Skocz do zawartości

Folia na przednie LED-y


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Zastanawiam się nad aplikacją folii samoregenrującej się do mojego Golfa MK7,5 na przednie światła. Auto mam od nowości, póki co przejechane 10k i już kilka drobnych odprysków zebrałem na froncie, równiez na Ledach. Myślę, że to ostatni moment aby zainstalować taką folię. Myślicie, że warto zapłacić za takie coś około 4 stów? Ciekawe robią teraz te folie np.  Avery SPF albo LLumar PPF. Chociaż nie ukrywam, że jestem też trochę podejrzliwy na ile to się sprawdza a ile w tym marketingu... Jakie jest wasze zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ichris warto ja mam avery spf (też ledy seat ateca) i jest super brak śladów po kamieniach itp. samoregeneracja działa bardzo dobrze w temperaturze pokojowej. Mam zrobiony cały front jako pokazowy dla klientów i rysowałem kluczykiem, wkrętem itp. Natomiast llumar jest grubszy i wymaga wyższych temperatur do regeneracji. Generalnie  polecam dobrze zainwestowane pieniądze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupujesz na m2 rolki maja 1.51 m (AVERY) szerokości. Llumar ma tą przewagę że mozesz kupić  z rolki o szer 60 cm wyjdzie taniej i mniej odpadu. Ewentualnie jak poszukasz możesz zamówić gotowe formatki wycięte do twoich lamp itp. Zapytaj w Datexa oni mają xpela, avery. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 00:19, looki12 napisał:

@ichris warto ja mam avery spf (też ledy seat ateca) i jest super brak śladów po kamieniach itp. samoregeneracja działa bardzo dobrze w temperaturze pokojowej. Mam zrobiony cały front jako pokazowy dla klientów i rysowałem kluczykiem, wkrętem itp. Natomiast llumar jest grubszy i wymaga wyższych temperatur do regeneracji. Generalnie  polecam dobrze zainwestowane pieniądze. 

Dzięki za info. W Krakowie znalazłem punkt gdzie montują Avery na LEDy za 299zł netto. Myślisz, że trzeba będzie demontować reflektory, żeby założyć taką folię w Golfie MK7,5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, looki12 napisał:

@ichris nie trzeba 😉 montaż bezinwazyjny 🙂

Dopytałem i rzeczywiście potwierdzili, że bezinwazyjny montaż 🙂 Niestety trzeba zostawić auto na 3h bo nie wypuszczają auta póki folia nie wyschnie jako tako. Umówiłem się na jutro. Jak mi się spodoba to może pierdyknę bikini następnym razem 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, magal napisał:

Panowie,

A nie wiecie gdzie mógłbym kupić już gotowe wycięte folie na reflektory do golfa 7,5 ?

Autonablask ma xpela o ile dobrze pamiętam. Ale uwierz mi nie potrzebujesz formatki to lamp 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, magal napisał:

Panowie,

A nie wiecie gdzie mógłbym kupić już gotowe wycięte folie na reflektory do golfa 7,5 ?

Napisz do lluamra na facebooku- mozesz kupić tam juz wykrojone, napisz do aqua cosmetics, też mają swoją folie i mają wykrojnik, mozesz napisac też do steka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja najlepsza jest zdarcie wszystkiego by było równo. Ale przejdzie też bez usuwania byle by tylko nie przesadzić z roztworem do instalacji. Bo jak odparuje woda na dołku żeby nie został biały ślad po płynie/szamponie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 @Gardor Roztwor do instalacji, prosze Cie, woda destylowana w zupelnosci wystarczy. Te zele do folii to sciema, taki balagan po nich zostaje, ze hej... 

Kup folie chinska za 18zl na allegro i sam sobie naklej. Prostsze niz woskowanie auta...i jak kupisz metr to bedziesz mial 10 prob 🙂 yt kanal wrapster i ogien

300zl za lampy, hehehe.  30min roboty i od razu mozesz jechac... no ale coz, jak powiedziec to klientowi, ze to taki drogie :):):) 

  • Haha 2
  • Nie lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście Twój komentarz przestał być powazny w momencie polecania chińskiej folii 😉

Za dużo już przerobiłem folii ( nie tylko ppf) by potraktować twój komentarz poważnie. Posmialismy się a teraz wróćmy do tematu 😁

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomas22 Tez sie posmialismy... mysle, ze mylisz folie ochronne od do zmiany kolorow, jezeli chodzi o chinskie folie. Do zmiany kolorow sa rzeczywiście beznadziejne, ale te do ochronny sa w porzadku. Wytrzymuja podobnie, a po wrzuceniu powłoki, glissa, i do tego softa, jest identycznie. Nic sie z tym nie dzieje. Masz cene 18zl za 1.5m versus 350zl. Prawie 20 razy drozsza i mylisz, ze jest 20 krotnie lepsza?? 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazda zolknie, dlatego dajesz powloke, glissa i jeszcze wosk do powloki. A po 2 latach jedziesz polerka z pasta gyona i od początku...

