Skocz do zawartości

Turtle Wax - dyskusja ogólna o produktach


Eidos71

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Domel napisał:

z USA ?

Nie - z PL 😃

Mam już za sobą wstępne zapoznanie się z tymi produktami - szybka akcja na aucie znajomego. Ceramic Spray Coating nie jest produktem typu "spray and wipe". Trzeba pracować niewielką ilością i dokładnie sprawdzać, czy produkt został dobrze dotarty, gdyż lubi zostawiać smugi. Na szczęście nawet po godzinie, gdy takie smugi zostaną, Ceramic 3in1 Detailer usuwa te smugi - generalnie ten detailer jest bardzo przyjemny - właśnie prawie produkt "spray and wipe". Oba produkty dodają połysku, przyciemniają nieznacznie (jeśli w ogóle, zwłaszcza C 3in1 D). Ceramic Wet Wax nie do końca poznałem - aplikowałem go jak zwykły detailer, jedynie na zwilżoną opryskiwaczem powierzchnię i nie robi żadnych problemów. Hydrofobowości jeszcze nie sprawdzałem - chcę, aby produkty miały trochę czasu na związanie się z lakierem. Pełnoprawną, filmową recenzję zrobię niedługo.

W drodze jeszcze Turtle Wax Hybrid Solutions Ceramic Polish & Wax. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, Strus napisał:

Ceramic Spray Coating mnie głównie interesuje. @Eidos71  jak na aucie znajomego ? Jest jeszcze ?

Zadzwonię dzisiaj do tego znajomego i poproszę, aby w weekend podjechał, albo cyknął jakąś fotkę - ma padać, więc jakieś wnioski będzie można wysunąć.

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro dyskusja ogólnie o produktach tw- kilka lat temu kupiłem zestaw do regeneracji lamp tegoż producenta. Cena około 40zł, w środku ściereczki, płyn i papiery ścierne. Obleciałem tym reflektory w swoim starym sceniku i pamiętam że różnica była znaczna, ale niestety nie utrzymała się długo, może z miesiąc. Wizualnie klosze zrobiły się jaśniejsze i bardziej przejrzyste, ale snop światła przez nie rzucanego nie uległ zauważalnej zmianie. Ściereczki nasączone płynem pakowane są hermetycznie przez co po użyciu szybko wysychają i nadają się do wyrzucenia. Płyn który wchodził w skład zestawu mi został bo było go dość sporo, ale nie kombinowałem z użyciem samego płynu i w międzyczasie zmieniłem samochód. Ogólnie produkt zapamiętałem jako skuteczny ale efekt utrzymywał się dość krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Używał ktoś z was Cermamic polish&wax? Dzisiaj zapodałem testowo na czerwonym padzie nata i nagle produkt jak by mi przysechł. Temperatura około 17 stopni, panel testowy nie rozgrzany, maszyna DA 21mm prędkość 3

Produkt dotarłem fibrą zwilżoną ONR. Ten typ tak ma? 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Speedy69 napisał:

Używał ktoś z was Cermamic polish&wax?

Używałem zaraz po tym, gdy produkt stał się dostępny na naszym rynku. Opisałem nawet swoje odczucia - miałem te same problemy, jakie wystąpiły u Ciebie. Docieranie tragiczne - dopiero zwilżenie obszaru pracy QD (pomagałem sobie QD z SiO2) pozwalało na bezproblemowe dotarcie produktu - próby docierania na sucho kończyły się powstawaniem hologramów i drobnych rysek. Niezależnie, czy pracowałem rotacją, czy DA 15 mm, efekt był ten sam - nie jest produkt z poziomu Angelwax Enigma AIO, ani CP Essence, ale i cena dużo niższa, niż tych dwóch produktów. W przypadku Ceramic Polish & Wax, płacąc mniej za Turtle trzeba pogodzić się niestety z tym, że komfort pracy będzie mniejszy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eidos71 łudziłem się że to będzie tańszy zamiennik carpro essence ale te nagłe przysychanie dyskwalifikuje produkt u mnie.

Naooglądałem się zagranicznych filmików o pracy w słońcu itd a tu klops 🤣 chytry dwa razy traci... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
4 godziny temu, Strus napisał:

Czy na polskim rynku odpowiednikiem Seal N Shine jest Ice Wosk Syntetyczny ?

Tak, z tym że pierwszej wersji, opartej na polimerach. Obecna wersja 2020 Seal'N'Shine (niedostępna jeszcze w PL) posiada w składzie dodatkowo SiO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.