Skocz do zawartości

Konserwacja dachu cabrio


Rekomendowane odpowiedzi

Czy dobrze zrobiłem:

 

- Polo 6n2, tzw. "faldach"

 

SDC10966.jpg?t=1259262450

 

IMG00013-20110401-1444.jpg

 

- użyłem poleconego na innym forum Sonax'a do dachów Cabrio (oczywiście po dokładnym umyciu) i efekt mnie bardzo zadowala - super kropelkowanie i odżywienie kolorytu - jednak czy to dobry środek do tego typu dachu ? (do dziś nie wiem z czego jest zrobiony - jakby 'gumowany')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy buteleczka 4nano wystarczy na dach w mx-5 ? Buteleczka zawiera 100 ml. Jej wydajnosc niby to 50-250 na metr^2 , jak sie ma to w rzeczywistosci ? Jest osoba, ktora za taka usluge tym srodkiem bierze 50 zl , ale sam srodek ( ta buteleczka ) kosztuje 35 wiec sie to kupy nie trzyma, wynikaloby ze zuzywa maks jedna buteleczke, wiec stad pytania czy to wystarcza. Oczywiscie moge kupic dwie , jesli zajdzie potrzeba lub inny srodek. Poprostu zainteresowal mnie filmik jak i wiele innych :

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Mam pytanko czy są środki przyciemniająca/koloryzujące materiałowy dach w cabrio kumpel oddał do czyszczenia i impregnacji i po wyschnięciu dach jest strasznie wypłowiały da się to czymś przyciemnić i zabezpieczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

No właśnie ja też jestem z niego zadowolony jeśli chodzi o listwy, zderzaki itp. Niby w zastosowaniach PERLa wymieniony jest też winyl, więc powinno być ok. Jeśli nikt mnie od tego nie odwiedzie w ciągu najbliższych 3 godzin, to zastosuję i dam znać jak wyszło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Też polece sonaxa do dachów cabrio , czarny kolor odżywiony a kropelkowanie na bdb poziomie. Natomiast odradzam produktu impregnujacego z serii 303 niby cos tam podbił kolor, cos tam podbił kropelkowałnie ale bardzo bardzo leciutko, cena do jakości mnie nie zadowoliła. :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam do zabezpieczenia dach w kolegi bezdaszniku. Jako że sam mam cabrio w którym taki zabieg już wykonywalem przy pomocy sonax Reiniger do umyć i cabrio impregnatu tej samej firmy postawiłem uczyć tego samego preparatu. Tyle że nie mam w tej chwili czystego aplokatora z prawdziwego zdarzenia a tan aplikator sonaxa (czytaj gąbka do naczyń) bardzo mi się kruszył to pomyślałem o zawinieciu go w mikrofibre.

Czym wy nakładacie ten impregnat oraz jakimi metodami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Pogoda deszczowa więc trzeba podjąć się impregnacji dachu. Niecały rok temu impregnowałem dach specyfikiem od SONAX'a. Oczywiście w komplecie kupiłem środek do czyszczenia dachu (też SONAX'a). Wszystko zrobione według instrukcji. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania, jednak działał przez dobre 3 miesiące. Jednak wiadomo, że żadne rozwiązanie nie będzie wieczne i co sprawdzonego byście polecili? Jestem gotów kupić 2 raz SONAX'a.

Co do tego jak to nakładałem to gąbką która jest w zestawie. Kolega ma rację kruszy się ta gąbka, ale przy mniejszym nacisku nie zostawia śladów po sobie na materiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.