Skocz do zawartości

Polerka aku do 2000zł.


mmaciekdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! pytanie czy zdziałam coś tym urządzeniem, czy ma jakikolwiek sens zakup? chodzi mi o polerkę akumulatorową PROXON WP/A. 

wiadomo ze do korekty to raczej się nie nada, ale do clinera np, wiem ze potrwa to i tak dlugo ze względu na gabaryty ale nie mam możliwości działania w pobliżu gniazdka z prądem. 

Mam dużo gabek padów rozmiar ok 70mm z poprzedniej polerki (YATO), zastanawiam się czy jakoś można by było je zamocować?

może polecacie jakaś inna polerke aku, cena tak ok 1000zł.

prox.png

 

NA Dole dalsza część tematu...

6c86d5eb0933170e91d702808e65b710c9836b96.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o baterie mogę odrazu Dokupić jedna lub dwie koszt 200zl, nie znalazłem na forum żadnych informacji o poletkach akumulatorowych, nie chce rezygnować ze swojej pasji tylko dlatego ze nie mam dostępu do prądu.... na pewno dużo osób mieszkających w mieście ma ten sam problem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proxxon sprawdzi się najlepiej na mniejszych powierzchniach, a idealnie do motocykli, skuterów, dekorów, wnęk i wszędzie tam, gdzie nie dojdzie coś większego. Zabawa małym Proxxonem na całym samochodzie może być trochę karkołomnym przedsięwzięciem, chociażby ze względu na średnicę talerza, aczkolwiek można zainstalować pad 54/70 mm, który ma już większą powierzchnię. Posiadam wersję z kablem i to naprawdę fajna maszynka do operowania w ciasnych miejscach, mocy z pewnością jej nie brakuje. Wersji bezprzewodowej nie miałem okazji testować, więc ciężko się tu wypowiedzieć, jednakże na yt jest porównanie wersji WP/E z WP/A (aku) i okazuje się, że przy docisku trzyma lepiej obroty niż wersja z kablem. Reasumując, świetny patent, tylko wypolerowanie całego samochodu to może być jazda bez trzymanki. Może jakiegoś Fiata 500 dałoby radę na większym padzie, ale sprzęt nie został stworzony do takich ekstremalnych zadań. A z drugiej strony większe polerki akumulatorowe to wydatek trzykrotny w porównaniu do Proxxona. Najlepiej byłoby mieć obie polerki. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź! z Proxxona raczej zrezygnuje postanowiłem zainwestować troszkę więcej pieniążków i szukam czegoś na akumulator do ok 2000zł. Tak jak pisałem wcześniej nie mam możliwości kupna polerki na kabel, a chociażby miałbym ładować baterie 10 razy w ciągu doby aby wypracować pastę chociażby manzerna 3in1 na połowie samochodu to zdecydowałem się na aku polerke. Zastanawiam się nad FLEXEM PXE 80 chociaż boję się że jest troszkę za mała gabarytowo, ale z drugiej strony myślę że do nauki na małych elementach będzie w sam raz. Oglądałem również polerkę MILWAUKEE POLERKA AKUMULATOROWA M18 FAP180 180MM, lecz boję się że mogę zrobić krzywdę lakierowi dużą rotacją. macie może jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w bloku i masz tylko podziemne miejsce w hali garażowej ? 
Mam ten sam problem z brakiem prądu i jedyne sensowne rozwiązanie jakie widzę to agregat prądotworczy, który pociągnie normalna maszynę na prąd przy okazji będziesz mógł odkurzyć auto i jak trzeba będzie to i lampe podepniesz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, 397 napisał:

Mieszkasz w bloku i masz tylko podziemne miejsce w hali garażowej ? 
Mam ten sam problem z brakiem prądu i jedyne sensowne rozwiązanie jakie widzę to agregat prądotworczy, który pociągnie normalna maszynę na prąd przy okazji będziesz mógł odkurzyć auto i jak trzeba będzie to i lampe podepniesz sobie.

