Skocz do zawartości

16 letnie x3 Silbergrau


Navi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, autko jak w temacie. 

Chciałbym o radę  co do zestawu który używam + dodatkowe doposażenie. Auto myję jak książka piszę, przepraszam  że głowę zawracam ale chce nim jeździć aż do żółtych blach.

Posiadam i używam:

- myjka ciśnieniowa kercher k5 + pianownica

- 2 wiaderka + gąbki ( co 2 mycie muszę nową kupić)

-  aktywna piana Kanwood ( używam również do mycia samochodu ręczne z mniejszym rozcieńczeniem)

- rozpuszczalnik do silikonu 

- wosk soft99 Pear&metal

- zestaw dużych i małych mikrofib i inne graty do szyb  i etc.

- zestaw do czyszczenia skór colourlock

Pytania:

- Chce dokupić  Dressing do opon i niewidzialną wycieraczkę ( myślałem o firmie Shiny garage ) dobry wybór ? 

- do czyszczenia zakamarków po myciu wstępnym używam pędzelka  i  Kanwooda z wodą w rozpylaczu. Zmienić to na jakieś APC ?

- Do felg chcę kupić RRC wheel gel 

-  do mycia gąbkę RR CUSTOMS  ( czy wystarczy zwykła mikrofibrowa za 5 zł ? )

- nie znalazłem na forum za dużo na temat wyboru glinki.. nigdy nie używałem a z tego co czytam to podstawa, myśle o soft99

-  Tu proszę o pomoc - czym czyścic dywaniki z eko skóry ? na tą chwilę myje je normalnie płynem i wycieram do sucha ( postaram się zdjęcia wrzucić)

- czy rozpuszczalnik do silikonu zastąpić np: CarPro Ereaser ?  czy taka aktywna piana wystarczy ? czy lepiej zainwestować w coś lepszego + płyn do mycia ?

- Czy do tego lakieru kupić inny wosk ?

- zderzaki i progi plastikowe pomalowałem lakierem do plastiku i matowym klarem, do plastiku jest mnóstwo dressingow a do takiego pomalowanego mogę używać zwykły wosk? 

 

Jeśli jest ktoś z południa małopolski to chętnie podjadę z 4-ro pakiem obgadać sytuację. 

1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też oryginalne nowe welury, ale z tymi jakoś lepiej i wygodniej się czyści. To coś złego że lubimy to autko i chcemy nim długo jeździć? Chodziło mi o to że chcemy je mieć wiele lat a nie koniecznie jako zabytek, to chyba w smak jeśli chodzi o auto detaling... po to chyba istnieje by autko dłużej przetrwało i ładnie się prezentowało. Nie wiedziałem że ten dział jest od krytykowania  wyborów innych użytkowników co do wnętrza samochodu, tak na serio. Jeśli to kuje Pana w oczy już wywalam foty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Navi napisał:

kuje

Jak już to "kłuje". 

Nie odbieraj tego jako krytyke tylko zdziwienie i stąd moje pytanie o te żółte blachy. 

Co do dywaników to tak nie ukrywam dla mnie to mega wiocha i bym się wstydził kogoś do auta zaprosić mając to pod nogami. Chyba, że jestes typową złotową i szkoda Ci drogich bądź co bądź oryginalnych welurowych dywaników. A zamiast zastanawiać się jak to czyścić to zająłbym się wyczyszczeniem tylnej kanapy. 

A usuwając zdjęcia z forum to zachowujesz się jak dziecko. Wrzucając coś do internetu licz się z krytyką i bierz to na klatę a nie foch i zdjęcia kasujesz. 

Tyle w temacie ode mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Navi jeśli chcesz zacząć przygodę z detailingiem to proponuje 30min przed snem poświęcić na czytanie forum.

Na start znajdziesz tu wszystkie potrzebne informacje.

Czy glinka jest podstawą to bym polemizował. Na początek bym odpuścił. Kup t&g i irona.

 

No co do dywaników to racja. Tragedia straszna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Chłopie z jakiej choinki się urwałeś ale twoje komentarze nie wniosły nic do tematu. Nie odpowiedziałeś na żadne moje pytanie a o gustach się nie dyskutuję. Widzę że masz dobrą reputację na forum a jedynie co tu zrobiłeś to napisałeś pierdoły w ogóle nie związane z tematem więc skąd ona?. Zdjęcia skasowałem bo pewnie jest tu więcej ludzi twojego pokroju którzy przeglądają forum żeby zwrócić komuś uwagę co im się nie podoba. Nie wiem gdzie strzeliłem focha... mi się wydaję że pechowo trafiłem na gówniarza i tyle z mojej strony w stosunku do twojej osoby, produkuj się gdzieś indziej.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie @Michał82, zanim napisałem ten post trochę poczytałem. Nie wydaję mi się bym napisał milion pytań na które są już odpowiedzi, rozumiem że nie ma złotego środka... Zaproponowałem co chcę kupić i chciałem utwierdzić się w przekonaniu. Jeśli chodzi o zderzaki polakierowane bezbarwnym matowym, szukałem na forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Przepraszam że naskoczyłem na Pana ale zwyczajnie  się nie spodziewałem  pierwszej odpowiedzi na temat wystroju autka mojej żony zamiast chęci pomocy. Tylne siedzenia  są czasem brudne... nie ukrywam dzieci swoje robią. Skoro gdzieś na forum są odpowiedzi to poszukam. Jeszcze raz przepraszam, jestem tu nowy a już atakuję starą wygę.