Pamiętaj, ze studio nie ma czasu sie bawic w reklamacje to daja 3m albo llumar... tyle, ze maja znizki, bo kupuja hektolitry...a samemu wydac 400zl za metr to samobójstwo

 

  • Nie lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aabbcc123 napisał:

Kazda zolknie, dlatego dajesz powloke, glissa i jeszcze wosk do powloki. A po 2 latach jedziesz polerka z pasta gyona i od początku...

Pamiętaj, ze studio nie ma czasu sie bawic w reklamacje to daja 3m albo llumar... tyle, ze maja znizki, bo kupuja hektolitry...a samemu wydac 400zl za metr to samobójstwo

 

Jakie 400, kupujesz za 350zł za metr kwadrat plus zniżka na studia od wejscia a nie za hektolitry 15-20% to se mozesz policzyc, a nie którzy producenci to aż sie proszą żebys brał od nich.
Jak kupujesz więcej to zniżki zapewne są lepsze. 
W pizdeczce mam ile się bierze za folie, ja liczę cenę za folie x2.5 bo mieszkam w małym regionie i hejka ma być zrobione dobrze a nie łapu capu, własna firma to inne przeświadczenie życia 🙂
Dla siebie jak kupuje powlokę czy wosk to kupuje też dobry za 200 a nie ten za 20 bo se zrobie pare razy 🙂
Przerabiałem kilka znanych marek kilka chinoli, doskonale wiemy ze praktycznie kazda folia przylatuje od skośnookich, ale jak to skośno ocy mogą zrobić dobrze a.
Nie wiem jak tam polerujesz te chińskie folie jak u mnie zżółkła po pół roku tak ze ani gejon ani pasta cuttingowa nie pomagałą niestety. Dodatkowo dobra folia firmowa jest praktycznie nie widoczna przez brak morki, komfort pracy jest o wiele lepszy a jej cięcie też jest prostsze, a te bardzo dobre maja już zaaplikowaną na sobie powłokę hydrofoboową przez co skracam swoją prace , a jak wiemy czas to pininadz 🙂,

Nakładasz raz i nie robisz reklamacji bo szkoda na to czasu lepiej zrobić raz i porzadnie i zgarnąć za to od razu dobry kwit niż zrobić raz za pół ceny i potem 5 razy poprawiać dostając jakieś grosze i słabą renome.

19 godzin temu, Gardor napisał:

@Tomas22 wypolerować maszynowo? Czy zedrzeć papierem ściernym warstwę i wypolerować i nakleić?  Wolał bym pierwsza wersje ponieważ szkoda tej warstwy ochronnej a wypiaskowanie nie jest straszne. 

Najlepiej by było zedrzeć na równo, ale dobry ppfik troche zamaskuje te odpryski
Ja lubie przy okazji bardzo kleić na roztwór do aplikacji od Aqua ppf bardzo fajny poślizg jednocześnie ładnie i łatwo odparowuje, fajny jest też no.2 który usuwa nadrmar wody np na rogach jak nie chce nam sie zbyt napieta folia podkleic 🙂
Aplikowałem na żele i też mi się nie podobało jakieś to dzikie, ale pomiedzy płynem do instalacji np ten aqua a zwykła woda z johnsonem dla mnie jest mega różnica, a cena koncentratu płynu za 5l 99zł w detalu nie jest zabójczy
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki z Wrap Collabo w Krakowie zamontowali mi folię Avery na przednie LED-y, zapłaciłem 350zł. Jestem bardzo zodowolony z tego jak to wyszło. Żałuje, ze zrobiłem to dopiero po roku od zakupu auta a nie od razu. Nie wierzę natomiast w folię za kilkanaście zł... Zależało mi na folii, która będzie się reregenrować pod wpływem ciepła a nie takiej, która za chwilę będzie cała porysowana. Mój Golf MK7,5 to żadne cudo ale LEDy ma fajne i chciałem je zabezpieczyć. Ogólnie przednie lampy to takie "oczy" auta, po których najszybciej wiadać jego "zmęczenie". Myślę, że dzięki tej folii samochód dłużej zachowa "świeży" wygląd 🙂 No i uniknę kolejnych odprysków na reflektorach, bo kilka razy kamieniami już niestety oberwały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Podepnę się” ze swoim pytaniem żeby nie zakładać nowego tematu.

Chcę okleić przednie reflektory, ale zależy mi na efekcie „smoked”. Na ten moment waham się pomiędzy folią STEK Dynoshade, a Oracalem. Różnica w cenie jest spora, także pytanie czy warto wybrać Steka? A może macie jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.