Skocz do zawartości

Pytania o Zymola i Swissvaxa - do praktyków


PN

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem tylko dodać że woski Zymol, wydaje mi się że Swissvax również można zdecydowanie aplikować też na lusterka nie lakierowane(czyli plastikowe), jak i inne elementy nadwozia, takie jak zewnętrzne fragmenty gum. Jedyne przeciwskazanie to szyby. Plastiki po zawoskowaniu również nabierają zdrowego, nowego wyglądu. Oczywiście w przeciwieństwie do tanich, sztucznych wosków nie zostawiają białych, trwałych nalotów. Polecam wszystkim spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...
  • Moderator

Chciałbym odgrzać ten temat i prosić o pomoc w wyborze.

Planuję zakup "zestawu całorocznego". Waham się pomiędzy:

1szy

Zymöl Carbon - na lato

Zymöl Titanium - na zimę

Zymöl HD-Cleanse

2gi

SV Onyx - na lato

SV Shield - na zimę

Cleaner Fluid Regular

 

Czy ktoś z forumowiczów używał wyrobów obu firm i ma na ich temat jakieś spostrzeżenia?

 

Ja jestem kompletnie zielony. Dotychczas używałem produktów Megsa i byłem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym odgrzać ten temat i prosić o pomoc w wyborze.

Planuję zakup "zestawu całorocznego". Waham się pomiędzy:

1szy

Zymöl Carbon - na lato

Zymöl Titanium - na zimę

Zymöl HD-Cleanse

2gi

SV Onyx - na lato

SV Shield - na zimę

Cleaner Fluid Regular

 

Czy ktoś z forumowiczów używał wyrobów obu firm i ma na ich temat jakieś spostrzeżenia?

 

Ja jestem kompletnie zielony. Dotychczas używałem produktów Megsa i byłem zachwycony.

 

z jednego jak i drugiego zestawu będziesz zadowolony :good:

 

ja osobiście wybrał bym na lato Carbon a na zimę Shield (choć na lato też jest Ok)

 

ogólnie mówiąc jedna i druga firma to I liga a wybór należy od odczuć osobistych to tak

jak wybór BMW a Audi czy Mercedes :o:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam lakier - czarną perłę (był taki okręt :) )

Z tego co wyczytałem na forum, Carbon i Glasur dają świetne efekty na takim lakierze natomiast Titanium nieco słabiej się prezentuje za to dużo dłużej leży na lakierze (czyli jak znalazł na zimę, kiedy położę wosk pod konec października i do marca nic nie dam rady zrobić).

Dlatego postanowiłem zakupić dwa woski i używać ich zgodnie z porami roku.

 

Co do Glasura to w opisie na CARSPA jest dedykowany "for Porsche", a mojej Hani trochę brakuje do tej marki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lakier - czarną perłę (był taki okręt :) )

Z tego co wyczytałem na forum, Carbon i Glasur dają świetne efekty na takim lakierze natomiast Titanium nieco słabiej się prezentuje za to dużo dłużej leży na lakierze (czyli jak znalazł na zimę, kiedy położę wosk pod konec października i do marca nic nie dam rady zrobić).

Dlatego postanowiłem zakupić dwa woski i używać ich zgodnie z porami roku.

 

Co do Glasura to w opisie na CARSPA jest dedykowany "for Porsche", a mojej Hani trochę brakuje do tej marki...

 

Tym się nie sugeruj, coś muszą wymyśać aby jeden od drugiego się różnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zamiast Carbona weź Glasura.

SV może być.

 

A co sądzicie o Zymöl Ebony? Czy to raczej klasa Carbona?

Z opisu wosku wynika, że jest dedykowany właśnie do czarnych niemetalicznych lakierów - czyli dla mnie.

 

A Glasur jest do lakierów perłowych czy metalicznych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Glasur jest do lakierów perłowych czy metalicznych?

 

Perła, metalik czy xyralic to tylko i wyłącznie ziarno w lakierze bazowym. Każda baza jest przykryta lakierem bezbarwny. Co za tym idzie żaden wosk nie uwidoczni ani nie zakryje tego co jest pod klarem. Resztę się domyśl lub kup wosk specjalnie wyprodukowany do metaliku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Miki, proszę sobie ze mnie jaj nie robić:)

Pytania pewnie dla co bardziej doświadczonych są głupie ale ja się przesiadam z Megsa Gold Carnauba coś tam i temat Zymola jest dla mnie zupełną abstrakcją.

 

Reasumując, mam olać opisy wosków i kupić ten w którym jest najwięcej carnauby, łamane przez to na jaki mnie stać?

 

I cała filozofia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Zymöl Ebony? Czy to raczej klasa Carbona?

 

Różnice są niewielkie... Tak niewielkie, że lepiej wydać więcej, by mieć troszkę lepiej niż zainwestować mniej i wciąż trapić się myślą, że się ma o te troszkę za mało...

 

Moim zdaniem GLASUR to najlepszy wosk ze stajni ZYMOLA - biorąc pod uwagę cena/jakość/efekt/trwałość. Titanium jeszcze jest ok... reszta to typowe konukrsy lub hmmm... dobre woski w wysokiej cenie ;)

 

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja się podkleję. Mam w planach zakupić nowe woski:)

Wstępnie myślę o:

SV =81]GLACIER,

SV =15]SHIELD,

SV =18]CONCORSO,

 

Chcę wosk na lato z kozackim efektem, na zimę dla zabezpieczenia (ładna prezencja wskazana) i coś do białego autka też.

 

Jest sens kupować SV? Czy może lepiej pójść w Zymola? A może pójść tym co Gruby ostatnio napisał i kupić zapas Coli 476 i Megsa 16:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to żeś mi pomógł:)

joke.

 

chciałem wziąć 3, czyli mówisz że Shield wystarczy?

To jak to jest z tymi concorsami, mocno to jest oszukane? A gdzie ta głębia, ten wspaniały wszech opisywany "wetlook"? hehehe :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saintmc, no jak, chcesz dłońmi nakładać wosk z teflonem w lecie? Fuj! Na lato tylko "czysty" wosk czyli concorso, ma ładniejszy kolor, takie waniliowe lody. Niestety wszystkie SV, które wąchałem, pachną tak samo :o nawet nano express pachnie tą samą nutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saintmc, Niestety wszystkie SV, które wąchałem, pachną tak samo :o .

 

Ne wszystkie pachną tak samo tylko podobnie :P ze względu na przewagę cytrusów (mimo podobnego zapachu żaden wosk nie pachnie tak samo)

 

1 grupa zapachowa (onyx, mirage, samurai, viking, scuderia) - owocowo słodkie

2 grupa zapachowa (nitro, glacier, zuffenhausen, blau-weiss, 356, finesse,) - mniej owocowo a bardziej słodko

3 grupa zapachowa (shield, mystery, autobahn, endurance, boat i marine wax) - kwaśne cytrusy

4 grupa zapachowa (concorso, crystal rock) - cytrusowy

5 grupa zapachowa (divine) - słodki

6 grupa zapachowa (wood polish) - orzechowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saintmc, no jak, chcesz dłońmi nakładać wosk z teflonem w lecie? Fuj!

 

chcę kupić 3 woski. shield ma być na zimę albo na tzw "dystans"

 

Na lato Concorso all the way, posiadam i polecam.

właśnie też tak myślę. Zastanawia mnie ten tzw super efekt "wetlook"

 

Jak dla mnie zdecydowanie.

czyli nie ma zauważalnej różnicy po między Shield a concorso?

 

 

A o Galicer nikt nie wspomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.