Jump to content

Zmiękczacz wody

Recommended Posts

Poczytaj dobrze. Chcesz zmiękczacz/ uzdatniacz czy odkamieniacz?

Sam stoje przed wyborem uzdatniacza i mam mentlik w głowie.

Znajomy hydraulik i instalator takich urządzeń polecił Socal Smart 250. Popatrz sobie

Korzysta ktoś z takiego zmiękczacza?

C2410D8E-6A40-42A2-8046-5F5B33181698.jpeg.b7a93de05a19cc1be948f9a6c5d6284c.jpeg

Nie chce inwestować w całą stacje uzdatniania w miejscu, w którym aktualnie myje.

Nie chce też kupić tego filtra ze zdjęcia tylko po to żeby był. Mógłby ktoś się wypowiedzieć czy chociaż w najmniejszym stopniu on coś daje? Wode mam ultra twardą i polepszenie jej choć w minimalnym stopniu mnie zadowoli 😁

7 minut temu, KUBA46 napisał:

Korzysta ktoś z takiego zmiękczacza?

Ja mam coś takiego na wyjściu wody ze studni. 

Woda ze studni jest strasznie zanieczyszczona a filtry sznurkowe zatrzymują ten syf.

Raz już Karcher był u naprawy ze względu na ten brud a filtr u wejścia karchera to praktycznie prowizorka.

Zmiękczaczem tego nie można nazwać, różnicy praktycznie nie widziałem.

Ojciec ma zainstalowany zmiękczacz na sól w domu coś koło 2500 go wyszło. 

W Kaliszu woda jest tragiczna i baterie siadały w moment. Po zainstalowaniu tego jest zdecydowanie lepiej. Ale to nie eleminuje do zera problemu. Spłukałem auto i zostawiłem do wyschnięcia i tak potem minimalny osad został na lakierze.

@Dante05 gdyby to było u mnie w domu to już by taka stacja uzdatniania stała 😉

Dlatego szukam tańszej alternatywy, która chociaż minimalnie polepszy sprawę. Pomijając szampony i piany, to nawet zwykłe mydło do rąk ledwo co się pieni z tą wodą.

Ja mam ten z technika wody- działa jak ma działać. W sieci woda 34 stopni niemieckich, baterie wytrzymały rok. Woda po zmiękczaczu jonowymiennym jest korozyjna względem aluminium. Zacieki tez powstają ale są dużo łatwiejsze do usunięcia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

W dniu 30.04.2020 o 19:02, Sztarkel napisał:

Mój tata i kilku znajomych w okolicy ma zainstalowane u siebie to https://technikawody.pl/oferta/linia-hydro/zmiekczacze-wody/

Robi robotę, woda z twardości 27 stopni w skali niemieckiej może byc 0-5 wedle ustawienia.

Ooo brałem ten produkt pod uwagę. A możesz coś więcej : jak duża rodzina, jakę zużycie wody miesięcznie, jaka twardość wody, jaką wielkość urządzenia? 

@xadamxMój ojciec akurat jeszcze jest w trakcie wykańczania domu, więc nie mam żadnych danych. Kupił wersję z oznaczeniem 20 po radach znajomego na tym samym ujęciu wody - woda mega twarda (27 stopni niemieckich) i problem z kamieniem na armaturze i sprzętach korzystających z wody. Ten znajomy z kolei użytkuje to już kilka lat, 5 osobowa rodzina i dziala bezproblemowo - tylko dosypuje sól. Może @frontside1 coś więcej powie.

Już czekam aż sobie zrobi podwórko i będę mógł u niego ogarniać auto 😄