Skocz do zawartości

Bmw F11 535xdrive


Ernest86

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Ernest i mam 19 lat. Jest to moja ogólnie druga galeria na forum, około roku temu wstawiłem relacje z prac nad Brabusem gdzie z komentarzy wyciągnąłem dużo wniosków dzięki czemu od tamtego momentu zacząłem jeszcze wiecej czytać forum w każdej wolnej chwili i dzieki czemu cały czas sie uczyłem i udało mi sie w tamym roku zrobić korekty ponad 15 aut od one stepów aż nawet do 4 etapów i położyć na pare aut powłoki cermiczne. Każde auto jest dla mnie czymś nowym przez co na każdym aucie zdobywam doświadczenie. Niestety kiedy robie wpadam w taki amok że kompletnie zapominam żeby robić dużo zdjeć i z kazdego auta mam troche zdjęć ale nie wiem czy sie nadają na pełną relacje. W tym roku chce to zmienić i chciałbym zacząć wstawiać wiecej swoich prac tutaj a więc pierwszy samochód w tym roku Bmw f11, miało byc tylko upranie dywanu i czyszenie skór ale wyszło kompletne czyszczenie srodka od bonetowania podsufitki po pranie dywanu z czyszczeniem i zabezpieczniem skor oraz zabezpieczniem piano blacków w śroku. Na zewnątrz klient nie chciał nic bo mówił ze nie dawno odberał auto od lakiernika i wszystko jest ładnie co zaraz pokaże efekt prac lakiernika, po pokazaniu zdjec zaproponowałem onestep i klient sie zgodził. Plastik z fotela był w bagażniku i klient prosił żeby go nie zakladac bo cos tam chciał robic , A więc do sedna:

PRE WASH - Piana CleanTech Citrus Foam Pianownica PA Karcher K5

Mycie - Dwa wiadra, Gąbka Microfiber Madness, szampon cleantech + APC 1:10 + pędzelki

Felgi - DTOX SG + pędzelek Work Stuff + mycie rekawica szamponem powyżej

Opony - ADBL tire ruber i na to Black Water

Nadkola - Apc + szczotki 

Dekontaminacja - DTOX + PRICKBOT

Końcówki wydechu - Autosol + wełna stalowa

Skóry - Głównie Colourlock soft + czasami strong + zabezpieczenie lether versigelung

Podsufitka - Bonet ADBL

Pranie dywanu - ADBL Pre spray i textile rinse

Piano black wnętrze - MW interior finish 

Korekta lakieru - krauss s15 + p7 

Zielona gąbka honey + sonax ex 04 06 lub np do rotacji

Klient nie chciał zabezpieczenia ale zarzuciłem mu QD Chemotion

 

