Skocz do zawartości

Alcantara - czyszczenie, pranie


xadamx

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi. Czy alcantarę można prać ekstrakcyjnie tymi samymi środkami co zwykłą tapicerkę, a następnie zabezpieczyć hydrofobowo (mam akurat produkt Tenzi Prot Nano - @tenzi) ? Wiem, że Colourlock ma taki zestaw ale jeżeli nie ma przeciwwskazań do tego to oszczędziłbym sobie wydatków. Doda, że alcantara jest w dobrym stanie - po prostu chcę ją przeprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeśli alcantara nie jest bardzo brudna i wymaga tylko odświeżenia to stosuje np. Kenotek textile cleaner stężenie 1:10 i przecieram na zasadzie bonetowania, albo pianowniczka i szczoteczka. 

Jeśli zabrudzenia są mocniejsze to piore tak jak zwykła tapicerkę czyli prespray i odkurzacz. Staram sie tylko ostrożniej opryskiwać żeby nie przemoczyć i nie używam ciepłej wody. Oczywiście parownica też odpada a czasem ja stosuje przy mocno zabrudzonych "zwykłych" tapicerkach. 

Jako zabezpieczenie stosowałam ostatnio sonaxa do impregnacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
W dniu 15.11.2019 o 18:12, Bare Shine napisał:

Na detailing show rozmawialem z panem od colourlock i alcantare mozna prac normalnie jak material, tylko zapomnialem co mialo byc uzyte jako pre spray. 

@Colourlock doradzicie? 🙂

Jako pre spray można użyć środka do czyszczenia Alcantary: https://sklep.colourlock.pl/srodek-do-czyszczenia-alcantary.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Alcantarę można prać tak jak inne materiały. Można zrobić to środkiem w sprayu, a odkurzaczem tylko wypłukać. Nadawać się będą wszystkie środki do tekstyliów, czyli np. Tenzi Textil Wash (jeśli rzeczywiście tapicerka nie jest mocno brudna), albo Tenzi APC In, jeśli jest brudna, albo roztworem z Tenzi Proszek do prania EX, jeśli to czyszczenie tornadorem.

Metoda jest następująca: spryskujemy tapicerkę preparatem pozostawiając sitko spieniające, pozwalamy mu chwilę popracować, by zmiękczyć brud, przeszorowujemy miękką szczoteczką (jak do skóry), a następnie płuczemy odkurzaczem w czystą wodą. I to ostatnie warto zrobić kilka razy, dokładnie. Od jakości płukania zależy potem szybkość brudzenia się. Potem, po dokładnym wysuszeniu można zabezpieczyć całość Tenzi Textil Prot, o którym piszesz.  

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Koledzy co byście polecili do odświeżenia alcantary? Nie chodzi mi o czyszczenie szczura, tylko powiedzmy raz na pół roku/rok zrobić jakieś gruntowniejsze czyszczenie i zabezpieczenie.

Do tej pory używałem zestawu od Colourlock do czyszczenia i impregnacji, ale może ktoś poleci coś innego?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.