Skocz do zawartości

Małymi krokami w stronę profesjonalizmu - podstawowy zestaw - ADBL, a może coś innego?


MMCzysci

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jak pisałem wcześniej, bawię się trochę w czyszczenie na zamówienie, Prywatnie wystarczyłoby mi parę kosmetyków, ciepła woda i kilka mikrofibr/ściereczek, ale przed klientami warto by wypaść profesjonalnie, poza tym wiadomo, że swoje auta czyści się najłatwiej.

Mam obecnie:

- dwie rękawice, cztery mikrofibry, jakąś starą glinkę, dwie szczotki z twardym włosiem (np. do czyszczenia gumowych dywaników), jedną z miękkim (opony i jakieś zakamarki w środku), dwie gąbki, szczotkę do felg

- jakiś szampon firmy Moje Auto

- koncentrat do myjki

Postanowiłem postawić na ADBL na podstawie opinii innych osób i własnej po skorzystaniu z szamponu Snowball (lepszym chyba nie myłem) - solidna firma w niezłej cenie.

Jednak Wy na pewno znacie się na tym lepiej - co można by tu zamienić, dodać, aby jak najlepiej przygotować się do podstawowej pielęgnacji karoserii i dokładnego sprzątania środka (na tym planuję się skupić)?

Nie uwzględniłem tzw. "magic eraser" do plastików, a to dlatego, że zwyczajnie nie znalazłem tego produktu w asortymencie ADBL na tę chwilę.

Póki co biorę pod uwagę:

Co sugerujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prewasha nie widzę. Jak nie masz pianownicy to możesz powalczyć jakimś wydajnym opryskiwaczem i użyć lekkiego apc jako trafic film removera.

APC weź Koch Greenstar. Super w każdym stężeniu, używałem nawet do skóry

Szampon tylko jedna uwaga co do taniości. Mój ulubiony bilthamber kosztuje 55zł za 300ml. Koszt za jedno mycie jest jednak niższy niż podstawowego ADBLa

 

Dresing do opon weź sobie próbkę carpro perl. 50ml 10-13zł. Albo weź 500ml. Na opony rozrabiasz w 1:1 z wodą. 1-2ml na cztery opony. Możesz też użyć do wnętrza 1:5 z wodą. U mnie leży sezon.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownicę mam, jak najbardziej

 

Myślę nad tym preparatem do szyb - czy jest sens kupować...

 

Z szamponem się póki co wstrzymam - nie chcę wydawać fortuny na początek, gdyby jednak okazało się, że nie ma zainteresowania moimi usługami. "Mojego auta" mam jeszcze prawie całą butelkę, na trochę wystarczy.

 

Wielkie dzięki dla Was za pomoc! Fajne forum!

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MMCzysci napisał:

Pianownicę mam, jak najbardziej emoji4.png

Myślę nad tym preparatem do szyb - czy jest sens kupować...

Wielkie dzięki dla Was za pomoc!

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka
 

jest sens gdyz moja mama i zona uzywaja mojego glass cleanera do uzytku domowego ;d 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten dressing od Car Pro nadaje się do aplikacji na plastikowe listwy, obudowy lusterek? W jakich proporcjach?

Zapomniałem o środku do usuwania owadów. ADBL się nada czy macie jakiś inny ulubiony?

Dzisiaj składam zamówienie, więc ostatnie chwile na porady 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpro tak, naddaje się. 
Co do komarów itp ja bym osobiście poszedł w jakiś koncentrat. Wyjdzie taniej w dłuższym rozrachunku np cleantech BUG OFF! albo ELITE DETAILER INSECT ESSENTIALE.
Z produktów gotowych do użycia, Nowicki poleca Allegrini GO-GO Insect. 
Jak nic z tych Ci nie pasuje to wybierz to co akurat w danym sklepie jest na promocji i też będzie dobrze

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiam rano z autonablask.pl. Szeroki asortyment i wysyłka nie jest droga. Chciałem z allegro, ale znalezienie wszystkiego u jednego/dwóch sprzedawców mnie przerosło.

