Skocz do zawartości

Aqua 9h


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Jako że nie znalazłem tematu to postanowiłem otworzyć odnośnie tej powłoki bo myśle że warto 😉 

Planuje położyć na swoje auto aque 9h na wiosne. 

Mam kilka pytań odnośnie tej powłoki. Po jakim czasie docierać powłoke? Kładziemy element i odrazu docieramy czy lepiej po poł elementu? Tak wiem tutaj głownie chodzi o temperaturę ale powiedzmy zróbmy tak 10*C i 20*C 

Po jakim czasie kłaść druga warstwę?

Po jakim czasie od położenia kłaść Booster od aquy? 

I co byście powiedzieli zeby na aque położyć np. jeszcze Fx protect visiona? 

Chce to połozyć dobrze a nie mialem jeszcze kontaktu z tą powłoką a filmików na yt jak na lekarstwo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładłem Aque na 2 samochody. Elementy zależnie od kształtu i wielkości dzieliłem na 2-4 części. Przy aplikacji W temperaturze między 10-15 stopni, na elementy takie jak drzwi nie było problemu przy aplikacji na całość i dotarcie.

Na samochód zużyłem 4 fibry, ale spokojnie starczą 2. Jedna do zgarnięcia nadmiaru i druga do finiszu.

Nie warstwowałem, ale raczej te 8h trzeba jej dać na związanie i dopiero kolejna warstwa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Napisałem z takim zapytaniem do aquy oto ich odpowiedz:

Cytat

"Aplikację przeprowadza się w taki sposób, jak przy innych standardowych powłokach, jednak w odróżnieniu od innych produktów o takim przeznaczeniu, tutaj nie czekamy ze ścieraniem - robimy to od razu. Na przykład aplikujemy produkt na połowę maski auta i wycieramy. Aplikując na błotniki czy drzwi (od razu na całość) i również wycieramy.

 

Istotne jest to, że produkt warstwować możemy w odstępie czasowym wynoszącym 30-60 min. Oczywiście każda kolejna warstwa oznacza lepszy efekt - zarówno w sensie efektywnego wyglądu, jak i trwałości powłoki i jej właściwości samoregeneracyjnych.

 

Należy pamiętać aby na koniec, najszybciej 10 godz. po aplikacji powłoki, zaaplikować produkt AQUA Coating Booster w celu zabezpieczenia świeżej nie utwardzonej powłoki przed nie sprzyjającymi warunkami pogodowymi."

ciekawe jest ze warstwujemy po 30-60 minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Streat kładłem tą powłokę na dwa auta 😉 Ja kładłem 1- warstwę. Po godzince Booster i gotowe 🙂 buteleczka 15ml wystarczyła spokojnie na auto segmentu sedna - Jaguar XF🙂

Uważaj, żeby dotrze dobrze powlokę w newralgicznych miejscach - ona mocno przyciemnia, przez to łatwo o mazy 🙂 mi na dotarcie 3 MF wystarczyły

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też zrobiłem nią 2 samochody - docierałem bezpośrednio po położeniu i nie było problemu na powierzchniach pionowych (drzwi, nadkola, klapa tył) - jedynie zauważyłem na czarnym lakierze łączenie na masce i następnym razem myślałem ,żeby tego elementu nie dzielić na mniejsze tylko wysmarować szybko całą powierzchnię i dotrzeć. Wystarczy potraktować aplikator trochę mocniej i powinno być ok.

W obu przypadkach kładłem jedną warstwę i powłoka siedzi już pół roku bez oznak osłabenia. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyjaśnię wam, kładę tego duże ilości. 

 

Aqua i aplikacja nie wymaga pośpiechu, aplikacja na spokojnie np. Błotnik, aplikuj na całą powierzchnię, odstaw buteleczkę weź sobie latarkę i fibre i zacznij docierać,masz czas.  Ważne mieć dobre fibry które ściągna nadmiar a nie go rozmazują...  Temp nawet 31 stopni na plusie nie robi problemu z dotarciem, to samo czas do półtora minuty można jeszcze dotrzeć, ciężej ale idzie. 

