Skocz do zawartości

Ocena zestawu, pomoc w kompletowaniu poczatkujacy


Gerry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
prosilbym bardziej doświadczonych kolegów w ocenie i pomocy skompletowana potrzebnych kosmetyków, akcesoriów. Od 1,5 roku jestem posiadaczem Audi A4 B6 1.8T w kolorze LY3C. O samochód zawsze bardzo dbalem, może nie do końca świadomie, ale zawsze wyglada nienagannie. W zeszłym roku zostal na całej karoserii położona nowy klar w zakładzie lakierniczym.Uwazam ze lakier jest w bardzo dobrym stanie i poza mikrorysami ppwstalymi przez błędy w myciu i codziennym użytkowaniu, mam delikatnie zarysowany tylni zderzak. Taka pamiątka z parkingu 🙂 Na ten moment udało mi sie zebrać takie rzeczy

Szampon ADBL Snowball
ADBL Yeti Jelly Bean Aktywna piana
ADBL micro wash do prania MF
Pianownica Epoca 2l
ADBL T&G  Tar Glue Remover
ADBL Vampire Liquid
QD K2 Spectrum
Glinka Medium Dodo Juice 2x55g
APC ADBL
Odtluszczacz IPA
Shiny Garage Pure Paint Cleaner
Meguiar's Deep Crystal Cleaner step 1
Wosk Soft 99 pearl metallic
2 rękawice Monster Shine Wiggle
2 ręczniki Monster Shine fluffy dryer
Monster Shine FAT Orange MF
Monster Shine Big Gold MF
Rowniez kilka sztuk MF wafkowych do szyb i ok 20 MF w mniejszej gramaturze
Aplikatory MS do dressingow, Tri Color Pad, Megsa do wosku, jeden z bawelny, ok 10 pedzelkow różnej średnicy z marketów budowlanych, jeden Worki Stuff 30mm oraz do opon Clean Hands Tire rowniez z WS, szczotke do felg MS deluxe brush. Do polerowania końcówek tlumika mam pastę Autosol oraz Formula 1 scratch out.

Do pielęgnacji wnętrza oraz szyb posiadam
Clean Tech Company Glass Cleaner
ADBL Interior Cleaner
Shiny Garage Apple Dressingow

Jak pewnie zauwazyliscie nie wymienił em żadnego dressingu do opon, gdyż posiadam same tanie i niezadowalajace mnie produkty. Myślałem nad czymś co da efekt satyny.

Przymierzam sie do zakupu polerki Krauss DB 5800S który jest w zestawie z pastami Mazerna  400,2500,3500. Proszę was o pomoc i sugestie w uzupełnieniu zestawu, padow oraz past. Maszyna ma służyć przede wszystkim na prywatne potrzeby, szkolić sie będę na ruszonej czasem Yarisie. Będę wdzięczny za rady, pomoc, słowa krytyki rowniez przyjme na klate.  Jednocześnie proszę o wyrozumiałość. Jestem początkującym adeptem autodetailingu, który chętnie i szybko sie uczy. W wyborze produktów w dużej mierze kierowałem sie czytając forum i to co udało mi sie zebrać to zrobiłem to w niecałe 2 miesiące. Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gerry napisał:

ADBL Yeti Jelly Bean Aktywna piana

Robi tyle co nic niestety. Myślę że jak piana która działa to opcje masz 2 - na bogato Autobrite MAgiFoam i trochę taniej Bilt Hamber AutoFoam. Ta druga świetnie spisuje się też z oprysku.

 

5 minut temu, Gerry napisał:

ADBL T&G  Tar Glue Remover

Będę to do znudzenia powtarzał - Vasco. Chyba nic nie leży i nie działa tak długo. I jest absolutnie bezpieczne. Taki drugi topowy produkt z tej kategorii (prickbort) potrafi np na akrylu szkód narobić

 

6 minut temu, Gerry napisał:

Pianownica Epoca 2l

Miałem, była ok choć sporo ludzi ceni bardziej Axela. pojemność też robi swoje. Epoca ma 2l czyli jakieś 1,7 roztworu. W zimę zaczyna byś to ciut za mało. Dlatego Marolex 3l wydaje mi się lepszym rozwiązaniem

 

8 minut temu, Gerry napisał:

ADBL Vampire Liquid

Weź wersję LIGHT - zdecydowanie dłużej siedzi a moc taka sama

 

9 minut temu, Gerry napisał:

QD K2 Spectrum

Raczej odpuść. Zastanów czego oczekujesz od QD

 

9 minut temu, Gerry napisał:

APC ADBL

Zbyt duszący zapach. Celuj w Koch lub któreś Excedee

 

10 minut temu, Gerry napisał:

Mazerna  400,2500,3500

Są obecnie lepsze pasty. Zerknij na serię 3D. Jest nawet cały wątek o tych pastach.