IMG_9447.JPG

IMG_9448.JPG

IMG_9451.JPG

IMG_9455.JPG

IMG_9456.JPG

IMG_9459.JPG

IMG_9462.JPG

IMG_9463.JPG

IMG_9464.JPG

IMG_9465.JPG

IMG_9467.JPG

IMG_9470.JPG

IMG_9471.JPG

IMG_9473.JPG

IMG_9474.JPG

IMG_9478.JPG

IMG_9479.JPG

IMG_9480.JPG

IMG_9481.JPG

IMG_9482.JPG

IMG_9485.JPG

IMG_9486.JPG

IMG_9488.JPG

IMG_9489.JPG

IMG_9498.JPG

IMG_9499.JPG

IMG_9500.JPG

IMG_9503.JPG

IMG_9505.JPG

IMG_9511.JPG

IMG_9520.JPG

IMG_9528.JPG

IMG_9529.JPG

IMG_9532.JPG

IMG_9539.JPG

IMG_9540.JPG

IMG_9545.JPG

IMG_9547.JPG

IMG_9551.JPG

IMG_9562.JPG

IMG_9567.JPG

IMG_9583.JPG

IMG_9584.JPG

IMG_9586.JPG

IMG_9595.JPG

IMG_9597.JPG

IMG_9598.JPG

IMG_9604.JPG

IMG_9605.JPG

IMG_9609.JPG

IMG_9610.JPG

IMG_9611.JPG

IMG_9624.JPG

IMG_9626.JPG

IMG_9631.JPG

IMG_9634.JPG

IMG_9643.JPG

IMG_9646.JPG

IMG_9678.JPG

IMG_9681.JPG

IMG_9687.JPG

IMG_9692.JPG

IMG_9696.JPG

IMG_9698.JPG

IMG_9709.JPG

IMG_9712.JPG

IMG_9713.JPG

IMG_9714.JPG

IMG_9715.JPG

IMG_9718.JPG

IMG_9719.JPG

IMG_9721.JPG

IMG_9723.JPG

IMG_9725.JPG

IMG_9726.JPG

IMG_9727.JPG

IMG_9729.JPG

IMG_9731.JPG

IMG_9733.JPG

IMG_9734.JPG

IMG_9735.JPG

IMG_9736.JPG

IMG_9739.JPG

IMG_9742.JPG

IMG_9746.JPG

IMG_9747.JPG

IMG_9749.JPG

IMG_9754.JPG

IMG_9757.JPG

IMG_9762.JPG

IMG_9765.JPG

IMG_9767.JPG

IMG_9774.JPG

IMG_9777.JPG

IMG_9780.JPG

IMG_9781.JPG

IMG_9785.JPG

IMG_9787.JPG

IMG_9790.JPG

IMG_9811.JPG

IMG_9812.JPG

IMG_9813.JPG

IMG_9814.JPG

IMG_9833.JPG

IMG_9844.JPG

IMG_9847.JPG

IMG_9855.JPG

IMG_9856.JPG

IMG_9859.JPG

IMG_9860.JPG

IMG_9865.JPG

IMG_9866.JPG

IMG_9867.JPG

IMG_9869.JPG

IMG_9874.JPG

IMG_9896.JPG

IMG_9898.JPG

IMG_9902.JPG

IMG_9914.JPG

  • Lubię to 6
  • Super 4
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto, po zdjęciach widać, że włożone zostało trochę pracy 😉 

Natomiast ja mam kilka uwag:
- Pamiętaj o bhp, zdrowie masz jedno.... Rękawiczki nitrylowe i maska 3m z filtrami to podstawa
- Jak wstawiasz zdjęcia fajnie byłoby robić jakiś opis do zdjęć, co robiłeś, czym, jakieś spostrzeżenia
- Dobrze byłoby abyś edytował treści pisane, będą o wiele przyjemniejsze dla oka.
- Zabezpieczenie po jakiejkolwiek korekcie jest wskazane. Nie konieczne choć wskazane, aby łatwiej było utrzymać auto w takim stanie jakim opuściło Twoją dziuple 😉 

Nie zrażaj się broń Boże do tego co napisałem 😛 Masz zajawkę, miejsce, serducho - działaj. Moje uwagi są pierdółkami, lecz jeśli mogę Ci pomóc w tym abyś robił coś lepiej, to czemu nie 🙂 

Dobra robota!

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest BMW to jest serduszko jednak co do auta to:
 

- albo ktoś wstawił wentylowane fotele, albo ktoś wymienił tylną kanape. Kanapa powinna mieć perforacje jak przednie fotele (nawet jeśli nie jest wentylowana).


Dziwnie skonfigurowana wersja. Dziwne że ktoś praktycznie grosza niedopłacił do aktywnego tempomatu czy TJA - szczególnie w 535 z takimi droższymi rzeczami jak Adaptative Led czy NightVIsion.

 

Anyway - GOOD JOB!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się oglądało 👍 Super robota. 

 

16 minut temu, lukasz_byd napisał:

albo ktoś wstawił wentylowane fotele, albo ktoś wymienił tylną kanape. Kanapa powinna mieć perforacje jak przednie fotele (nawet jeśli nie jest wentylowana).

Też zwróciłem na to uwagę. Na początku pomyślałem, że to dwa różne auta. Obstawiam wymienioną tylną kanapę, bo tylnej osłony fotela kierowcy też brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lukasz_byd napisał:

Jest BMW to jest serduszko jednak co do auta to:
 

- albo ktoś wstawił wentylowane fotele, albo ktoś wymienił tylną kanape. Kanapa powinna mieć perforacje jak przednie fotele (nawet jeśli nie jest wentylowana).


Dziwnie skonfigurowana wersja. Dziwne że ktoś praktycznie grosza niedopłacił do aktywnego tempomatu czy TJA - szczególnie w 535 z takimi droższymi rzeczami jak Adaptative Led czy NightVIsion.

 

Anyway - GOOD JOB!

