Skocz do zawartości

Aqua 9h


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.02.2021 o 20:01, D@ViD napisał:

@Jondi 30-60 min to czas minimalny 🙂 jak odczekasz więcej to nie zaszkodzi :)) a booster najlepiej na drugi dzien

Dzwoniłem do nich i należy wstrzelić się w okienko po tym czasie lepiej odczekać kilkanaście h albo odpuścić. Co do boostera to kłaść przed wyjazdem auta ze studia. Ja położyłem chyba po 3 dniach ale auto i tak stoi bo nie kupiłem zimówek i czekam na cieplejsze dni 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś ma doświadczenie z Aquą w temperaturze ok/ poniżej 10 stopni? Z informacji producenta wynika, że aplikacja i curing powinien być przeprowadzony w temp. powyżej 10 stopni, a ja chciałbym teraz. Na pewno czas twardnienia będzie dłuższy, ale powłoka dostanie boost’a. Auto mieszka w hali garażowej, więc raczej ciężko będzie dogrzać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym prosić o radę odnośnie powłoki ceramicznej. 3 lata temu zastosowałem powłokę UNC-R. Auto (Audi w czerwonym metalicznym lakierze, rok 2017) było systematycznie myte/opłukiwane co około 2 tygodnie. Powłoka po roku powili zaczęła tracić właściwości hydro, ale ogólnie bez serwisu z użyciem recovera (Max Protect Silk) wytrzymała 1,5 roku. W pierwszym roku użytkowania auta z powłoką przebieg wynosił około 28.000 km. Później zmalał do 15.000 km. Samochód jest garażowany. W tym roku ponownie przymierzam się do położenia powłoki oraz zrobienia korekty gdyż są widoczne mikro rysy i tym razem przetestować inna powłokę, z którą łatwo opłukiwać na bezdotyku. Chciałbym uzyskać jak najlepszy efekt szklistości i z wielu opini widać że Aqua 9H była by strzałem w 10. Zaproponowano mi Aqua PRO lub Gtechniq C1+EXOv.4. Jak możecie ocenić trwałość tych powłok?

Kiedy najlepiej stosować Booster przy powłokach? Na świeżą czy po serwisie w celu odświeżenia właściwości hydrofobowych? Jakie są plusy dołożenia boostera do świeżej powłoki?

 

Pozdrawiam

Konrad 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jak wasze doświadczenia z top coatami na Aqua 9h? Goła powłoka wiem jak się zachowuje i już ją troche wałkuje. Chciałbym zniwelować  wady samej powłoki top coatem. Pod uwagę wziąłem EXO V4 od Gtechniq. Nawet zrobiłem już taką kanapkę na swoim aucie, ale nie zdążę jej dokładnie sprawdzić przed położeniem na całe auto znajomego.

Jest niby top coat od Aqua, ale jakoś mnie on nie przekonuje i cena też szału jakoś nie robi.

Pewnie zaraz zapytacie co mi w niej nie pasuje. Nie pasują mi ślady po owadach, łapanie ws oraz średnie właściwości samoczyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 godzin temu, KUBA46 napisał:

ślady po owadach, łapanie ws oraz średnie właściwości samoczyszczące.

dorzuciłbym miekkość powłoki, wylałem juz troche aquy na auto i tak jak aplikacja w granicach 20*C jest ok tak juz ponad 25*C robi sie upierdliwa i trzeba sie mocno spieszyć.

Tez jestem ciekawy ich top coata jak on sie sprawuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja natomiast twierdzę, że ta powłoką to taki fajny pączek z tych sieci typu Stara Pączkarnia ... Jak się na niego patrzy to mmm słodki i smaczny ale składniki i wartości odżywcze takie se. Nie wiem czy dobrze to ujmę, ale dla mnie auto po aqua mocno łapie brud i WaterSpoty które potem są już nie do usunięcia, co z tego że hydro było jak pod kroplami oblepiony syf...

Nie wiem, może się starzeje ale mi jakoś hype na kropelki przechodzi bo to żadna ochrona. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem 2 buteleczki topcoatu Aqua w prezencie i zaraz nałożyłem na moja nałożona wcześniej fx protect w celu podbicia działania
I samochód srebrny pięknie się prezentuje , odpycha wodę jak zły , plukam auto na bezdotyku ostatnim programem co tydzień i jest ok , mnie to wystarczy
Nie brudzi się , jeszcze ręcznie go nie myłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
1 godzinę temu, Crasher napisał:

Nie wiem, może się starzeje ale mi jakoś hype na kropelki przechodzi bo to żadna ochrona. ...

tez ostatnio doszedłem do tego wniosku, co aktualnie kładziesz na auta? Ja mam zamiar przetestowac FX Glassa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Streat napisał:

tez ostatnio doszedłem do tego wniosku, co aktualnie kładziesz na auta? Ja mam zamiar przetestowac FX Glassa 

Titan Coatings albo carpro.

