Skocz do zawartości

Osad w porach deski rozdzielczej


mmaciekdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z doczyszczaniem deski tzn kokpitu w samochodzie audi a4b6. Jest to można powiedzieć miękki winyl, w porach plastiku po stosowaniu wielu apc, clinerow zostaje wciąż dziwny osad. Żaden dressing tego nie zakrywa, najlepiej pb natural look ale i tak po dwóch dniach wszystko wychodzi. Najlepsze efekty przynosił apc megsa ten w butelce Ok 700 ml którego nie rozcieńczalem. Chyba jest to zwykły cliner, do użycia jako tako mocnego apc który trzeba wymywac woda nie mam zbytnio warunków. Przemywalem wiele razy powierzchnie deski vash mistem z softa99 lecz po użyciu do tego celu całej butelki ślady po czymś tłustym na kokpicie ledwie się zmniejszyły. W niedługim czasie korzystałem z wielu środków do czyszczenia boje się ze ma to jakiś wpływ na plastik dlatego proszę o pomoc czyn to zmyć. Jeśli chodzi o apc z którego korzystałem jedyna opcja dlaczego nie działa jest to ze zbyt szybko zbieram, wycieram mikrofibra, ale boje się ze piana która pędzelkiem można powiedzieć odrazu po aplikacji zaschnie a jest to najbardziej widoczna cześć kokpitu samochodu. 

A8DECE68-B1DE-43F1-8D7B-8D1FCABBF439.jpeg

76C35DDF-C1AB-4B34-8D52-47D1387D9128.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób odpowiedni roztwór APC z ciepłą wodą w butelce z dobrym sprayerem (przy "szczurach" lepiej mi się sprawdza oprysk powierzchni, niż praca pianowniczką), jakieś wiaderko z wodą, miękka szczoteczka zamiast pędzelka (wg mnie lepiej doczyszcza się strukturalną powierzchnię, niż pędzelkiem), dwie MF (jedna do wody, do przecierania powierzchni po czyszczeniu APC; druga do przetarcia do sucha) i walcz. Nikt nie doradzi Ci chyba nic innego...

8 godzin temu, mmaciekdd napisał:

do użycia jako tako mocnego apc który trzeba wymywac woda nie mam zbytnio warunków.

A jakie potrzebne są warunki..? Pracujesz we wnętrzu samochodu, więc możesz pracować nawet na parkingu przed blokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o ten ślad przy napisie AIRBAG. Jak dla mnie jeśli już podejmowałeś kilka/kilkanaście prób umycia to nawet słabe APC lub szybko zebrane boy to zmyło.

Ja bym się zastanowił czy to nie jest jakieś uszkodzenie, wystarczy że ktoś kiedy przetarł deskę jakiś rozpuszczalnikiem czy innym cudem i ślad zostanie na zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten ślad  to osad który z wymywam z porów zawsze dobę po użyciu czegoś jakaś ilość tłustego płynu jest tam gdzie kończyłem docieranie apc. Tylko ze to jest i jest a z porów kokpitu nie dam rady tego wymyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ten obszar który jest poziomo widac ze się różni odcień, a tak naprawdę w tych miejscach rowki w desce są albo bardzo płytkie albo całkowicie zakryte tym czymś czego nie dam rady zmyć. Zaraz jadę do sklepu kupię jeszcze raz jakieś apc nowe pędzelki szczotki i w wolnej chwili będę próbował się tego pozbyć, chociaż szczerze powiem ze wątpię ze mi się uda skoro nic do tej pory tego nie ruszało.....

Deska jest bez żadnej ryski, jedynie przy samej szybie zrobiłem jedna rysek podczas szorowania twarda szczoteczka wraz z apc... nie widac tego na szczęście zbyt bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być odwrotnie. Tam gdzie jest umyte, wilgoś maskuje uszkodzenia przez dobę. Potem dosycha i wygląda dalej tak samo. Jak nie ruszysz tego APC to nie bardzo mam pomysł i doświadczenie. Pewnie bym to próbował maskować perlem lub którymś dresingo-czernidłem. To może z czasem wybarwi te uszkodzenia i będzie całkiem trwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.