Maskę podziel na trzy części lub cztery, przyciemnienie przy tej powłoce jest ale nie zawsze. I łączenia powłoki z powłoką nie robią problemu jak co niektórzy tu napisali, po prostu za mało doświadczenia w aplikacji powłoki... 

Aqua warstwuj jak możesz a jak nie to jakiegoś topa np Glissa lub Visiona, nie zaszkodzi a podbije efekt. Aque fajnie zgrywa się i z Esenace jako podklad, na tej kanapce odstęp Esence od 6 h przemycie 20%ipa i jedziesz z aqua. BOSTER z aqua jest bardzo dobry produkt i nie odbiega od glissa, ponieważ to czysty kwarc i robi naprawdę robotę, i to już przyciemnia zauważalnie. Powierzchnia aquy jest tępą, ale niech was to nie zmyli ze brud będzie się czepial, bo zwyczajnie sliskosc nie jest tu wyznacznikiem w zrzucaniu brudu!!! 

Jest to powłoką typowo 1k z wbudowanym hydro, dlatego też jedna warstwa już nam fajnie wspomaga pielęgnację lakieru. Kanapki z glissa i fxa to już dla własnej przyjemności, a jak widać aqua lubi się z innymi Sio. 

15 ml wystarczy na segment aut sedan tj. A6, e39 e60, a4, pasarati i tego typu gabaryty. Towaru się nie żałuję, ma wystarczyc Ci na auto i tyle.  

3 aplikatory, do tego 5/6 fibry i na spokojnie pracujemy 👍

 

 

  • Lubię to 5
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, boT napisał:

Panowie wyjaśnię wam, kładę tego duże ilości. 

 

Aqua i aplikacja nie wymaga pośpiechu, aplikacja na spokojnie np. Błotnik, aplikuj na całą powierzchnię, odstaw buteleczkę weź sobie latarkę i fibre i zacznij docierać,masz czas.  Ważne mieć dobre fibry które ściągna nadmiar a nie go rozmazują...  Temp nawet 31 stopni na plusie nie robi problemu z dotarciem, to samo czas do półtora minuty można jeszcze dotrzeć, ciężej ale idzie. 

Maskę podziel na trzy części lub cztery, przyciemnienie przy tej powłoce jest ale nie zawsze. I łączenia powłoki z powłoką nie robią problemu jak co niektórzy tu napisali, po prostu za mało doświadczenia w aplikacji powłoki... 

Aqua warstwuj jak możesz a jak nie to jakiegoś topa np Glissa lub Visiona, nie zaszkodzi a podbije efekt. Aque fajnie zgrywa się i z Esenace jako podklad, na tej kanapce odstęp Esence od 6 h przemycie 20%ipa i jedziesz z aqua. BOSTER z aqua jest bardzo dobry produkt i nie odbiega od glissa, ponieważ to czysty kwarc i robi naprawdę robotę, i to już przyciemnia zauważalnie. Powierzchnia aquy jest tępą, ale niech was to nie zmyli ze brud będzie się czepial, bo zwyczajnie sliskosc nie jest tu wyznacznikiem w zrzucaniu brudu!!! 

Jest to powłoką typowo 1k z wbudowanym hydro, dlatego też jedna warstwa już nam fajnie wspomaga pielęgnację lakieru. Kanapki z glissa i fxa to już dla własnej przyjemności, a jak widać aqua lubi się z innymi Sio. 

15 ml wystarczy na segment aut sedan tj. A6, e39 e60, a4, pasarati i tego typu gabaryty. Towaru się nie żałuję, ma wystarczyc Ci na auto i tyle.  

3 aplikatory, do tego 5/6 fibry i na spokojnie pracujemy 👍

 

 

myslisz ze nie wprawiona ręka i laguna 3 kombi z 15 ml da się obskoczyć? jakie fibry do docierania polecasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@boT po jakim czasie warstwujesz aque? 

A po jakim czasie kładziesz boostera? 

