Skocz do zawartości

Lake Country UDOS Polisher


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Cenowo nei jest tak źle patrzac ze ma sie 5 maszyn w jednej, waga to faktycznie duzy minus tej maszyny, ale mnie zastanawiam sam fakt że trzeba ja naprawde wysoko kręcić aby ona pracowała 3 to minimum tak jak było widać a i tak słabo pracowało 🤔 Fajnie by było ja na początku przetestowac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Streat napisał:

 ale mnie zastanawiam sam fakt że trzeba ja naprawde wysoko kręcić aby ona pracowała 3 to minimum tak jak było widać a i tak słabo pracowało 🤔

W dalszym ciągu uważam że to co zrobili w tej maszynie pod względem systemu zmiany skoku to jest inżynierskie mistrzostwo. Pytanie czy ludzie to docenią patrząc na wagę, wielkość maszyny oraz zakres jej obrotów.
Wiem że ten komentarz z mojej strony może być odebrany niezbyt przychylnie bo konkurencja i te sprawy ale naprawdę nie mogę się oprzeć żeby to skomentować. Oczekiwania w stosunku do tej maszyny były tak duże i tak długo na nią wszyscy czekali że teraz nie ma się co dziwić że pewne kwestie mocno rozczarowują. Zwłaszcza całkowicie niezrozumiałe jest podejście projektantów w kwestii zakresu obrotów. Tak wąski zakres nie wynika na pewno z charakterystyki silnika bo silniki pracują na dużo wyższych obrotach czyli były w jakimś sensie dostępne ale z jakiegoś powodu projektant nie zrobił przełożenia dającego ok 5000 RPM na trzpieniu za przekładnią co jest pożądane do poprawnej pracy maszyn DA. Maksymalne dostępne obroty na najwyższym 5 biegu to 2400 RPM. Dla porównania Rupes LHR mkIII na pierwszym biegu startuje z 3000 RPM.
Dlatego sformułowanie że trzeba ja "wysoko kręcić" żeby pracowała na DA to jest trochę nietrafione 😉 Co najwyżej można powiedzieć że trzeba ustawiać potencjometr na wartości 4 i 5 ale to w dalszym ciągu są bardzo niskie obroty. Zresztą ponoć w instrukcji sam producent podaje że minimalne ustawienie potencjometru przy pracy DA to 3.
Aby ruch talerza był stabilnie utrzymywany to przy skoku 15mm powinno być przynajmniej 4000 RPM, przy skoku 21 mm minimalne obroty mogą być troszkę mniejsze ze względu na większe ramie działania siły odśrodkowej. Natomiast przy skoku 12mm powinno być już około 5000 RPM.
Dwie pozostałe pozycje z tych 5 ustawień też nie wierzę że będą atrakcyjne dla użytkowników bo rotacja zaczynająca z 1000 RPM to nic specjalnego a pozycja S (sanding) to już w ogóle. Szlifierki przy skoku 5-8 mm potrzebują ok. 15000 RPM bo inaczej opór jaki stawia papier ścierny powoduje że talerz traci ruch rotacyjny i zaczyna robić sprężynki a tu producent UDOS-a chce aby maszyna przy skoku 8mm dobrze szlifowała na 2400 RPM ??? Dziwne. Można skusić się na szlifowanie na mniejszych obrotach ale polerką planetarną gdzie ten ruch jak wiadomo jest wymuszony ale zwykła DA 8mm przy takich obrotach jakie ma ta maszyna nie ma prawa działać dobrze.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.