Wlasnie sam na to zwróciłem uwagę bo czy w naszej f01 czy wcześniej w e70 tez wentyle i kanapa z tylu taka była ale nie wiem co tutaj się działo. No samochód rzeczywiście dziwnie skonfigurowany bo ktoś na night vision 14k dopłacił  wzial a nie wzial wlasnie aktywnego tempomatu 

Dzieki za uwagi kolejnym razem już na pewno wszystko będzie tak jak powinno być 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ernest86 napisał:

Wlasnie sam na to zwróciłem uwagę bo czy w naszej f01 czy wcześniej w e70 tez wentyle i kanapa z tylu taka była ale nie wiem co tutaj się działo. No samochód rzeczywiście dziwnie skonfigurowany bo ktoś na night vision 14k dopłacił  wzial a nie wzial wlasnie aktywnego tempomatu 

Dzieki za uwagi kolejnym razem już na pewno wszystko będzie tak jak powinno być 😃

VIN prawde powie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Fajna relacja i kawał dobrej roboty ale mam pare uwag 😄 

Po pierwsze tak jak chłopaki wyżej BHP rękawiczki nitrylowe przy deironie i mocnej chemi muszą być. Najtansze rekawiczki kupisz w granicach 15-20zł za opakowanie a uwierz mi że mocna chemia potrafi działac naprawde negatywnie na nas. Przez dłonie do organizmu bardzo duzo substancji moze sie dostac wiec na drugi raz rekawiczki 😄 

Po drugie opony baaardzo słabo doczyszczone.

Po trzecie na srebrnej listwie pod włącznikiem świeteł niedotarty dressing? Jakis taki dziwny zaciek widać i to na dwóch zdjeciach

Po czwarte pasy bezpieczeństwa bardzo brudne, próbowałeś je czymś przetrzeć?

Po piąte to nie domyłeś felg 😄 widac niedomyte ramie na jednym ze zdjęć w słońcu 🙂 

No i co mi sie jeszcze rzuciło w oczy to wymyłeś pedzelkiem nakładki pedałów ale pozostawiłeś niewymyte APC

Nie bierz tego do siebie po prostu wiesz juz na co zwracać uwage 😄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Trochę ode mnie na sam początek to Rękawiczki rękawiczki i jeszcze raz rękawiczki tym bardziej ze pracowałeś z mocna chemia

Druga sprawa to pare zdjec jest rozmazana i nie wyraźna

Po trzecie to brak opisów do poszczególnych czynności jakie wykonywałeś to do poprawy na pewno. Bo słabo to sie ogląda

Kolejna sprawa to fotel jak dla mnie jeszcze raz do czyszczenia bo nadal jest brudny

no i najważniejsze to mega lincz ode mnie za robienie 50/50 na jednym elemencie, to jest mało profesjonalne i przeze mnie nie dopuszczalne

 

A tak poza tym to nie załamuj sie wyciągaj wnioski i czekam na kolejna relacje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wezmę i będzie sumiennie poprawiane i Co do rękawiczek, ogólnie pracuje w nich mam dwa pudełka.  Ogólnie przed samym wydaniem samochodu jeszcze raz go myłem wlasnie dlatego ze widziałem ze opony były słabo umyte i felgi dlatego w dniu wydania jeszcze raz całego umyłem i wtedy dressing zaaplikowalem i wstawię zdjęcia z dnia wydania to pokaże bo widzę ze je przeoczyłem. To fakt o pasach zapomniałem, na drugi raz będę pamiętał żeby w każdym samochodzie zwrócić na nie uwagę. I apc z pedalow było wydmuchane powietrzem ale niestety już po nie zrobiłem zdjęcia mój błąd. Wlasnie wiem że ze zdjęciami jest ból j nie są ładne niestety już 6s kończy swój żywot i niedługo zastąpi go 11 i wtedy zdjęcia będą jakie być powinny. Opisy zdjęc przy kolejnych relacjach na pewno będą. Fotela kierowcy czyściłem ogólnie bardzo delikatnie bo skóra na nim była po przecieraną i miała zadrapania i wolałem mniej zrobić niż potem narobić biedy i go malować. Wszystkie rady wezmę do sienie i w kolejnej relacji na pewno będą poprawione 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się podoba branie na klatę uwag i bez zbędnego pitolenia, czy załamywania się wyciągnięcie wniosków 😉

Staryy oby tak dalej ! 

Chłopaki Ci trochę dołożyli do moich uwag, ale to są stare wyjadacze 😄 Warto się od nich uczyć 😉 Co do detalingu i zakresu prac jakie wykonałeś, warto się zastanowić, czy to co chcesz robić to detaling czy czyszczenie aut. 

Jeśli czyszczenie aut to na niektóre tematy szkoda czasu, niemniej jednak to detaling to warto poprawić wszystko co było przytoczone przez chłopaków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie uwagi to złote rady szczegolnie od osób z forum którzy maja swoje długie doświadczenie i każda biorę do siebie bo nikt mi nie mówi tego dla złości tylko po to żebym widział co kolejnym razem poprawić 😃

I wiem ze dzięki uwagom i praktyce może kiedyś coś wyjść ciekawego z mojej pracy 😃

chciałbym kiedyś robić prawdziwy detailing z uwaga na każdy detal to jest mój cel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.