Skocz do zawartości

Folia na przednie LED-y


ichris

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.11.2019 o 17:33, Sanchez77 napisał:

„Podepnę się” ze swoim pytaniem żeby nie zakładać nowego tematu.

Chcę okleić przednie reflektory, ale zależy mi na efekcie „smoked”. Na ten moment waham się pomiędzy folią STEK Dynoshade, a Oracalem. Różnica w cenie jest spora, także pytanie czy warto wybrać Steka? A może macie jakieś inne sugestie?

 

 

We Wrap Collabo robią taką usługę Stek Dyno Shade. Efekt spoko ale są dwie kwestie... Jak normalnie światła nie są jakieś super mocne to poza miastem może być naprawdę słabo z oświetleniem drogi. Druga to taka, że to już jest jawna ingerencja w element homologowany - gdyby doszło do wypadku to może być problem z ubezpieczycielem. Chociaż tutaj na siłę to pewnie nawet przezroczysta folia może być "problematyczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ichris No właśnie zastanawia mnie też aspekt praktyczny. Rozmawiałem na targach z przedstawicielem ze STEKO i stwierdził, że folia posiada homologację i przepuszcza 100% świtała. Wychodziłem z założenia, że stąd może wynikać wysoka cena folii. W sklepach internetowych nie ma żadnej wzmianki na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że przyciemniana przepuszcza 100% światła... Myślę, że nawet przezroczysta Avery SPF w jakimś stopniu ograniczana przepuszczanie. Pewnie mniej niż 1% ale jednak.  Zapewne po jakimś czasie moje zabezpieczone LED-y taką folią będą i tak lepiej świeciły niż "gołe" i wymatowione. Zapytałem podczas montażu chłopaków o tą przyciemnianą i powiedzieli, że montują ale uświadamiają, że w ciemnościach może być słabo. W mieście nie ma różnicy ale wystarczy wyjechać gdzies na obrzeża lub poza miasto i podobno odczuwa się, że jest mniej tego światła. Podobno klienci to potwierdzają. Do mojego Golfa nawet tego nie rozważałem bo chyba i tak by nie pasowało. Tak ich zapytałem z ciekawości. Natomiast przezroczystej folii w ogóle nie widać. Tylko przy krawędziach gdzie były cięte można to zauważyć i o to mi chodziło 🙂  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.