Skocz do zawartości

Świrle po polerce ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie i Panie 😉 

Tematu chyba nikomu nie muszę przedstawiać, nie do końca wiem gdzie leży mój błąd dlaczego po polerce lakier ma idealną tafle, hydrofobowosc, żadnych rysek zarysowań czy hologramów, no ale nie może być tak ładnie .... Jutro zrobię zdjęcie, ale widać je tylko na słoneczku to takie 1000 rys w kształcie kółek, wokół promienia słońca . Polereczka wyglada następująco maszyna której używam to rupes lhr15 , zawsze lecę 3 pastami i 3 gąbkami zaczynam :

I

Niebieska gąbka od rupesa (najtwardsza) oraz Pasta , i tu próbowałem już kilku G3 farecli, niebieski korek z serii big foota, a aktualnie Koch chemię hard cut czerwona 

II

Zielona gąbka od rupesa i tak próbowałem już pasty big foota zielonej tez nic nie dała, teraz próbuje na kochu żółtym 

III

Mięciutka gąbka od rupesa no i antihologram który powinien radzić sobie również ze świrlami

No i na koniec wykończenie politura i wosk, i dalej nie wiem gdzie leży błąd może ostatnią gąbkę zastąpić ciut twardszą? Może pominąć zielona gąbkę i żółtego kocha ? Podpowiedzcie mi w którym momencie powinny zniknąć świrle ? Już po 1 paście i gąbce czy w końcowym etapie polerki ? Może za słabo dogrzewam lakier no ale poza swirlami nie ma nawet hologramów ... pomocy ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mloodyy97 hmm trochę rozmyte chyba to zdjęcie. Ziarno widać, że jest wydobyte, więc lakier nie jest zaorany. A kontrolowałem lakier wymywajac paste jakimś wipeoutem na poszczególnych etapach korekty jak sprawa wygląda? Na pewno bym monitorował po ostatnim etapie korekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam zdjęcie kolejnego statku już jest zdecydowanie lepiej zwiększyłem obroty przy ostatnim padzie i paście ale ideału dalej nie ma ... klienci niby zadowoleni znajomi niby tego nie widza ale mnie to drażni strasznie 😕

C5D64D1C-9D50-41E9-8075-B0F61A92480B.jpeg

8 minut temu, Kostek88 napisał:

Co to za lakier? Ślady jak po za ostrej niebieskiej gąbce rupesa.

Lakier toyota siena , a ten ciemny to golf powiadasz ze niebieska może być za ostra :o? Golf był darty papierem 2500 temu zdecydowałem się na niebieska gąbkę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na rysy przy docieraniu pasty. Opcje są takie, słabej jakości mikrofibra, o szycie które dociskasz do lakieru i ono rysuje, niektóre fibry maja no na rogach takie delikatne podtopienia włókien przez co masz normalnie kawałeczki stopionego plastiku i one są ostre przez co po kilku ruchach może się takie coś pojawiać na lakierze. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie przez to się tak nie robi, żeby widzieć czy przypadkiem już wypolerowany lakier znów nie rysujesz sobie mf docierając pastę ...tzn jak po dotarciu ruchami prostymi spojrzysz i widzisz swirle , to wiesz że musisz jeszcze popracować maszyną , a jak będziesz widział długie, proste ryski, to znak iż robisz sobie kuku mf 😉 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.