Agregat prądotwórczy w podziemnym garażu to nie jest dobry pomysł...

W dniu 24.11.2019 o 11:09, mmaciekdd napisał:

Jeśli chodzi o baterie mogę odrazu Dokupić jedna lub dwie koszt 200zl, nie znalazłem na forum żadnych informacji o poletkach akumulatorowych, nie chce rezygnować ze swojej pasji tylko dlatego ze nie mam dostępu do prądu.... na pewno dużo osób mieszkających w mieście ma ten sam problem... 

Pracowałem Flexem na baterie, dla mnie rewelacja. Tylko teraz pytanie czy jesteś świadomy czasu przeprowadzenia korekty padem 80mm. Najlepiej jakbyś miał coś po 130 i 80mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to się martwię ze ten flex będzie za mały.... ogólnie to mam bardzo dużo padów 75,80mm bo mam jak narazie maszynę YATO ale to nieporozumienie jeśli chodzi o prace na samochodzie. Nie mam podziemnego garażu, może jakoś złe to ująłem, ogólnie za Ok rok dwa będę miał garaż z prawdziwego zdążenia ale jak narazie nie mam niestety jak podłączyć się do kabla. Korekt żadnych nie będę robił chodzi mi o naukę bo jak już będę miał ten garaż to kupię jakaś konkretna  maszynę ale do tego czasu muszę mieć coś na aku. Ten flex jest aż tak mały? Wydaje mi się ze padem 80mm jeszcze przy DA coś tam powolutku zrobię chociażby nałożę jakiś cliner lub coś wymagającego mniej pracy bo jak narazie wszystko robię ręcznie i prawdę mówiąc bardzo dobre kosmetyki nie dają już żadnego efektu a napracować się trzeba i to bardzo. A co sądzicie o tej melwauke? Mogę ja dostać za 1600zl tzn cały zestaw z bateriami tylko jakiś tam gdy trzymałem ja dzisiaj w sklepie wydawała mi się duża i nieporęczna 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieee, to nie przejdzie, musi być akumulatorowa i koniec. Chyba zdecydowałem się na flexa PXE 80 😉 zobaczymy może niedługo jak złapie bakcyla wskoczy również jakiś większy flex. Na razie mi ten wystarczy, niestety w moim mieście nie ma w żadnym sklepie tej maszynki będę zamawiał prawdopodobnie przez internet z któregoś ze sklepów, chyba w trzech jedynie go znalazłem najbardziej mi zależy aby dotarła do mnie nienaruszona a wiadomo jak to z kurortami jest ;/ który sklep polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@mmaciekdd Możesz jeszcze rozważyć zakup tzw zasilacza awaryjnego (coś a'la UPS) - np sinusPRO-800E 12V + akumulator 12V 100Ah - akumulator można wielokrotnie ładować, a taki o pojemności 100Ah powinien starczyć na ciągłą pracę maszyną - w zależności od jej mocy - od 1 do ponad 4h.


Sam nad czymś takim się zastanawiam / też szukam polerki akumulatorowej 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup dokonany, pewnie znając życie po pierwszym użyciu będę ja przeklinał ale jest, i to w dość dobrej cenie bo zestawik z 2 bateriami ładowarka wyszedł tyle ile kosztuje na Allegro sam korpus. Niestety żadnych opinii nie znalazłem na temat tej polerki .... 

E9E8D51E-D3F7-4106-8F20-B4F6041CC063.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie testowałem sobie na jakimś tam starym błotniku samochodowym to jestem bardzo miłe zaskoczony bo nie byłem w stanie jej rozładować. W razie czego lądowanie całej bateri trwa Ok 60min a mam dwie tak wiec może tak złe nie będzie 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do wyboru jeszcze maszynę Flex AKU PE 150 18.0-EC. gabarytowo identyczna lecz ta wyszła mnie dwa razy taniej, mam nadzieje ze nie będę żałować decyzji zawsze marzyłem o rotacji flexa ale to jak już będę miał dostęp do prądu wezmę normalna 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.