Skocz do zawartości

Środek do mycia felg z inhibitorem korozji


West

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
20 godzin temu, West napisał:

Żałuję ale w Polsce nie jest dostępny...

https://automotivecare.pl/pl/p/PS-Brake-Buster-bezkwasowy%2C-latwo-pieniacy-preparat-do-mycia-kol-473ml-/1868

Świetny produkt do felg i opon. Z mega zaszczurzonymi oponami sobie nie radzi ale do bieżącego mycia wystarcza.

Jeśli chodzi o czyszczenie felg - jest bardzo dobrze ale nie zauważyłem żadnych właściwości antykorozyjnych, bo wystarczy płukać felgę obficie przez minute to i tak wszystko zmyjemy a osad rdzawy  pojawia się - jedyny ratunek to Atom Mac i po kłopocie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje

Porównanie właściwości antykorozyjnych Excede UWC w stężeniu 1:20 (TYŁ auta) do apc Koch GS 1:15 (PRZÓD auta) który podobno ma inhibitory korozji.

Na początku mycia auta umyłem dokładnie koła i po końcowym opłukaniu opryskałem dokładnie tarcze hamulcowe.

46dd2b1722428bbd0037da47022d4d11.jpg


Przypominam przód Koch GS 1:15

d8d141297569178e18d60af44c7af1a1.jpg
db3eb4ea21c337476f9cffcff5f9c7dc.jpg
a021e87187206cb80c9bb98a2d1c6937.jpg

Tył Excede UWC 1:20

9bf4de5243f36439a0088457c2ab8b54.jpg
941881122fbccfd0c35e6aa88d93460e.jpg

ab65b21cc52d0068bf5bec0fd89cfef2.jpg

Może akurat się komuś przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2020 o 19:00, Domel napisał:

https://automotivecare.pl/pl/p/PS-Brake-Buster-bezkwasowy%2C-latwo-pieniacy-preparat-do-mycia-kol-473ml-/1868

Świetny produkt do felg i opon. Z mega zaszczurzonymi oponami sobie nie radzi ale do bieżącego mycia wystarcza.

Jeśli chodzi o czyszczenie felg - jest bardzo dobrze ale nie zauważyłem żadnych właściwości antykorozyjnych, bo wystarczy płukać felgę obficie przez minute to i tak wszystko zmyjemy a osad rdzawy  pojawia się - jedyny ratunek to Atom Mac i po kłopocie.

Kurczę, nawet nie wiesz jak bardzo jestem Tobie wdzięczny! Kupię również ten Atom Mac i przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Godzinę temu, West napisał:

Kurczę, nawet nie wiesz jak bardzo jestem Tobie wdzięczny! Kupię również ten Atom Mac i przetestuję.

Daj swoją opinię tutaj

 

U mnie rożnica jest kolosalna, trzeba go aplikować kilka sekund po obfitym spłukaniu tarcz wodą, im dłużej będziesz zwlekać tym efekt marniejszy, ale u mnie zamiast złotego nalotu lekko srebrny - nie pylący osad się robi.

Muszę jakiś update zrobić zdjęć bo dalej mi ludzie na słowo nie wierzą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Efekt chyba podobny z tego co widzę, a jak z domywaniem bo GS posiadam, a UWC chciałem kupić. Czy może działanie jest podobne i wystarczy myc APC?

Felgi regularnie myte takze ciężko powiedzieć coś o ich mocy bo w oby przypadkach wszytsko ładnie zeszło. Z tym ze UWC 1:20 a Gren star 1:15. Trzeba by porównać na szczurach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.