Skocz do zawartości

Kärcher SE 4001


Kamilos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, powoli kompletuję sprzęt i chemię do rozpoczęcia dzialanosci, związanej z detailingiem, od dłuższego czasu robię one step handlarzom, jednak każdy się rozwija i nawiązałem współpracę z ASO jednej z marek samochodowych. Do tego jest mi potrzebny odkurzacz piorący, który będzie mógł być wykorzystywany również do pracy na sucho. Na początek nie chce nadmiernie inwestować, na odkurzacz mam budżet do 1000zl. Moje pytanie do was jest następujące, czy ktoś kiedykolwiek miał do czynienia z tytułowym kärcherem se 4001? Jakieś opinie, a może ktoś poleci coś lepszego spełniającego moje wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daje na sucho, daje na mokro

Jest na YT fajny kanał o czyszczeniu aut (nie detailingu, chyba że mówimy o samym wnętrzu) - Autoshine Cars. Gość przez długi czas używał tylko Georga i do odkurzania i do prania i bardzo sobie chwalił.

Sam zastanawiam się między Georgem, a 5.100.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MMCzysci napisał:

Daje na sucho, daje na mokro emoji6.png

Jest na YT fajny kanał o czyszczeniu aut (nie detailingu, chyba że mówimy o samym wnętrzu) - Autoshine Cars. Gość przez długi czas używał tylko Georga i do odkurzania i do prania i bardzo sobie chwalił.

Sam zastanawiam się między Georgem, a 5.100.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie mój dobry ziomal ma taki sam problem - który z tych dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy, a właściwie dwa auta do ogarnięcia (bus od wielkiego dzwonu) + rodzina, znajomi, wiadomo. Planuję w wakacje zacząć działalność w branży, ale wiadomo, jak z klientami jest - są dwa uda: albo się uda albo się nie uda trochę smuteczek, jak wydam tyle kasy i nie będzie zainteresowania, na mnie jednego taki sprzęt to rozrzutnosc

 

George to bardzo dobra i sprawdzona konstrukcja, ponoć nie ma problemu z serwisem. 5.100 jest jednak tańszy, a przecież trzeba kupić jeszcze chemię, opryskiwacz... Szkopuł - czytałem, że zbiornik na wodę jest mały, a wpływa to nie tylko na wydajność pracy, ale i na żywotność urządzenia.

 

Jeżeli więc różnica w komforcie użytkowania byłaby duża, wolę kilka stów dopłacić. Wypowiadał się ktoś, kto stosuje Kärchera do pracy i jest zadowolony. Ciągle zbieram opinie i rozkmimiam.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, david2888 napisał:

Tylko Georg 

Mówisz ? Nie ma problemu kupuje raz woli dołożyć. Ja z Georg nikogo nie znam wiec trudno mi coś podpowiedzieć.

Georg'e sprawia wrażenie solidniejszego, te tańsze Kercher'y szału nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z innego tematu:

"Generalnie, w tej cenie nie jest to zły sprzęt, ale ma pewną wadę. Ma mały zbiornik na brudną wodę, odległość od lustra brudnej wody i filtra jest mała. Potrafi zaciągnąć wodę (wtedy dosłownie "dymi" para wodna :), co znacząca skraca jego żywotność. Do prania dywanu kilka razy w roku w domu ok, do pracy nie bardzo."

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca przepralem tym wlasnie odkurzaczem ponad 30 samochodow, kilka kanap i pare foteli biurowych. I nic kompletnie nic takiego nie zauwazylem. W wiaderku na czysta wode jest oznaczenie dokad powinna max siegac woda i widocznie ktos tego nie przestrzegal. Poza tym jaka ta osoba miala temperature wody ja az tak masakrycznie parowalo 🙂 woda w odkurzaczu nie powinna byc wrzaca. 

Fakt, jest to budzetowy model mimo to nadaje sie nawet do profesjonalnego uzytku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie jesteś zadowolony? Warto Twoim zdaniem wyłożyć 700 zł więcej na Georga? Jak wygląda w tym Karcherze kwestia odkurzania na sucho? Dobrze ciągnie brud?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MMCzysci napisał:

Do zarobkowego użytku ponoć jest za słaby - zainwestuj w 5.100

Parametry 4100 i 5100 są identyczne i różnią się one tylko konstrukcyjnie czyli filtr , zintegrowany wężyk i 2 pojemniki w 5100 . Ja kupiłbym jednak georga 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolony. Jedyny minus jaki widze w nim to papierowy filtr, troche dziwne w odkurzaczu na mokro ale jezeli pamieta sie o tym, aby wyjmowac go i suszyc po kazdym praniu tapicerki to nie ma tragedii. Sam filtr uzywam do dzisiaj ten pierwszy zalaczony do odkurzacza. Dzisiaj wlasmie nowy zamowilem profilaktycznie. 

Odkurzanie na sucho bardzo dobre. Swietnie ciagnie syf a jak sie go kupi w poszerzonym pakiecie masz praktycznie odpowiednie ssawki do kazdej szczeliny. Worki sa bardzo pojemne. Zasysanie na sucho i mokro na wysokim poziomie. 

Nie jestem w stanie powiedziec czy warto doplacac do georga bo nigsy nie pracowalem tym odkurzaczem. Tez sie sugerowalen glownie cena przy zakupie bo mialem bardzo okrojony budzet, ale jezeli mialbym teraz jeszcze raz kupowac na pewno bralbym se 5.100. 

Pracuje nim na hali jak i na nierownym podworku. Kolka sie nie wyrabiaja i jezdza jak pierwszego dnia. Wykonanie solidne

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.