Skocz do zawartości

Porównanie latarek inspekcyjnych Parkside vs YATO YT-81820 vs Scangrip SunMatch 1 vs Aliexpres LED WORK LIGHT vs brayt WL4011


Streat

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sztarkel napisał:

Czy ktoś porównywał latarkę inspekcyjną z ali do convoya s2+? 

Mam obie, ale jeszcze nie miałem czasu by popracować z latarką z Ali, za to convoy jakoś sobie radzi choć bez szału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam na ten moment "panelu testowego" , jedynie czarny lakier po korekcie. Chwilę się bawiłem podróbką lare i moim zdaniem daje znacznie bardziej skupione i mocniejsze światło niż convoy. Ale bezpośrednio porównam sobie dopiero z końcem miesiąca / w czerwcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Convoy to latarka stosowana głównie jako oświetlenie rowerowe, swojego czasu bawiłem się wieloma rodzajami (osobiście posiadam s2+) niemniej jednak one dosyć mocno rozpraszają światło.

Owszem można w nich wymieniać soczewki oraz do wyboru są różne barwy, natomiast do celów inspekcyjnych niekoniecznie będzie "ideałem".

Za to na rower polecam wszystkim 😉

Oświetlenie jest tak mocne, że czasem trzeba instalować daszki aby nie oślepiało kierowców samochodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Convoy może być dobry ale zależy to wszystko od jego konfiguracji. Na pewno da się złożyć takiego który będzie działał jak najlepsze inspekcyjne za gruby hajs. Zależy co kto potrzebuje. Ja swojego od zera złożyłem sam z taką dioda że na max latarka po minusie jest gorąca a światło w nocy jakby ktoś długie odpalił. Tylko robiłem go do innych celów. Najłatwiej było by wejść na jakiejś forum o latarkach i zapytać jaki gotowy model będzie miał dane parametry i podać tam barwę, jak ma być światło skupione itd. Latarki detailingowe to żadna kosmiczna technologia i na pewno nie robią swoich ledow itd. Większość latarek na rynku to ledy od cree, nichia, luminus czy osram. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 9452130 napisał:

forum o latarkach

Aż mi się przypomniało 😂

Cytat

Najśmieszniejsze jest to, że każda, absolutnie każda rzecz, ma gdzieś jakieś forum zrzeszające hobbystów. Szukałem kiedyś latarki. Tzw. czołówki. Na jeden wyjazd z namiotem na 3 dni. Konkretnie to googlałem gdzie jest jakaś marketowa promocja, żeby zamiast 23zł zapłacić coś bliżej 10. Okazuje się, że latarki mają forum. Na forum dowiedziałem się, że najtańsza latarka która świeci, kosztuje 200zł. Ale to i tak badziew, bo w razie jakbym wpadł do jaskini i czekał dwa tygodnie na pomoc, to wodę mogę lizać ze ścian, ale latarka zgaśnie mi po 7 dniach nieustannego świecenia. A to przecież absolutnie nieakceptowalne. Tańsze w ogóle nie wchodzą w grę, bo przecież przy 100 lumenach zgubię się w ciemności. Będę widział tylko na 5 metrów zamiast na kilometr. Na dodatek nie da się tańszych w ogóle używać, bo kąt świecenia w każdym egzemplarzu różni się o parę stopni, czyli to musi być badziew. Całkowicie dyskwalifikujący jest fakt że raz w roku będę musiał zmienić baterię, a w wypadku gdybym wpadł do oceanu to przeciekają po godzinie. Mieli też dział DYI w którym pokazywali np jak użyć sprzętu pomiarowego za 5tys zł żeby ustalić jak zmienić fabryczny rezystorek coby latarka miała pół lumena więcej. I do tego odpowiedzi na kilkanaście stron z gratulacjami i bluzgami na producenta że sam na to nie wpadł. Latarkę kupiłem w końcu za 9zł w pierwszym lepszym markecie. Nie wpadłem do jaskini ani do oceanu a baterie wymieniłem po roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.