Co do padów to wszystko też zależy.... od preferencji, od stopnia zniszczenia lakieru. Często jedna kombinacja pasty i pada na jednym lakierze zrobi WOW a na innym prawie nic albo zostawi po sobie syf

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ja ze swojej krótkiej historii na forum do czyszczenia opon mogę polecić ExceDe Tire and Rubber Cleaner, u mnie sprawdził się wyśmienicie w oczyszczeniu dość zmęczonych opon. A na deser, dressing CarPro Perl niby nie używałem jeszcze ale to co Chłopacy pokazują na forum w recenzjach w 100% mnie do niego przekonuje i jest na mojej liście do testów. Pozatym duży zestaw już masz jak na start. Powodzenia.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@StrusSt dzięki bardzo za rady. Pianę wziąłem ta na początek bo nie wiedziałem jak inne bedzie sie nakładać pianownica ręczna. A co do past do zdaje sobie sprawę ze są lepsze pasty, te które wymienilem są w zestawie do maszyny. Oczekuje od past ze pomogą mi usunąć delikatne rysy, ale potrzebował bym rowniez takich do treningu na Yarisie, gdzie plytszych rys jest więcej niż gwiazd na niebie 🙂 co do padow to w internecie jest tego tyle, ze im więcej czytam tym mam większy metlik w głowie. Chodzi mi o takie must have na początek, jak i rowniez pary które będą sie nadawały np do nakładania cleanera. 

@croix  dzięki, ja właśnie sie zastanawiałem czy potrzeba cleanera do opon czy nie wystarczy apc, ale kupie zeby porównać sobie działanie. Pozdrawiam 

A co sadzicie na temat polerki? Czytałem w większości dobre opinie na jej temat i w tym przedziale cenowym będzie to chyba dobry wybór? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby sie wypowiedzieć ktoś na temat wosku, milobyloby gdyby ktoś z własnego doświadczenia mógł zasugerować wosk na lakier LY3C.  Mianowicie planuje kupno na zimę Colli 476. Obecnie posiadam S99 pearl&metallic white. Kupilem go tak trochę w pośpiechu, zamiast sie do informować. Na forum czytałem ze to taki trochę 3in1. Podobno do czerwieni świetny jest DJ Orange Crush, z tym ze ten lakier to taka trochę oszukana czerwień, wchodzącą w bordo 🙂 czy macie jakieś sugestie w uzupełnieniu zestawu w wosk? Chodzi mi o podbicie koloru, fajny efekt mokrego lakieru. Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, menior napisał:

Efekt mokrego lakieru to polecilbym AW Desirable 😉 zrobil na mnie wrazenie od tej strony,jest tez w miare trwaly jak na naturala ale w warunkach zimowych tego typu woski raczej nie poleza zbyt długo 

Na zimę planuje położyć Colli 476, bo na forum jest bardzo polecany 🙂 w piątek nawet udało mi sie nabyć murowany garaż, gdzie są duże możliwości bawienia sie nawet zima 🙂

8 godzin temu, xadamx napisał:

Albo Good Stuff APC (zwłaszcza zapach zielona herbata)

Przydałoby się coś do bieżącego czyszczenia felg, np. Excede Ultimate Wheel Cleaner. 

Następnym razem przetestuje proponowane przez was APC 🙂 nie mam zbyt dużego doświadczenia w pracy z tym specyfikiem wiec nie wiem jak pachną inne, ale odbiegajac od zapachu to ten od ADBL ładnie wyczyscil plastiki w zapuszczonej Yarisie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gerry napisał:

Na zimę planuje położyć Colli 476, bo na forum jest bardzo polecany

 

To nie jest jakoś specjalnie polecany wosk. To jest taki klasyk który chyba każdy musiał choć raz mieć na aucie. Fakt, jest w powiedzmy w pierwszej piątce popularnych u nas wosków w kwestii trwałości. Pod tym kątem to całkiem dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Strus napisał:

 

To nie jest jakoś specjalnie polecany wosk. To jest taki klasyk który chyba każdy musiał choć raz mieć na aucie. Fakt, jest w powiedzmy w pierwszej piątce popularnych u nas wosków w kwestii trwałości. Pod tym kątem to całkiem dobry wybór

Przyznam sie bez bicia, ze pierwszy raz będę kładł wosk na zimę i byl taki temat "Tytani zimy" lub cos w tym stylu i tam byl właśnie jako jeden z kilku 476. Nie bez znaczenia jest tez jego cena, która jest bardzo korzystna 🙂

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 minuty temu, paperson napisał:

Każdy prawdziwy detailier na początku swojej przygody musi zaliczyć ten wosk 😀;-)

albo FK1000p 😉 Osobiście Colliego nie miałem, ale FK to tak przyzwoity, tani i uniwersalny wosk, że nigdy go nie zabraknie w moim arsenale 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gerry napisał:

Następnym razem przetestuje proponowane przez was APC 🙂 nie mam zbyt dużego doświadczenia w pracy z tym specyfikiem wiec nie wiem jak pachną inne, ale odbiegajac od zapachu to ten od ADBL ładnie wyczyscil plastiki w zapuszczonej Yarisie

Ja też mam jednego "śmierducha" z SG. Zrobiłem nim jedno auto w środku. Śmierdzi chemicznie ale dobrze czyści. Zostawiłem go do używania na zewnątrz, a do wnętrza kupiłem z GS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.