Skocz do zawartości

Małymi krokami w stronę profesjonalizmu - podstawowy zestaw - ADBL, a może coś innego?


MMCzysci

Rekomendowane odpowiedzi

CarPro Perl to mój najlepszy zawodnik. W środku ze stężenia zalecanego wg. producenta powstaje ładna satyna. Z kolei na opony korzystam bez rozcieńczania i jest ładny shine, można dopolerować fibrą i wtedy powstaje półmat. Na uszczelki lecę silikonem ShinyGarage, co by mi się drzwi nie przykleiły w zimę 😄 Ale do takich uszczelek, które są np. na zewnątrz i z niczym się nie stykają jak najbardziej Perl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez rozcieńczenia, mówisz? Ja psikam 1:4 i powstaje elegancka satyna (za efektem shinu nie przepadam, zawsze jakiś przesadzony mi wychodzi).

Duża będzie różnica w środku między 1:4 a 1:5?

Oczywiście dziękuję wszystkim za kolejne sugestie.

Wczoraj testowałem Tar Pro i QD1. Oba produkty spoko, ale drugi zasługuje na szczególne uznanie - zapach jest pierwszorzędny, dobrze się nakłada, ładnie błyszczy (póki co samochód stoi w cieniu, więc przekonamy się potem ) i nadaje przyjemną szklistość lakierowi. Ciekawe jak długo będzie się trzymać.

Mam kolejne pytanie: ktoś pisał kiedyś o deironizerach, że mogą powodować korozję, więc lepiej ich nie używać za często? Jak to z tym jest? Co ile mogę sobie spsikać felgi Vampire Light?

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perl we wnętrzu zachowuje się różnie. W focusie 1:5 wychodzi mi trochę błyszcząco. W tym samym stężeniu w lexusie wychodził bardziej mat z lekkim shinem. W audi znowu macik. Następnym razem będę rozcieńczał bardziej do wnętrza. Trzyma się u mnie w nieskończoność - aż zdejmę. Sprawdzałem czy zdejmie mi go iqd adbla i dwumiesięcznego nie zdjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Eksperymenty zrobione. Zdecydowałem się jednak na 1:5. Zarówno w smarcie, jak i w C8mce wyszło ładne przyciemnienie z połyskiem, ale plastiki nie świecą się jak lustro - dokładnie o to chodziło. Aplikacja łatwa, zapach nie przeszkadza, wydajność super. Mogę potem wstawić fotki.

Teraz tylko znaleźć coś do regularnego przecierania deski i będzie super. Chyba, że... powrót do wody i ściereczki

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej. Uzupełniam zapasy i mam pytanko - jaki ręcznik polecacie do osuszania samochodu po myciu - nie za miliony monet?

 

Sprawa drugorzędna - jakiś czas temu kupiłem płyn do szyb CleanTecha - tragedii nie było, ale rozwaliłem atomizer i niczego nie mogę dobrać. Druga sprawa, że spróbowałbym czegoś innego, bo w sumie nie jestem pewien, czy aż tak lepszy był od domowego środka (Astonish Invisible Glass Cleaner (z octem) - robi przyzwoitą robotę i nie jest drogi - 12 zł za 0,5 l). Co fajnego mogę kupić na ANB do szyb? Czy może zadać sobie trudu i wygrzebać skądś Carteca/Proelite? A może jak kupię Goofer Towel, to nagle zostanę mistrzem mycia szyb i środek zejdzie na drugi plan? Doradźcie.

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Hi. Tak się szybko przypomnę z prehistorycznym tematem.

Staram się od jakiegoś czasu jednak najpierw czytać, a potem pytać. Stąd pewne wstępne pomysły na następne zakupy. Żeby nie pozapominać, dzisiaj wymyśliłem coś takiego: przypiąłem w zapisanych wiadomościach w telegramie listę rzeczy, które chciałbym kiedyś przetestować - z różnych powodów, czy dlatego, że Wy polecaliście, czy dlatego, że sam sadze, iż mogłyby pasować do moich oczekiwań. Niektóre stanowią ciąg dalszy poszukiwań "złotego srodka", z pewnych rodzajow produktow jeszcze wcale nie korzystałem. Swoje doświadczenie oceniam na mocno średnie, z używanych przeze mnie produktów:

- CT inside cleaner
- Detailink inside cleaner
- Magifoam
- Good Stuff Pure (teraz dolewam do wody do mycia kół...)
- Good Stuff Glass
- CT Glass
- ADBL Snowball
- ADBL Bonnet
- ADBL SSW
- ADBL QD1
- DM Interior Magic
- DM Natural Tyre
- CarPro Perl
- Shiny Garage satin interior
- ADBL IQD
- SG B2B
- Good Stuff Gloss
- Chemotion QD I QW
- MW Heisenberg
- DM Neutral Shampoo
- AF Rejuvenate
- FW Lemon Peel
- FW Dark'nshine
- Fusso
- GS Show

Nie wymieniam tutaj APC, deirona, T&G, T&R, wheel cleanera - bo uważam, że nie ma pola do zmian.

Poniżej moja lista, jak widzicie produkty są z totalnie różnych kategorii i półek cenowych, po prostu pomyślałem, że kiedyś chciałbym je mieć w kolekcji, ale...

Może któreś z nich są bez sensu, bo pokrywają się z właściwościami tych, które mam, może jest coś lepszego? Może dodalibyście coś od siebie, swoje "must have" w roznych kategoriach? Moje oczekiwania i nawyki znacie - najczęściej proste mycie z QD, głównie swoje (prawie, taki Lex może kiedyś :p) srebrne, bo popularność na rynku buduje się bardzo powoli, zero "komercyjnej" napinki. Nadmienię, że traktuję detailing jeszcze dosyć pragmatycznie, więc np. kolekcjonerskie woski za 450/słoik, to nie mój level

Czekam na sugestie Jesli zapytanie jest bez sensu i chce Waszym zdaniem jakiegos paskudnie leniwego gotowca, spoko, nie obrażę sie bcb409d3c85cc6a4d841663922b054f7.jpg

EDIT: zapomniałem o FW Wash'n Posh - bo prawie nie da się u mnie myć w dzień tak, żeby słońce nie przeszkadzało.

Wyryte w skale z S20 FE 5G









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.