Skocz do zawartości

(Nie)Dedykowane QD do powłok ceramicznych - wymiana wiedzy


Bielutomek

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przyczytalem test gościa który zapewniał mnie że moonlight i cancoat to dobre boostery do powłok 😛 czyli ceramika na ceramikę 😳 tanio to chyba nie wychodzi ale po krótkim zastanowieniu przecież na moonlighcie pisze nawet "nakładać można jako samoczynne zabezpieczenie a także na pojazdy zabezpieczone powłoką ceramiczną". I boostują tym quartz shina. Jak ktoś tego nie ma to ok, trudno żeby kupował moonlighta za 2 stówy skoro taniej mu wyjdzie booster/qdeki, ale jeśli ktoś ma to w sumie dlaczegóż nie korzystać z tego co jest tylko ciągle dokupywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karbo napisał:

Oooooo to to! A co odnośnie Elixira, Ech2O, Botox ? Ktoś z Was testował te produkty na powłokach i na mokro? 

Testowane na powłokach w sumie wszystkie 😄 więc tak:

- ech2o+reload+Demi jeden z lepszych nablyszczaczy jakich w życiu używałem. Wciąż lepszy niż 90% qd na rynku. Moje pojazdy to kochają, chociaż wiem że nie którym kompletnie nie siedzi. Samego echo nie używałem jednak uważam to za produkt na tyle wszechstronny qd/rinseless/środek/apc i nie wiadomo co jeszcze 😂 Zawsze jest jakaś chociaż mała buteleczka u mnie.

- botox bardzo dobry qdek ale jak to nazywają "trwałość do bramy, bo potem to już słabo". Zawodnik na szybkie akcje żeby nacieszyć oko po umyciu. Na dłuższą metę raczej nic Ci nie da a jako booster to bym wogole odpuścił temat, napewno nie zatyka i nie ingeruje w powłoki.

-elixir- ja wgl jestem psychofanem elixira pisałem to już niejednokrotnie. Upycham go wszędzie gdzie tylko mogę. Moim zdaniem nie ma nic lepszego do ciemnych lakierów. Sprawdzi się i jako booster, bardzo dobre osuszanie, przyciemnienie i trwałość naprawdę nie najgorsza (nie zapominajmy że to wciąż quick detailer). Będziesz Pan zadowolony 😛 w sumie to nie słyszałem żeby ktoś był rozczarowany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KUBA46 napisał:

@Moniak Lord Masło zapewne chodziło im o top coaty, a nie boostery. Wątpie, aby po każdym myciu ktoś kładł moonlighta.

Top coat to swoją drogą ale właśnie jako boostery też. Po każdym myciu to napewno nie bo było by to totalne marnotrawstwo produktu i pieniędzy. Wiesz, pewnie chodziło o taki niby serwis powłoki. Dokładne oczyszczenie i na to zarzucasz warstwę siuwaksu w formie boostera 😛 (tak go zrozumiałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KUBA46 napisał:

Quick Detail Spray od Shiny Garage. Nie zaburza hydro, ale jak trzeba to boosteruje. Aplikacja prosta i przyjemna podobnie jak cena.

Tak fajny ale moim zdaniem on zaburza hydro ale w drugą stronę, czyli woda zamiast kropelkować zostaje zrzucana lekką tafla ...co uznaję za pozytyw! 

Z tanich a dobrych to polecam Tenzi Detailer Quartz Spray , bo niby podbija kropelki, to jest tani, szybko się aplikuje, nie maże się nawet jak przesadzimy z aplikacją . 

Jest też Tenzi RLS ale jako zwykły QD to go szkoda , bo wytrzymuje więcej niż od mycia do mycia (muszę wrzucić aktualizację do odpowiedniego tematu) i  jednak robi robotę ! Tyle że  to raczej też Top coat . 

 

Tak z innej beczki ma ktoś porównanie  Aqua Coating Booster  i  Ultracoat Scoat v2 ? O Aqua jeszcze coś piszą ale o Ultracoat cichosza . Potrzebuję czegoś taniego i szybkiego do serwisu autek z nałożonymi powłokami ale z Reloadem/cure  się nie lubię 😉  Niby Neoxal Reload ale aplikacja też do mnie nie przemawia ( pipetą na kostkę i nakładanie jak powłoka + docieranie 😏) , ot ma być prosto i w miarę trwale ... i tu by się sprawdził RLS ale RLS tak 2x za krótko jednak siedzi 😉  Można wydać te 140zł na Ultracoata i przetestować ale nie chcę testować na autach znajomych, bo po pierwsze nie będę ich mógł obserwować , a i pytania o to co mnie interesuje osób które nie mają takiego "zacięcia"  jest jak pytaniem mnie o literaturę piękną 😉 Na swoich autach mam powłoki ale jako że zgłosiłem się do testów dość długotrwałych , to nie chcę "wystawić" teraz tych firm .

Ktoś coś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.