżki z tego wzgledu że prawdopodobnie nikt jeszcze nie zrobił takiego długodystansowego testu na skórach, nie mniej ja tam wole żeby skóra byłą czysta, przlecieć takim IQD raz w miesiącu plus mycie cykliczne i zabezpieczenie i powinna nam długo posłużyć 😄 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.