Dużo zależy czy robi się to komercyjnie czy dla siebie...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Troszkę odgrzeje kotleta żeby nowego tematu nie zakładać.

Dziś udało mi się położyć na auto 9H w wersji Pro, akurat taka mi się trafiła, 50 ml kładziona w 2 warstwach.

Więc po kolei.

Pacjent Ford Mustang , lakier jednowarstwowy, mocno błyszczący ale mocno porysowany.Niestety nie pomogła nawet korekta Hevy Cut plus Polish, świrle i drobne rysy znikły , duże jak były tak są ale wygląda auto już bardzo fajnie.

Po odtłuszczeniu aplikacja powłoki.

IMG_20231103_185940.jpg

IMG_20231104_083619.jpg

IMG_20231104_085427.jpg

IMG_20231104_121241.jpg

IMG_20231104_133510.jpg

IMG_20231104_143800.jpg

IMG_20231104_143810.jpg

IMG_20231104_145131.jpg

Waga butelki pełnej 109g 

Aplikacja ok 10-11 stopni, w garażu, aplikatorem ulubionym mojej żony, od Neoxala, bardzo się zniekształca ale mam chińskie zamienniki, są sztywne ale dużo gorzej się nimi pracuje, ten od Neoxala bardzo oszczędny.

1 warstwa czas aplikacji 40 minut, dotarcie zaraz po skończeniu elementu.Zona nakłada powłokę ja docieram, kończy element przechodzi na drugi , ja docieram.

Samo dotarcie bajka, jeszcze łatwiej niż Cleantle Admire, przynajmniej butelka mi nie wybuchła, jak trochę przeciągnąłem czas to troszkę większy opór.Calosc zrobione 1 aplikatorem 3 stronnym i 2 fibrami.

IMG_20231104_152233.jpg.315b33e5e138f641f4af5f1a19cf6ede.jpg

Witać zużycie 15g, ale pamiętajcie że gram to nie ml, już wiele razy o tym się przekonałem.

Druga warstwa ok 30 minut po zakończeniu pierwszej, czas wykonania ok 30 minut, idzie minimalnie szybciej, fibra do pierwszego zbierania pod koniec już zaczęła mazać więc wskoczył nowy zestaw.

Akcja zakończona...z butelki 50 ml ubyło tyle..2 warstwa pochłonęła 10 g produktu 

Czyli wychodzi 24 g więc powinno zejść ponad pół butelki a tu w butelce sporo powyżej połowy.

Na jeszcze 1 auto w 2 warstwach spokojnie wystarczy lub nawet na 2 w pojedynczej warstwie.IMG_20231104_162011.jpg.ef31e8b71d0ffb2803c6c5ebb4ab0f3e.jpg

IMG_20231104_152514.jpg

Witać zużycie 15g, ale pamiętajcie że gram to nie ml, już wiele razy o tym się przekonałem.

Druga warstwa ok 30 minut po zakończeniu pierwszej, czas wykonania ok 30 minut, idzie minimalnie szybciej, fibra do pierwszego zbierania pod koniec już zaczęła mazać więc wskoczył nowy zestaw.

Akcja zakończona...z butelki 50 ml ubyło tyle..2 warstwa pochłonęła 10 g produktu IMG_20231104_162011.jpg.ef31e8b71d0ffb2803c6c5ebb4ab0f3e.jpg

Podsumowując

Powłoka prosta w aplikacji, zapach i docieranie identyczne jak Gyeon Mohs, lekko anyżowy zapach, niestety trzeba się pilnować gdyż 3 razy sprawdzałem dotarcie a za 4 coś znalazłem i tak kilka razy, jutro jak nie będzie deszczu to wystawie auto na zewnątrz i pewnie znów coś znajdę.

Na lakier wyląduje Aqua Booster dla zabezpieczenia lakieru w pierwszych dniach.

To już druga powłoka po e-Coating z której jestem zadowolony, właśnie wysłałem maila do Arka z Aqua o autoryzację na powłoki Aqua.

Dla mnie jedyna wada że producent przewiduje w wersji pro przy 1 warstwie 3 lata i przy 2 warstwach 4 lata trwałości, oczywiście czysto teoretycznie.

Teraz większość powłok jestv1 warstwowa, mniej roboty, mniej materiału i mniej czasu potrzeba, a klienci zawsze gonią z czasem bo im auto potrzebne.Ale jak wytrzyma lekko ponad 2 lata przy minimum dbałości to będzie dobrze.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.