Skocz do zawartości

Metody odtykania wosków


salvien

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Jakie metody stosujecie przy odtykaniu wosku ? Posiadam w zestawie soft99 Luxury Gloss. Nie zawsze mam czas i muszę posiłkować się myjnią. Czy metodą po nałożeniu wosku będzie odpowiednia ? Piana aktywna, spłukanie, znowu piana i mycie z wiadrem, płukanie wodą ? Przy myciu auta z woskiem raczej nie zaleca się używać mikro proszku więc piana aktywna + oprysk ciepłą wodą to maksimum jakie możemy zrobić ? Jak wygląda używanie bug removerów, deironizerów czy np prickborta na takie powierzchnie ? Jako podbicie QD lepiej sprawdzi się dedykowany Luxury Gloss czy np FW Botox albo GS Show Detailer ? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salvien napisał:

Piana aktywna, spłukanie, znowu piana i mycie z wiadrem, płukanie wodą ?

pocco tyle razy pianować ? kup dobrą pianę i zrób raz Bilt Hamber AutoFoam albo AB Magifoam, 95% pian na rynku robi prawie nic

2 godziny temu, salvien napisał:

Przy myciu auta z woskiem raczej nie zaleca się używać mikro proszku

bo proszek matowi, jest zasadowy, skraca życie wosku, ale nie zabija go od razu. Nawet naturale potrafią przetrwać wiele myć proszkiem, a takie Fusso jeszcze więcej

2 godziny temu, salvien napisał:

Jak wygląda używanie bug removerów,

zależy od firmy, np.

autoland - pomaga ale nadgryza wosk

valet pro - nie zauważyłem by miał negatywny wpływ

2 godziny temu, salvien napisał:

Jako podbicie QD

podbicie czego, wyglądu, trwałości, hydrofobowości

z wyglądem może poprawić przy starych woskach, na świeżych nie koniecznie

trwałość - jak dla mnie częściej ją skraca niż przedłuża

hydro - zależy od produktu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtykanie będzie polegało bardziej na myciu ręcznym, niż na używaniu agresywnej chemii ? Jest to trochę inaczej niż w powłokach ceramicznych ? Na obecną chwilę zrobię korektę 2 etapową, a w następne lato postaram się nałożyć cały zestaw cquart, bo na obecną chwilę środki nie pozwalają 🙂

Offtop. Słyszałem, że carpro perl można używać również do środka na plastiki ? Zastanawia mnie ta kwestia, bo jeśli coś nadaję się do kokpitu i jednocześnie do opon to nie ma właściwości drażniących nasz układ oddechowy ? Mam interior wow oraz madmoseille, ale szukam głębszej czerni.

QD coś bardziej na trwałość, bo idzie zima, a autko będę mógł zrobić dopiero na lato w ceramice. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.