PS: Przeczytałem kilka wątków w "pokaż swój blask" Pani Justyny... w skrócie nic nie wiem o auto detalingu. Dużo wody upłynie zanim cokolwiek napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego co drugie mycie musisz nowa gąbkę kupować? To jest niepokojace.

Do opon ja stosuję Black Water od adbl i oprócz opakowania jestem zadowolony.

Na produkty rrc bym nawet nie patrzał. Serio.

 

Nie wiem czy na progach nie będzie Ci zjadało wosku z pada jak tarka 

 

Mikrofibry i inne to ważne składniki nie mogą być byle jakie.

 

Ps: dywaniki są paskudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Navi większość produktów firmy RRC to po prostu nie robi tego co tak zachwala producent. Pewnie widziałaś filmiki na yt jakie to wszystko "kozackie" a rzeczywistość niestety inna. 

Nie tak dawno okazało się, że ich szampon ktoś źle używa i jest to produkt dla profesjonalistów, do studia detailingu. 🤣

Co do zmiany przez Ciebie gąbki to musiałbys pokazać jakiej używasz i dlaczego tak często zmieniasz, to wtedy spróbujemy coś doradzić. 

Do mycia auta ręcznie kup szampon, nawet tani z Shiny Garage, a powinieneś być bardziej zadowolony. Piana służy tylko to wstępnego mycia, do zmiękczenia brudu i usunięcia luźnego piachu itp. Stosuje się to po to aby przy myciu recznyn jak najmniej rzeczy mogło porysować lakier zostając na gąbce czy rękawicy. 

Dressing do opon to zależy co lubisz. Jaki efekt. Ja lubię podobnie jak @lukasz_byd  ADBL Black Water ale musisz liczyć się z tym, że stosując go padnie Ci atomizer. Ten typ tak po prostu ma. Jak wolisz np efekt mega tłustej błyszczącej opony to może być Megs Endurance. 

Co do Niewidzialnej wycieraczki to np soft99, sporo osób z RainX jest zadowolonych.

Do mycia felg kup sobie np Excede UWC. Albo cokolwiek innego. Do bieżącego ich mycia nie stosuj deirona. Tego wystarczy raz może dwa na sezon. 

Puany, którą używasz nawet nie kojarzę to nie wypowiem się czy jest ok czy zmienić na inną. 

A tak poza tym to czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj forum. Jak wybierzesz sobie jakiś środek to zanim kupisz znajdź temat o nim i sam swierdzisz czy będzie ok. 

Ale też pamiętaj, że co komuś jest super innemu będzie słabe. 

Powodzenia 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie problemy z autkiem + wklejam zestaw jaki posiadam. 

@Michał82 Jak możesz coś doradzić jak się z tym uporać będę wdzięczny. Lusterka, wydaje mi się że jedyna opcja to szlifnąć i położyć baze i klar na nowo. Z felgami będę za rok robił przy zmianie opon, tzn się piaskowanie, wypełnianie ubytków i lakierowanie ( wszystko we własnym zakresie) ale chciałbym zrobić z nimi  na ten rok bo wstyd jeździć. Kiera ma zdartą farbę jak na foto + panel środkowy też od jakiegoś uderzenia prawdopodobnie  - też lakierowanie ? 😞  te paski na fotelach też irytują....  nie wiem jaki to materiał 😞 Deskę rozdzielcza hmmm to ani plastik ani skóra jakieś tworzywo sztuczne miękkie w dotyku... chciałbym by odzyskało blask. Piasta też wymaga reanimacji ... jakiś odrdzewiacz może da radę + lakier proszkowy. Kupiłem też 4* kobyłki żeby ustawić tego 2 tonowego potwora i  ogarnąć nadkola ale to już osoby temat. Wszystkie uwagi mile widziane.

PS. dywaniki są super ( rano wkładałem ori welury by porównać ) i zostaje przy tych paskudach.

1.jpg

2.jpg

IMG_20200329_121406.jpg

IMG_20200329_121443.jpg

IMG_20200329_121507.jpg

IMG_20200329_121537.jpg

IMG_20200329_121627.jpg

IMG_20200329_121641.jpg

IMG_20200329_121653.jpg

IMG_20200329_121737.jpg

IMG_20200329_121953.jpg

IMG_20200329_122155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

wiekszość rzeczy któe pokazałeś na fotce nie da sie usunąć "detailingiem" tutaj to juz farba i na nowo lakierowanie elementu. 

Felgi da rade uratować bez lakierowani, dobry kwas do felg i troche zabawy i beda jak nowe 😉 a reszta tak jak wyzej szlifowanie plus lakierowanie 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego chłopy będzie ?

-  zasadowy preparat do felg ValetPRO Bilberry Wheel Cleaner ( myślę go też używać do podwozia gdzie aktywna piana czy apc sobie nie poradzi)

- dressing do opon Shiny Garage Back2Black Tire

- do mycia szczelin  jak i podwozia zwykły pędzelek + zestaw muc off 

- do uszczelek i plastików myślałem nad Koch Chemie GmbH Plast Star

- do szyb Soft99 Ultra Glaco

Co do wad które trzeba mechanicznie usunąc - zajmę się tym i wkleję foty jak wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, KUBA46 napisał:

@Navi zasadowy kwas? No chyba nie 😂

Billbery to zasada

dzięki dzięki za poprawę 🙂 miałem kupić kwas i jakoś zostało w opisie ale poczytałem że to strasznie agresywne i coś mógłbym spitolić. Tak że spróbuje oczko wyżej niż krwawa felga czyli to co wybrałem albo ten billbery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.