I czy np. przy drugiej warstwie aqua nabiera śliskosci czy dalej jest tępa? Ogolnie nie lubie tępych powierzchni wole śliskie i tez pomyslałem żeby dać visiona na top coat aby nadać sliskości lakierowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikację przeprowadza się w taki sposób, jak przy innych standardowych powłokach, jednak w odróżnieniu od innych produktów o takim przeznaczeniu, tutaj nie czekamy ze ścieraniem - robimy to od razu. Na przykład aplikujemy produkt na połowę maski auta i wycieramy. Aplikując na błotniki czy drzwi (od razu na całość) i również wycieramy.

 

Istotne jest to, że produkt warstwować możemy w odstępie czasowym wynoszącym 30-60 min. Oczywiście każda kolejna warstwa oznacza lepszy efekt - zarówno w sensie efektywnego wyglądu, jak i trwałości powłoki i jej właściwości samoregeneracyjnych.

 

Należy pamiętać aby na koniec, najszybciej 10 godz. po aplikacji powłoki, zaaplikować produkt AQUA Coating Booster w celu zabezpieczenia świeżej nie utwardzonej powłoki przed nie sprzyjającymi warunkami pogodowymi.

 

I jeszcze jedna informacja ... 

Czy często zdarza się Wam uprzedzać swoich klientów, by po zaaplikowaniu powłoki nie myli swojego auta? Jeśli tak, chciałbym nieco tę kwestię sprostować.

 

Tym, co w największym stopniu wpłynąć może na zniszczenie świeżej, niedostatecznie jeszcze utwardzonej powłoki, jest brud !  który się do niej przedostaje. Co za tym idzie, przez dwa tygodnie od aplikacji (czyli przez okres, w którym zachodzi proces utwardzania powłoki) klient powinien zwracać baczną uwagę na to, by swojego samochodu nadmiernie nie zabrudzić. I teraz najważniejsze: jeśli do takiego zabrudzenia już doszło, to umycie powierzchni jakimś neutralnym środkiem będzie o wiele mniej szkodliwe dla powłoki, niż pozostawienie na niej zabrudzeń. Dlatego nie ma sensu nadmiernie demonizować tej czynności.  

 

Kolejną istotną sprawą jest to, że na świeżą powłokę, po min. 10 godzinach od jej aplikacji, powinien zostać zaaplikowany coating booster. To właśnie on pomoże odizolować szkodliwe zanieczyszczenia od świeżo nałożonej powłoki, a co więcej, będzie ją chronił przed mało sprzyjającymi warunkami pogodowymi. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@SzaKal swego czasu Aqua z tego co pamietam umieściło na swoim FB identyczną informacje o tym aby nie trzymać brudu na aucie a lepiej jest własnie umyć auto neutralnym szamponem niż brud ktory sie wgryza. 

Osobiście planuje połozyć aque w 2 warstwach na to booster i odstawic auto na kilka dni do suchego garazu aby powłoka sie utwardziła 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BiałyGTi  z tego co mi wiadomo to slic jest na naturalnych składnicach, zaś boster to Sio. Slic jest typowo pod membranę uncra a boster pod powłoki te szklane porcelanowe 🤣

Aczkolwiek trzeba to zweryfikować i sprawdzić slica na  Aqua

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

@boT pytam bo mam akurat slicka i nie wiem czy go pchac na giełde czy zostawic jako zabezpieczenie aqua.

 

ale raczej poleci na gielde i zamiast dydykowanego bostera bede uzywał cos innego z sio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, boT napisał:

@BiałyGTi  z tego co mi wiadomo to slic jest na naturalnych składnicach, zaś boster to Sio. Slic jest typowo pod membranę uncra a boster pod powłoki te szklane porcelanowe 🤣

Aczkolwiek trzeba to zweryfikować i sprawdzić slica na  Aqua

@BiałyGTi A widzisz pisałem Ci o tym,wg mnie reload spełnił by rolę(bo jest na sio) jak nie masz boostera

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
7 godzin temu, Sinus napisał:
@boT i reszta, czym aplikowaliscie i jaka fibra docieraliscie aque?
 
Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

 


Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.