Skocz do zawartości

Detailink Show Wax


Strus

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że w sposób nieplanowany stałem się posiadaczem Show Wax to przy okazji wczorajszego testowania Wax Off'ów na koniec na maskę wrzuciłem tenże produkt. Dziękuję @DETAILiNK za podesłanie produktu.

Jak wiecie u mnie działy się cuda z twardymi woskami dlatego od 2 lat z nich nie korzystam. Aczkolwiek zaczynam robić wyjątki 🙂 Dużo tu nie napiszę bo i nie jest to test a jedynie krótka prezentacja.


 

Cytat

 

SHOW WAX wosk samochodowy na bazie wosku montanowego. W szybki i bezproblemowy sposób nada szklistości, przyciemni elementy karoserii oraz zamaskuje drobne rysy. Wosk dedykowany na imprezy motoryzacyjne, zloty lub pokazy. Trwałość wosku: około 3 tygodnie.

Sposób użycia:
-  nanieś niewielką wosku ilość na aplikator gąbkowy lub z mikrofibry
-  aplikuj wosk ruchami krzyżowymi na odpowiednio przygotowaną powierzchnię karoserii
- pozostaw do wyschnięcia minimum dwie minuty

- dotrzyj wosk ręcznikiem z mikrofibry

 

Uwagi:
-  aplikować na chłodne elementy
-  nie używać w słońcu
- przechowywać w suchym i chłodnym miejscu

 

 

 

Jak nazwa i uwaga o 3 tygodniach trwałości wskazują ma to być wosk który robi WOW. Szczerze mówiąc nie przepadam za takimi woskami. Uważam że od WOW na szybko są niektóre QD i QW których aplikacja jest szybsza. Ale przejdźmy do meritum.

Opakowanie 50ml. Zawartość w kolorze zielonym i z mocno chemicznym zapachem. Taka pasta do butów najprościej mówiąc.

IMG_2155.JPG.d21de21249a9d11414a414c65a6c0484.JPG

 

 

Wosk jest twardy. Myślałem że przez to będzie się ciężko aplikował ale aplikacja jest bardzo przyzwoita. Tak wyglądała maska po nałożeniu wosku. Jak widać nie oszczędzałem produktu.

 

IMG_2158.JPG.7672e3bdf75e096540b29f427abe6ac3.JPG

 

Dotarcie po około 2-3 minutach nie sprawiało większych problemów. Oczywiście fibra nie sunęła po nim jak po FK na przykład. Czuć było opór ale zdecydowanie nie uznałbym go za problemowy wosk. Po dotarciu lakier wygląda tak:

IMG_2159.JPG.898a72430a18f50501a8e6407d736e93.JPG

IMG_2160.JPG.9441bb06e2adcad7c2771abf737345f6.JPG

 

Nie zauważyłem przyciemnienia natomiast ewidentnie widoczny jest niezły blask. Nie jest to może taki szklany efekt jak po Wax Goldzie na przykład. Jest taki...hmmm... jakby cieplejszy. Zauważyłem jeszcze że wosk niweluje jakby trochę widoczność waterspotów i delikatnie kryje ryski.

Na poniższym zdjęciu widać delikatną linię odcięcia - po lewej Show Wax, po prawej nic

IMG_2161.JPG.6ba828591cdf3e0a55beee051665c6a4.JPG

 

 

Niestety nie sprawdzę nawet deklarowanej trwałości ponieważ za tydzień lakier trafia pod maszynę. Dam jeszcze znać jak wygląda sprawa z hydro.

 

  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jeśli chodzi o Show Wax nie było mi dane jeszcze sprawdzenie tego "Show Looku" - nie wiem czy się to uda bo jesień idzie.

Ale wosk przemieliłem trochę jeśli chodzi o trwałość na klapie a obecnie jeździ na autku w teście Fusso, zobaczymy ile tam posiedzi.

 

Producent szczerze stwierdza, że wosk wytrzyma może 3 tyg lub kilka myć. Ja przez miesiąc męczyłem klapę różną chemią, twardą wodą, water spotami, deszczem, zostawiałem pianę na wiele godzin zaschniętą, ptasimi odchodami - te i wiele innych akcji - stwierdzam, że wcale nie jest taki słabiutki jak go malują.

Oczywiście to były badania "laboratoryjne" - drogowe mogą to zweryfikować - ale na pewno nie bałbym się pojechać z tym woskiem na mikroproszek a to już coś. Miałem ostatnio inny "show wax" i zjeżdżał od pierwszego mycia pianą neutralną 🙂 Także woski to temat rzeka 😉

 

8 sierpnia, klapę podzieliłem na 4 części bo chyba od pól roku leży już na niej nowa powłoka od @HadwaoNet i jest nie do zabicia chemicznie 😉

Detailink Show Wax, Detailink Body Armor, Detailink Wheel Warrior

Od lewej czysty lakier wymyty Elite Detailer Paint Cleaner z 3 produktami wymienionymi wyżej, Potem AIO Elite Detailer z 3 produktami, powłoka Hadwaonet, Cleaner Duragloss z 3 produktami.

 

 

 

Po miesiącu:

- Show Wax najlepiej trzyma się na cleanerze ale na czystym lub AIO też daje rade

- Body Armor i Wheel Armor najlepiej siedzą na cleanerze

 

#domeldetailinglaboratory #domeltestuje #domeltest #domelowaopona #testybalkonowe #domelowewoski #domelowetesty #domelowelsp

  • Lubię to 1
  • Okay 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
9 minut temu, rygryss napisał:

jest to jakieś odniesienie co do trwałości, ale nic nie zastąpi jazdy w różnych warunkach.

 

Zgadza sie, dlatego zawsze o tym wspominam - “Lab” to jedno, “real” druga sprawa a kazdy z nas jezdzi w innych warunkach wiec jakas srednia mozna wyciagnac.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.