Skocz do zawartości

Problem z szybami czy wycieraczkami?


QuaresmaR7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem.

Panowie taki problem - chyba jest to problem, auto wiadomo myte na bieżąco, wycieraczki gdzieś dopiero od lutego nowiuśkie valeo. A jakoś po użyciu spryskiwaczy czy podczas deszczu ( chociaż podczas deszczu nie jest aż tak źle ) wycieraczki tak jakby marzą? Zostawiają takie ślady jak na filmiku nie pamiętam czy tak od nowości było. Jakieś sugestie? Pióra wyglądają na dobre. Filmik poniżej - UWAGA na uszy 😄

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Valeo do C8 i też szybko zaczęły zostawiać smugi - po około 4 miesiącach. Więc jest duże prawdopodobieństwo, że tu leży przyczyna. Dla równowagi mogę je pochwalić za to, że są ciche.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nowe z lutego.... no jeden przejedzie w 6 miesięcy 6k km, a drugi 60k km, więc liczenie zużycia wycieraczek patrząc tylko na czas od wymiany jest niemiarodajne.

Tez ostatnio zmieniłem Valeo, bo zaczęły podobnie smużyć. Już kupuje te tańsze firsty, ale częściej zmieniam, bo te drogie też potrafią szybko zacząć mazać 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem VFB65 (czyli First) w marcu przy przebiegu 238000, w czerwcu, po przekroczeniu 250000 już były mazy. Trochę się zawiodłem.

 

W smarcie wytrzymały trochę dłużej, ale jakiejś rewalacji nie było, poza tym przez długi czas strasznie skrzypiały.

 

Szukam teraz czegoś innego, najlepiej bezprzegubowego. Próbował ktoś AeroTwin Boscha?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Ja w 2ch 407mkach zakładałem valeo i bardzo długo trzymały w 306stce przegubowe też dość trzymały, a w C5 no nie wiem czy to faktycznie wina wycieraczek już, może kupie jakąś jedną najtańszą i zmienie zobaczymy co będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
3 minuty temu, QuaresmaR7 napisał:

Już nic z tego nie rozumiem 😄 dziś, szyba była brudna, nagrzana psikłem płynem i wszystko ok.. 😅

Został "film" z tlenku ceru. Nie wypracowałeś go odpowiednio a wtedy jest go bardzo trudno usunąć. 
Dziś zostałeś swego rodzaju Alfredem Noblem który przez przypadek odkrył dynamit 😂🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.