Zastosowałem się do Waszych rad, za które z serca dziękuję, ale jest jeden szkopuł - ani Carteka ani Proelite tam nie znalazłem. W takim razie co do szyb? ADBL może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - nigdy nie używałem żadnego dressingu, nabłyszczacza do wnętrza. Jak stosować ten CarPro? Rozrobić w atomizerze, nanieść i co dalej? Rozprowadzenie padem, mikrofibrą? Mogę tym coś "popsuć"? 

 

BTW, pomóżcie - jak nazywa się po naszemu "magic eraser" - to takie śmieszne coś do uporczywych zabrudzeń na plasitku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mówi, że jest bezpieczny wewnątrz. Co do aplikacji to już zależy od tego jak Ci pasuje. Osobiście bym psikał na aplikator z mikrofibry i dopiero aplikatorem nanosił. Tylko pierw wymycie plastików porządnie APC w odpowiednim rozcieńczeniu. 
ADBL Magic Sponge – magiczna gąbka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Tutaj mówi, że jest bezpieczny wewnątrz. Tylko pierw wymycie plastików porządnie APC w odpowiednim rozcieńczeniu.


Kokpit nie będzie się po tym kleić? Czy może nanieść tylko na progi, uszczelki, itp?

Złożyłem zamówienie, czekam teraz na paczuszkę. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy pochylili się nad moim problemem - mam nadzieję, że nie ostatnim tu

A jak biznes nie wypali... będzie dla mnie



Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Z tego co widzę za dużo doświadczenia nie masz, więc zanim zaczniesz robić dla innych, najpierw poucz się na swoich samochodach.

 

17 godzin temu, MMCzysci napisał:

Kokpit nie będzie się po tym kleić? Czy może nanieść tylko na progi, uszczelki, itp?

 

Plastiki nie będą się kleić po APC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MMCzysci Z tego co widzę za dużo doświadczenia nie masz, więc zanim zaczniesz robić dla innych, najpierw poucz się na swoich samochodach.
 
Plastiki nie będą się kleić po APC
Z chemią - owszem, nie.

Pisałem o dressingu, nie o APC.

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło. ANB ogólnie bardzo polecam, bo i wszystko mieli, i cena okej, i przesyłka tania, i zabezpieczenie bardzo staranne. Jest tylko jeden drobiazg - zamiast Magic Sponge dostałem jakąś zieloną mikrofibrę i mała buteleczkę z APC - może pomyłka, może braki w magazynie. Będę wyjaśniać

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę ostatnio podziałałem i powiem Wam, że fajne rzeczy poleciliście Muszę jeszcze zrobić jakiś porządny test CP w środku.

 

Dzisiaj jeszcze dwa pytania, bo zaczynam się wkręcać

 

- kupiłem Ouick Detailer od ADBL. Z opakowania wiem, że nie nakłada się go w słońcu i aplikuje mikrofibrą. Co jeszcze radzicie, żeby pokryć nim auto zgodnie ze sztuką?

 

- czym czyścić wnętrze na codzień? Przynajmniej raz w roku (oraz oczywiście przy czyszczeniu dla klienta) planuję akcję pt. APC + dressing, ale myślę nad preparatem do czyszczenia co tydzień, co dwa. Do lekkich zabrudzeń wystarcza mi w sumie woda i ściereczka, ale zależy mi na działaniu antystatycznym i ładnym matowieniu plastików. O produkcie ADBL czytałem, że zmywa dressing i zapach jest nieco drażniący.

 

P.S. Dostałem w paczce APC Strong z firmy FX Protect, mimo że go nie zamawiałem. Co to za bestia? Daje radę?

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Qd nakladasz jedna mikrofibra, druga docierasz ewentualnie gąbka bawełniana i dotarcie mikrofibra

2. Do wnętrza również masz preparaty typu qd jak już porządnie odświeżyłes wnetrze

3. APC to APc moze się sposobem rozcienczenia i zapachem roznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.