Jump to content

Myjnia Ehrle


Recommended Posts

Witam,

Czy wie ktoś może z szanownych użytkowników forum co konkretnie zawiera w myjniach Ehrle tryb "Dezynfekcji"? Od lat jeździłem blisko mojego domu na tą myjnie i korzystałem właśnie z ostatniego trybu, który zawsze nazywał się "Nabłyszczanie", a zawierał on głównie wodę demineralizowaną. Miałem ze sobą opryskiwacz/pianowniczkę i jedynie spłukiwałem całość 4 trybem "Nabłyszczanie". Jestem trochę zdziwiony i zaskoczony bo przede wszystkim mam na aucie wosk naturalny, który niedawno nałożyłem, a skoro tryb dezynfekcji jak to powinno być fachowo zawiera alkohol, to wiadomo że będzie taki wosk naruszał. A dodatkowo to mija się z celem bo nawet według instrukcji na myjni powinienem użyć wszystkich kroków po kolei Mikroproszek>Spłukanie>Wosk>Dezynfekcja, to przecież wcześniej nałożony ten "ala" wosk będzie naruszany przez tryb 4. Więc jak to jest? Wiecie może co technicznie zawiera ten nowy tryb dezynfekcja, który zastąpił tryb nabłyszczania? Boje się trochę używać i nie ukrywam że jestem trochę zaskoczony, bo byłem stałym klientem, który jeździł tam własnie dla trybu nabłyszczanie. 

 

Link to comment
Share on other sites

Aktualizuje: Udało mi się dowiedzieć, że w składzie jest: preparat utleniający w roztworze 0,1-0,3%. PEROKSOL - NADTLENEK WODORU

https://radex.com.pl/561-Sanityzacja-wody/Peroksol-nadtlenek-wodoru-2261.html

Teraz pytanie jak to działa na wosk, ale myślę że niezbyt dobrze. Coś czuje, że stracili stałego klienta, który dużo zostawiał tam pieniążków 🙂 Może za to zyskali innych, którzy skuszą się na dezynfekcje, kto wie. W każdym razie jak ktoś chciałby się wypowiedzieć to zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

Program ten to nic innego jak próba ominięcia głośnych mandatów za mycie samochodów podczas pandemii. W tym momencie, gdy jesteś na myjni i podjedzie policja ,mówisz że przyjechałeś zdezynfekować samochód i nie mają prawa Ci nic zrobić ,bo w końcu dbasz o zdrowie. 

Jeżeli chodzi natomiast o oddziaływanie na wosk to ciężko powiedzieć, ale myślę że nic się nie stanie. Ale to tylko moje zdanie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.