Skocz do zawartości

DetailInk Alkaline Wheel Cleaner, Tenzi Detailer Czysta Felga, ExceDe UWC


rudi0018

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z możliwości skorzystania z 50% rabatu na produkty @DETAILiNK, za co bardzo dziękuję, kupiłem między innymi zasadowy produkt do mycia felg. 😉 

Zestawiłem go z Tenzi Detailer Czysta Felga oraz ExceDe UWC w stężeniach 1:4 i 1:10 😉 
Produkty były aplikowane na daną chwilę tylko na kołpaki Skody Fabi oraz Volkswagena Polo, w późniejszym czasie dojdą alufelgi mojego Accorda i uzupełnię ten test. 
Skoda miała suche kołpaki, brud około 3 tygodniowy, Volkswagen miał delikatnie zmoczone kołpaki po drodze 500m w delikatnej mżawce i mokrej ulicy. 
Produkty leżały około 2-3 minuty po czym zostały spłukane myjką ciśnieniową. 
Test przeprowadzony został wyłącznie bezdotykowo, dla mniej doskonale to pokazuje jak silne są dane produkty. 😉 
Każdy produkt miał po 10 strzałów z atomizera na kołpak. 

Skoda Fabia:
4jzF0mh.jpg
 

DetailInk Alkaline Wheel Cleaner
EIWYMcb.jpg
RfIowvJ.jpg
VojyJuk.jpg

Tenzi Detailer Czysta Felga
oE3o7JT.jpg
fhF7tyE.jpg
zht2HBr.jpg

ExceDe UWC 1:4
Z2AKvv4.jpg
AR6c7Kt.jpg
niXGyJk.jpg

ExceDe UWC 1:10
eQY21CP.jpg
VfIr57P.jpg
ScTsvPt.jpg

Volkswagen Polo:

DetailInk Alkaline Wheel Cleaner
3xL75a2.jpg
oka9sqZ.jpg
kNSXbyr.jpg

Tenzi Detailer Czysta Felga
fA6HptI.jpg
RR6gxZz.jpg
AugA1i8.jpg

ExceDe UWC 1:4
S4CYjIa.jpg
qPJLEYa.jpg
FJEMDME.jpg

ExceDe UWC 1:10
ppHN58H.jpg
qFoAK9B.jpg
Zop07Lv.jpg

 

Wnioski: Co do skuteczności @tenzi oraz @DETAILiNK  wykazały się najwyższą skutecznością, trudno powiedzieć mi, który produkt był delikatnie lepszy, a plus dla Tenzi za cenę. ExceDe w stężeniu 1:4 na Skodzie nie odstawał niemalże wcale, ale jednak na kołpakach Polo musiał uznać wyższość dwóch wyżej wymienionych producentów, nie wiem czy wpływ miały lekko wilgotne felgi, czy po prostu tak wyszło. W ExceDe UWC w stężeniu 1:10 nadaje się wyłącznie do bieżącego mycia felg i to dotykowo. W późniejszym czasie będę chciał zrobić jeszcze test z rozcieńczonym produktem Alkaline Wheel Cleaner i jak wtedy sobie poradzi. Na pewno dojdą jeszcze testy na felgach Accorda, jak wspomniałem wcześniej, jeszcze będę chciał kupić do testów środek od Tenzi En-Jee koncentrat. Warto jeszcze wspomnieć o atomizerze Guala, który jest przy produktach DetailInk, kultura pracy tego atomizera to po prostu sztos, mega przyjemnie i płynnie się nim pracuje, tak po prostu. 😉 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak obiecałem wcześniej przyszedł czas testów tych produktów na felgach mojego Accorda.

DetailInk Alkaline Wheel Cleaner
bmt3Uus.jpg
7NTE0wF.jpg
aMtwAPO.jpg

Tenzi Detailer Czysta Felga
1OHgvYm.jpg
Uga5qgf.jpg
zRQXdZn.jpg

ExceDe UWC 1:4
h3Bm5Qs.jpg
bH2Xnhf.jpg
6cjz5Xb.jpg

Tenzi Detailer Czysta Felga 1:4 (lewa strona) / DetailInk Alkaline Wheel Cleaner 1:4 (prawa strona)
8JGgCli.jpg
mlxgMXJ.jpg

Tenzi Detailer Czysta Felga 1:4
LjNO4Uy.jpg

DetailInk Alkaline Wheel Cleaner 1:4
tdE4wr0.jpg

Wnioski: Jak widać na zdjęciach ani produktu od @tenzi, ani od @DETAILiNK, nie ma konieczności stosowania w koncentracie, ponieważ przy rozcieńczeniu w proporcjach 1:4 radzą sobie tak samo dobrze. Felgi były bardzo brudne, a produkty poradziły sobie bezdotykowo idealnie. Produkt od ExCede w stężeniu 1:4 wypadł na ich tle gorzej, co widać na płatku kosmetycznym. 😉

  • Lubię to 2
  • Dziękuję 1
  • Super 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.